139 Shares 1731 views

dzień pracownicy przemysłu spożywczego – co to za uroczystość?

Według statystyk w życiu każdego z nas zjada około 50 ton żywności. Lista zawiera i warzywa, pieczywo i produkty mięsne, a nawet konserwy i słodycze – wszystko, co zapewnia nowoczesny przemysł spożywczy. A ponieważ dbanie o codzienny chleb – jedną z podstawowych potrzeb człowieka, ta część gospodarki jest bardzo ważne na całym świecie.

ważna informacja

A eksperci z profesjonalnej wiedzy na temat produkcji, przechowywania, łączenie pokarmów, jak również opracowanie nowych technologii ich przetwarzania i produkcji, jest on wysoko oceniane na rynku pracy. A także w naszym kraju. Nie jest zaskoczeniem, że w kalendarzu imprez profesjonalnych Rosja nie pischevik Day.

Historia wakacje

Porozmawiajmy trochę o tej uroczystości. Dzień pischevik powstały podczas Związku Radzieckiego. Podobnie jak wielu innych, został zatwierdzony dekretem Prezydium w 1966 r. Wtedy przemysł spożywczy w ZSRR dopiero się zaczęła rosnąć i rozwijać się z dużą prędkością.

Ten zawód stał się popularny i prestiżowy, a osiągnięcia w tej dziedzinie są znane na całym świecie i pokazywane na międzynarodowych wystawach w gospodarce narodowej. Bo w tej branży zebrali dużą liczbę ludzi, a specjalizuje się wyższym i średnim specjalne instytucje edukacyjne mają prawie każdym większym mieście w kraju.

Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, prawie wszystkie ustanowione święta następnie musiał znowu twierdzą, często wybierane do tej nowej daty. Jednym z nielicznych wyjątków był Dzień pracowników przemysłu spożywczego. Za datę jego obchodów pozostał niezmieniony od 1966 roku. Świętować go w trzecią niedzielę października. Więc pischevik Day 2013 przypada na 19 numerów. A w 2014 roku będziemy obchodzić go na 21 października.

Dzięki profesjonalnej jakości i wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności wśród specjalistów z branży, każdy z nas ma na biurku różne i obfitość wszelkiego rodzaju żywności. Duża liczba nowych produktów, które pojawiają się każdego roku na półkach sklepów spożywczych – to także ich zasługa. I adaptacja, wprowadzenie menu catering dania innych narodów – także przeprowadzane przez siły Pracowników Przemysłu Spożywczego. Ich praca przynosi do naszej różnorodności mieszka i obfitości.

I kolejna newfangled cechą tych ludzi jest rozwój i zgodność ze standardami bezpieczeństwa żywności. Ten wymóg społeczności międzynarodowej z uwagi na najnowsze osiągnięcia w dziedzinie inżynierii genetycznej i przemyśle chemicznym w dziedzinie nawozów.

wniosek

Zatem pischevik Dzień skupia przedstawicieli zawodów, takich jak techników, inżynierów, degustatorów i techników, kucharzy i cukierników. Wszystkie z nich uczynić nasze życie bardziej interesującym i smaczniejsze. A kiedy to święto jest obchodzone w innych krajach? Na Ukrainie iw Kazachstanie pischevik Day obchodzony jest w tym samym czasie, gdy w Rosji – oba kraje lewej jego datę niezmienione od czasów radzieckich. Ale w pozostałej części świata nie jest takie święto. Ale co roku w dniu 16 października w wielu krajach obchodzony Światowy Dzień Żywności.