573 Shares 4411 views

Dzień pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego: specjalny urlop

Jednym z najbardziej interesujących wydarzeń zawodowych, które nie każdy wie – dzień pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego. Datę jej pływających. Jest obchodzony w drugą niedzielę października, kiedy rośliny są już zebrane. Dlaczego jest to ważny dzień? Ponieważ każdy z nas jest to czas, aby zdać sobie sprawę, że podstawą naszego życia nie jest produkowany olej, rozwój usług i ładne sklepów. Podstawą do normalnego życia społecznego – jakość żywności.

Dawno, dawno temu, przed wieloma wiekami, rozwój zwierząt i produkcji roślinnej i przetwarzania różnych surowców dały szans ludzi i motywacja do rozpoczęcia rozwoju cywilizacji. Cały system gospodarki został zbudowany na fundamencie utworzonym przez chłopów i rolników. czy jesteśmy w stanie dziś do utrzymania tych gałęzi przemysłu, i oddać hołd tym, którzy pracują?

Trochę historii

Ten mało znany święto – Dzień pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego – jest stosunkowo nowe. Został założony w 1999 roku, zgodnie z dekretem podpisanym przez prezydenta. Te dni były bardzo trudne. Każdy wie, że wyrażenie „ozdobny 90” jest związany z upadkiem przemysłu, ogólnego spadku i bezprawia. I dlatego to święto jest tak wysoka. Po ustanowieniu specjalnego terminu, podkreślając znaczenie tych sektorów gospodarki, miał to być znak, że symbolizuje nie tylko odbudowę kraju, ale również na rozwój pełnoprawnym gospodarki. Niestety, przez długi czas nie uświadomić. Do tego czasu, aż do kryzysu nie ujawnił realia życia.

Brutalna rzeczywistość

Rolnictwo i przetwórstwo – dwa najważniejsze obszary gospodarki każdego kraju. Po tym wszystkim, firmy te zapewniają nam z pierwszej potrzeby – żywność, odzież, surowce do ogromnej liczby towarów. Kiedy we wsi były uroczystości w dniu pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego w 2013th roku, rosyjski prezydent podkreślił znaczenie tych branż. Przypomniał o trudnej historii. Jest tyle do pańszczyzny, która została zniesiona dopiero w 1861 lub kolektywizacji, który prawie zniszczył rosyjskiej wsi w Związku Radzieckim? Dziś wreszcie zrozumieć: jest to niezbędne do rozwoju wsi. I to nie tylko pompa oleju i przetwarzanie surowca. Niestety, w tym czasie zostaną podjęte działania nie tak dużo. Tak jak poprzednio, nasze gospodarstwa nie są tak żyć jak przetrwanie. A większość towarów kupujemy za granicą.

małe wakacje

O Dniu pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego znanych głównie ci, którzy są zaangażowani w tych branżach. To święto obchodzone jest skromnie, bez zbytniego przepychu, ale ze szczerej radości. Śmieszne hałaśliwe targi, małe wystawy, gratulacje i podziękowania dla pracowników – tak przebiega dzień na wsi. Salutuje jakieś głośne lub piękne historie na centralnej telewizji nie widzą. Może to najlepiej. Po tym wszystkim, to święto jest tworzony dla samych ludzi, jako hołd dla ich ciężkiej pracy, ale niezbędny. Mowa tutaj zbędny do niczego.

Tak więc, w dniu pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego w 2014 roku, który spadł na 12 października, szefowie przedsiębiorstw w tych sektorach pogratulował wszystkich swoich pracowników, aby świętować swoje osiągnięcia i wielką starannością przyznało nagrody i drobne upominki. W następnym roku, 2015, rok, artykuły o święta stały się masowo pojawiać się na różnych zasobów internetowych. I znowu powiedzieli, że był o zasługach tych, którzy pracują na polach i na maszynie. Mamy nadzieję, że przyjdzie do nas w końcu zdać sobie sprawę, że ich praca jest bardzo ważna i honorowy.

Dziękuję za waszą ciężką pracę!

Tak, dzień pracowników rolnictwa i przemysłu przetwórczego Wiadomym jest, a nie rozdzielone tak rozpowszechnione, jak powinien. I rzeczywiście sytuacja w tych obszarach trudnych. I dlatego byłoby pożądane nie tylko pogratulować tych ludzi, którzy tworzą to, czego potrzebujemy produktów, ale także im powiedzieć „dziękuję”. Za które nie obniżają ręce nie iść do pracy w jaśniejszych obszarów działalności i nadal walczyć, radzenie sobie ze złą pogodą, biurokracja, kryzysu. Każdej jesieni słyszymy urzędnicy zgłosić do nas, że dobrych zbiorów. Podobnie jak istnieje przemysł wzrostu, nasz ziarno trafia na eksport, jak kiedyś, dawno temu, kiedy karmione całą Europę. Więc codziennie robotników rolnych i przemysłu przetwórstwa niech nie pamięta o pięknych figur, ale o tym, jak ciężka praca są one podane. I powiedzmy, że dzięki tym ludziom!