236 Shares 7247 views

05 listopada święto w Rosji Co?

Dzisiaj, 5 listopada. Co święto obchodzone jest w Rosji w tym dniu? wywiad wojskowy. Które są obecnie odpowiedzialne usługi, jak na ich barkach spoczywa trudne zadanie – zapewnienie bezpieczeństwa państwa.

Lojalność wobec tradycji

wojskowi eksperci wywiadowcze są doskonale zorientowane w różnych działaniach, takich jak strategiczne, techniczne, tajnych, przestrzeń, jednostki gospodarczej, wojskowej (GRU). To ich święto prawny na 5 listopada.

Rosyjskiego GRU (Główny Intelligence Directorate) – jedyna agencja wywiadowcza, która prowadzi badania kosmosu przy użyciu konstelacji satelitów. Funkcjonariusze wiedzą, że ich usługi są wzmocnienia potęgi ojczyzny, więc dźwięk pustooy słowa obowiązek, honor i sumienie ich. Istnieje jeszcze cenna tradycja lojalności wobec Rosji i do ludzi.

Zamknięty serwis

W tym dniu, 5 listopada, święto obchodzone jest w Rosji, którzy pilnować swoich interesów. Wojskowy inteligencja naszego kraju jest jednym z najbardziej skutecznych i prywatnych służb bezpieczeństwa na świecie. Informacje, które dostał wywiad wojskowy, często była podstawą do podejmowania decyzji przez kierownictwo wyższego szczebla w celu zapewnienia bezpieczeństwa kraju.

Jego niezbędność i sprawność pokazał podczas sytuacji kryzysowych w Afganistanie, Iraku, Czeczenii, Abchazji. Ponad 700 wojskowych oficerów wywiadu mają przyznaje najwyższy standard i tytuł Bohatera.

wywiad wojskowy i teraz pozostaje najbardziej zamknięta specjalną strukturę, nie ma własnej służby prasowej.

Dlaczego warto wybrać ten termin?

Decyzją Ministerstwa Obrony dla wywiadu wojskowego ustanowionego 5 listopad wakacje. W Rosji, gratulacje przyjąć wszystkich, którzy służą w jednostkach wywiadowczych. Święto ma na celu podkreślenie znaczenia Zasługi rycerzy tarczę i miecz, i ma na celu wzmocnić ich morale. Dzień Pamięci o zwiadowców, którzy dzielnie spoczywał ciężar służby w czasie wojny iw czasie pokoju, planowane jest na 5 listopada. Święto w Rosji (2015) będzie oznaczać tylko raz 15, ponieważ po raz pierwszy obchodzony w roku 2000. W kalendarzu świąt publicznych nie jest odtwarzany.

Dzisiaj, 5 listopada, święto w Rosji! Mimo wszystko, ta data uznawana jest za narodziny wywiadu wojskowego. W 1918 roku, Leon Trocki, jako przewodniczącego Wojskowej Rady Rewolucyjnej ZSRR nakazał zarządzanie organizacją, która jest zaangażowana w sieci dystrybucji leków. Od tego czasu historia nowoczesnego kompleksu wywiadu wojskowego.

Czym jest inteligencja?

Rosyjskie Siły Zbrojne mają oddzielne plutony, firmy, bataliony – wywiadu wojskowego, jest ona członkiem wojsku. Z kolei wywiad wojskowy jest częścią sztabu generalnego. Jeśli Sztabu Generalnego – „mózg wojskowej”, że inteligencja to „oczy i uszy”, że jest zbieranie informacji. Obrona – to sfera działalności, która jest starannie ukrywane. Wszystkie informacje na temat wroga, jego zamiarów i planów, środki i siły musiały produkować. I często odbywa się to na granicy wytrzymałości i kosztem swojego życia.

Można stwierdzić, że zawód wojskowego oficera wywiadu owiana romansu i jest uważana za jedną z najbardziej szanowanych zawodów w wojsku. I pobożność nie zależy od tego, czy zwykły żołnierz, który przechodzi w linie wroga od „języka”, czy pułkownik służąc „pod przykryciem” w dalekim kraju. Obie są godne podziwu.

Kiedy nie było inteligencja?

05 listopada święto w Rosji, ale inteligencja nie jest 97 lat, ponieważ został utworzony nie od zera. Pierwszy specjalny agencja wywiadowcza została utworzona w 1810 roku, to przyniosła wiele specjalistów dla rosyjskiej armii w przededniu II wojny światowej. Ale to ciało jest tylko etapem w historii eksploracji. Tak więc, na początku XIX wieku w okupowanej francuskich terytoriach różnych krajów cicho poruszały rosyjskiego wywiadu i pracował w Paryżu, płk A. Chernyshov, który nawet udało się stać ulubionym Napoleona.

Również w połowie XVIII wieku z pracy wywiadowczej w Turcji i Prus byli zaangażowani w szeregach Sztabu Generalnego i kwatermistrza. I Wielki, Peter dałem zadanie jego oficerowie wywiadu wysyłane za granicę. Ogólnie rzecz biorąc, można stwierdzić, że wywiad wojskowy został stworzony w tym samym czasie z wojska.

Ale w przeszłości było niemożliwe do wykonania bez niego. Gdyby nie był przygotowany do Rusi naloty Polaków, Litwinów, Tatarów i innych sił wroga, rządzący nie mają czasu, aby podjąć działania, aby odzwierciedlić wpływ wroga, a państwo będzie zetrzeć z powierzchni ziemi. Dlatego konieczne jest dzień scout 05 listopada – święto w Rosji.

Kolejność Kościół i bezimiennych bohaterów

Interesy Kościoła i struktur państwowych w dużej mierze zjednoczona. Jego Świątobliwość Patriarcha odznaczony Orderem głównego kościoła scout SN Rosja Lebedev za jego wkład w rozwój stosunków państwo-kościół. Nagrody uhonorowany także szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew.

Historia, niestety nie zachowało nazwiska pierwszych harcerzy, którzy sumiennie służyć własnej ziemi. Ale tak jak nie wiemy, a imiona ich rówieśników, rosyjskiej inteligencji. Ich wyczyny dla niewtajemniczonych pozostają niewykryte, więc jest specyfika pracy, którzy umieścić interesy ojczyzny ponad własne. Pisarzy nazwał ich „ludzie cichego bohaterstwa”, ale nie jest prawdopodobne, aby zmieścić się słowo „default” dla tego działania jest podyktowane interesem działalności gospodarczej, które harcerze służyć bezinteresownie i ofiarnie. Nic dziwnego, że piosenka mówi: „Żyjąc inteligencję, kraj nie zostaną utracone.”