837 Shares 4605 views

Co to jest Boże Narodzenie? Co to jest Boże Narodzenie dla dzieci?

Dla miliardów ludzi na Ziemi Christmas – istotnych i jasne, naprawdę wspaniałe wakacje. Jest tradycyjnie obchodzony w całym świecie chrześcijańskim na cześć dziecka Jezus urodził się w Betlejem. Nowy Styl – 25 grudnia (katolicy), stary – 7 stycznia (prawosławny), ale istota jest taka sama: święto poświęcone Chrystusowi – to jest Boże Narodzenie! Jest możliwość zbawienia całej ludzkości, który przyszedł do nas z nadejściem Jezusa dziecka urodzonego.

znaczenie

Co to jest Boże Narodzenie dla katolików? Jest to najbardziej czczony święto. Katolicki Kościół uważa go nawet wyższy Wielkanoc, podkreśla fizyczne narodziny Chrystusa, który wydał ogólne grzechy możliwość odkupienia. Dla prawosławnych chrześcijan święto jest drugim na znaczeniu po zmartwychwstaniu. W pierwszej kolejności urodzenia – duchowe zmartwychwstanie i wniebowstąpienie nauczycieli.

Historia Christian

Co to jest Boże Narodzenie? Opis pochodzenia festiwalu jest dobrze nam znane z Ewangelii. Maria z rodzicami mieszkał w Nazarecie (Galilea). Urodziła się, gdy jej rodzice, Joachim i Anna, zostały w ostatnich latach, był mile widziany i późne dziecko. Kiedy Maryja była 3 lat, została zabrana do Świątyni Pana w Jerozolimie, gdzie wychowywał się w pobożności. Kiedy nadszedł czas, aby wyjść za mąż, znalazła bogobojny i sprawiedliwy człowiek – Józef cieśla. Maryja i Józef byli zaangażowani.

Zjawisko Archanioła

Pewnego dnia Mary zostaje wysłany, aby pobrać źródło wody. Ona jest aniołem, który głosi przyszłe narodziny dziecka przez Ducha Świętego. Czy dziecko płci męskiej, a on został skazany na śmierć za grzechy ludzkości, biorąc na pokuty i oczyszczenia. Panna jest zaskoczony, ale przyjmuje wolę Bożą. Wkrótce jej pozycja jest nie do ukrycia, a ludzie zaczynają potępiać Maryję, jak była tylko zaręczona. Nawet Józef zamierza jej opuścić. Lecz anioł, śnił w nocy, opowiada o Niepokalanym Poczęciu Ducha Świętego, i Józef jest posłuszny. Na rozkaz Pana, będzie musiał zatrzymać się na żonę z dzieckiem. Człowiekiem sprawiedliwym deklaruje swoją żonę Mary.

w Betlejem

Mary, już w zaawansowanej ciąży z mężem Józefa w Betlejem otpravlyaeetsya. Znaleźć schronienie nie udało im się po przybyciu do miasta, ale widzą poza jaskinię i złożyć tam. Maria uważa, że nadszedł czas, aby dostawy. Tutaj, w jaskini dla pasterzy, i rodzi się dziecko Jezusa, a fakt urodzenia zapowiada jasną gwiazdę betlejemską. Jej światło oświetla całą ziemię, a daleko na wschodzie Króli, chaldejski mędrcy rozumieją, że spełnione proroctwo Pisma: King Zbawiciela rodzi!

Dary mędrców

Aby zobaczyć Mesjasza, Mędrcy idą w długą podróż. A pasterze paść swoje bydło na pastwiska, sąsiadujących pierwszej czci Zbawiciela, słysząc śpiew aniołów, którzy ogłosić narodziny. Po przyjeździe w Judei magów jasnej Świecąca gwiazda jest jaskinia, gdzie Święta Rodzina osłonięte. Bliżej Chrystusa, przynoszą dary kadzidło i mirrę i złoto. I po każdym usunięte uwielbić Jezusa w ich ziemi.

Rzeź niewiniątek

Król Herod, który słyszał o narodzinach Króla Pokoju w Betlejem, nakazał swoim podwładnym, aby zabić wszystkich niemowląt płci męskiej w ramach dwóch lat. Ale Święta Rodzina ucieka z Egiptu, aby zapisać Jezusa od kary. Oto pokrótce przedstawił historię chrześcijanina, że jest Boże Narodzenie.

w Rosji

To święto, zaczęliśmy świętować w X wieku, od czasu rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa na ziemiach podległych księcia Włodzimierza, który uważa się za ochrzczonych Rus. Boże Narodzenie dziwnie połączone z pogańską wakacje na cześć duchom przodków – Christmastide. Dlatego w rosyjskim kontekście celebracji i obecnych obrzędów świątecznych. Aby zrozumieć, co jest Boże Narodzenie w Rosji, trzeba wiedzieć, a tym bardziej starożytna tradycja słowiańska.

