852 Shares 2231 views

Zrobić sałatkę z jajkiem i Saury „Mimosa” na różne sposoby

Który sałatka saury i jaj wiesz? Oczywiście, „Mimosa”. Taka świąteczna potrawa nie wymaga drogich składników i dużej ilości wolnego czasu. Dlatego też jest bardzo cenione wielu gospodyń domowych. Dzisiaj przedstawiamy wam do dwóch różnych postaciach przygotowania tego popularnego sałatki.

Klasyczna sałatka „Mimosa”: przepis z Saury

Jeśli prowadzisz własną farmę, a następnie prezentowane danie może kosztować ani grosza. Po wszystkich potrzebnych tylko jaj i warzyw dla niego. Jednakże, aby kupić coś, czego jeszcze.

Tak więc, klasyczne owoce morza sałatka saury wymaga użycia produktów, takich jak:

 • majonez średnią zawartość tłuszczu w przepiórek jaj – około 145 g;
 • jaja tylko wsi (potrzebujesz jasnożółty żółtko) – 3 szt.;
 • Ziemniaki o średniej wielkości – 3 szt.;
 • marchew są małe – 4 szt;.
 • Konserwy rybne "Saira" – Standard Bank;
 • cebula sałatki negorky – 1 średnia głowy;
 • ser twardy – około 125 g;
 • sól morska – do gotowania warzyw.

Przetwórstwo konserw rybnych

Sałatka „Mimosa” (saury przepis z najbardziej popularnych wśród miłośników tego dania) powinien zacząć gotować z puszki przetwórstwa rybnego. Aby tego dokonać, musi ona zostać usunięta ze słoja i puree z talerza razem z brzeczki, tak aby utworzyć jednorodną gęstą pastę.

Przy okazji, aby dostać się do tego sałatka Saury pożądany producenta dalekowschodniej. Strzeż podrabianych i towarów niespełniających norm. Jeśli nadal złapać tę rybę, a następnie użyć go do przygotowania posiłków świątecznych nie jest zalecane.

przygotowanie warzyw

Sałatka z jajkiem i saury nazwie „Mimosa” jest kochany przez wielu. Wszakże reprezentowane potrawa okazuje się bardzo smaczne i delikatne.

Przed formy, konieczne jest, aby umyć ziemniaków, marchwi, przy użyciu szczotki, a następnie zagotować w ich skór wrzenia soloną wodę. Wymagane jest również, aby zrobić ze wsi i jaj.

Po obróbce cieplnej produkty muszą być chłodzone, a następnie czyszczone i zaczynają tworzyć sałatę.

Tworząc piękny danie wakacje

Sałatka z Saury i jaj jest bardzo łatwe i proste. Aby to zrobić, należy nieco głębokości dużą płytkę, a następnie rozprzestrzenia się równomiernie na całej powierzchni przygotowanej masy ryb. Ponadto produkt stały jest wymagane posypać małej ilości drobno pociętych cebuli. Następnie, płytkę należy położyć warstwy zmięty starte ziemniaki i marchew. Alternatywnie przyprawione warzywa majonez średnią zawartość tłuszczu, muszą po prostu pocierać białe jajko i ser. Podobnie smarować tymi warstwami białego sosu, powinny być jednolicie pokrywa okruchy wykonane z żółtkiem.

Jak prawidłowo stosować do świątecznego stołu sałatkę „Mimosa”?

Po sałatki Półdziobek i jaj być utworzone, musi być umieszczona w komorze chłodzenia przez kilka godzin. Jest to konieczne, tak, że warstwy namoczone w potrawach majonezie się jeszcze bardziej delikatne i smaczne. Przed podaniem tej sałatki Zaproszeni goście powinni mieć pewność, aby udekorować płatków świeżej pietruszki.

Pyszne sałatki z Saury: przepis z ryżem

Niewiele osób wie, że ta sałatka jako „Mimoza”, można otrzymać nie tylko przy wykorzystaniu ziemniaków, ale również z wykorzystaniem ryżu. Wraz z nim, to staje się mniej pożywne danie, ale nie mniej smaczne.

Tak więc, aby zrobić sałatkę z konserw rybnych „saira”, musimy:

 • majonez średnią zawartość tłuszczu w przepiórek jaj – około 145 g;
 • Jaja z jasno żółtego żółtka – 3 szt.;
 • Ryż długoziarnisty – ½ szklanki;
 • marchew są małe – 4 szt;.
 • Konserwy rybne "Saira" – Standard Bank;
 • cebula sałatki negorky – 1 średnia głowy;
 • ser twardy – około 125 g;
 • sól – do gotowania zbóż i warzyw.

Przygotować składniki na sałatkę

Aby przygotować sałatkę ryb „Saira” konserwy powinny zostać wycofane. Najpierw trzeba umyć ryż długowłóknistego, a następnie zagotować w słonej wodzie, aż stan ostry, spłukać lub pozbawienie cały płyn. Obok być poddane obróbce cieplnej świeżych marchewek i rustykalnych jaj. Następnie oba składniki potrzebne do ostygnięcia i czyste. Co do konserw rybnych, to powinien zostać usunięty z brzegiem i przekształca się w jednorodną papkę za pomocą dużej łyżki. Wymaga to również drobno posiekać cebulę i zetrzeć ser.

Tworzyć dania z karty

Pięknie zaaranżować sałatkę, trzeba pre-purchase formę pierścieniową. Musi on być zainstalowany na płaskiej płycie, a następnie na przemian umieścić gotowany ryż, startego na drobnej tarce marchew pokrojoną cebulę, saury, białko jaj i sera. Jednocześnie nie należy zapominać o tym, że każda kolejna warstwa produkty wymagają obowiązkowo smarować niewielką ilością majonezu.

Po ukształtowaniu pierścienia działanie opisane jest dokładnie potrzebne do usunięcia, pozostawiając tylko estetycznie urządzone płyty sałatki. Następnie, na powierzchni (w tym stron) należy nakładać cienką majonezem strumień oczkach i posypać żółtka jaj, tarty. W rezultacie, należy uzyskać bardzo piękny jasnożółty danie. Podawać do stołu powinny być tylko po lodówce magazynowania.

Jeśli nie chcesz robić „Mimoza” w partii, a następnie wykonywać wszystkie powyższe kroki i można użyć zwykłego głębokość płytek o dużych średnicach.