Wigilia

Tak nazywają dzień poprzedzający Boże Narodzenie, ostatni dzień Wielkiego Postu (24 grudnia – 6 stycznia, katolicy – prawosławnego). Słowo „sochivo” dosłownie tłumaczy się jako „olej roślinny”. Więc zadzwoniliśmy i budyń schowany z olejem roślinnym, który ma mieć w tym dniu. Rano w dniu Wigilii we wszystkich obszarach przywracając porządek, czystość, ociera się o podłogę i przetarł z gałęzi jałowca. Potem – gorąca kąpiel dla czystości ciała i duszy.

Kolyada

Wieczorem będzie do dużych firm – śpiewać Kolyada. Ryadilis w dziwnych ubrań, malowanie twarzy. Na saniach sadzone Kolyada, zwykle lalkę, ubrany w białą koszulę. Śpiewanie pieśni ludowych.

Co to jest Boże Narodzenie dla dzieci?

Dzieci produkowane gwiazdę i przejść przez wieś. Śpiewanie pod oknami i poszedł do domu. Były to piosenki, głównie wielbiąc wakacje. stylizowany również panom i za to otrzymał od nich prezenty – Pieniądze, ciastka, cukierki i słodycze. Tak więc, już od najmłodszych lat dzieci wiedzą, że to Boże Narodzenie, a przyzwyczajeni do tradycji i przekonań prawosławia.

naczynia ceremonialne

Było tradycja (aktualne w naszych czasach), przygotowując dania specjalne, towarzyszące wielką ucztę, wykonując symboliczną rolę. Kutya oznaczał w świętej poczucia ciągłości istnienia ciągłości pokoleń, płodność i dobrobyt. Kompoty – napój na cześć narodzin dzieciątka Jezus. Ta kombinacja Kuti i buliony zazwyczaj serwowane przy stole na Boże Narodzenie. Kutyu gotowane, zwykle we wczesnych godzinach porannych z ziaren zbóż, a następnie w piecu i fretted tankować miód, masło. Rosoły przygotowywane z suszonych warzyw i owoców w wodzie. I takie potrawy umieszczone pod ikonami na sianie na cześć Jezusa, urodzony w żłobie. Również upiec różne figurki zwierząt – owce, krowy, kurczaki – jako znaki świąteczny, a następnie rozprowadzane do swoich krewnych i przyjaciół.

Gwiazda Betlejemska

Co to jest Boże Narodzenie, i jak było dalsze obchody procesie? Wieczorem wszyscy spodziewali wyjście do nieba betlejemskiej gwiazdy, symbolizujące narodziny Zbawiciela. Dopiero po wypadku mogą być mylone z jedzeniem. W tym samym czasie, i stół i ławki miały utorować siano. To symbolizuje jaskinię, gdzie kiedyś narodzeniem Chrystusa.

Wigilia on nie miał pracy. Tego wieczoru dziewczęta są zazwyczaj zgadywania.

Bożego Narodzenia

Od Bożego Narodzenia do Trzech Króli (19 stycznia) dni minęło, znany jako Christmastide. W pierwszy dzień wcześnie rano, aby przeprowadzić „siewu” chaty. Shepherd, wchodząc do pokoju jest rozproszone garść owsa. To symbolizuje dobrobyt, zdrowie i płodność.

Na święta Bożego Narodzenia dla dzieci

Boże Narodzenie dla dzieci – zawsze bajka, nie ma potrzeby, aby o nim zapomnieć. Jeśli dziecko jest małe, może to być również chętnie biorą udział w festiwalu. Kupić mu zabarwienie, opowiadając o tym, co jest Boże Narodzenie dla dzieci. Pomóc nauczyć werset lub wassail, który przyszedł, aby powiedzieć jej gości. Można tworzyć własne ręce Szopka, wyciąć i malować małe figurki aktorów, razem ze swoim dzieckiem.

Jeśli dziecko jest starsze, można nauczyć go śpiewać kolędy, a nawet pójść z dziećmi pójść wassailing sąsiadów. Oczywiście, dla tego dziecka powinna otrzymać szereg promocji – Candy, trochę pieniędzy i słodycze. A w wielu krajach, postanowił dać dzieciom prezenty na Boże Narodzenie Chrystusa. Niech nas, a my będziemy utrzymać tę dobrą tradycję!