194 Shares 4333 views

16 stycznia – Światowy Dzień „The Beatles”

«The Beatles» – jedyna grupa na świecie, który zaszczycony mieć swój międzynarodowy dzień. Zgodnie z decyzją UNESCO, od 2001 roku, w dniu 16 stycznia, w dniu pierwszym wyjściem zespołu na scenie, jest to dzień świętowania grupy na całym świecie.

ulubieńcy bogów

W tym samym roku zmarł Dzhordzh Harrison, ołów grupę gitarzysta, przez 20 lat był martwy od jednego z założycieli „The Beatles” Johna Lennona, który został zamordowany w 1980 roku. Ale chwała tej grupy jest to, że nawet teraz, 45 lat po formalnym rozwiązaniu, stają się idolami młodego pokolenia. Światowy Dzień „The Beatles” – zasłużony hołd dla pracowników, którzy, według tego samego Lennona, u szczytu swej okazałości był bardziej popularny niż Jezusa Chrystusa. Zwrot spowodował dużo hałasu, ale jest to związane z interesującą sprawą. W Teksasie w stacji, która wezwała do bojkotu grupie i publicznie spalił swoje rekordy, następnego dnia został uderzony przez piorun, i zgasić działania wszystkich urządzeń. Po tym, dyrektor stacji radiowej upadł.

Beatlemania

Być może jest to jedna z opowieści, które zawsze towarzyszą życiu gwiazd. I nie były one tylko gwiazdy. «Beatles» Grupa nie tylko bałwany. Wentylatory Obsession była zbliżona do szaleństwa, i stał się znany jako „Beatlemania”. Starsze pokolenie pamięta Lwowa dokumentalny, który przechwytuje wyjście z grupy w ogrodzie rezydencji królewskiej po prezentacji tytułów honorowych. W momencie przejścia muzyków na alei parku, jednym z odcinków twisted żelaznym ogrodzeniem kilku metrów wysoko rozbił się pod ciężarem fanów szalonych, przytulenia się do niej od góry do dołu.

Legendarny liverpultsy, uwielbiony swoje miasto

Kim są muzycy, po którym ustanowiono międzynarodowy dzień? „The Beatles” – to grupa składająca się z czterech członków. Dzhon Lennon (1940-1980) i Pol Makkartni (urodzony w 1942 r.) – jego założyciele. Nieco później dołączył do nich Dzhordzh Harrison (1943-2001). Przez ostatnie dwa lata, zespół dołącza Ringo Starr (1940-2012). Można dodać, że czasami w grupie było trzech innych muzyków – Dzhimmi Nikol, Styuart Satkliff i Pete Best, ale legendarny Fab Four byli członkami wymienione powyżej. Zespół istnieje od 7 lat: od 1963 roku, kiedy to weszła do światowej sławy, w 1970 roku. Razem został wydany 13 albumów, które obejmowały 211 utworów, a każdy z nich stał się hitem a zdarzenie.

Dlaczego ta data?

Dzień "The Beatles" – w dniu 16 stycznia. W tym dniu miała otwór w Liverpool, na Matthew Street, 10, 1957, Alan Martwica nowy klub «The Cavern«( "Cave"), na scenie, które były bardzo młody i nieznany nikomu, John Lennon, Paul McCartney i George Harrison ,

Na korzyść 16 stycznia mówi inny fakt z biografii grupy. W tym dniu w 1964 roku, magazyn „Cashbox” umieścić utwór „I Wanna Hold Your Hand” na pierwszym miejscu list przebojów, ponieważ w ciągu zaledwie 10 dni, singiel sprzedał milion egzemplarzy. Dwa razy w twórczej biografii spełnia tę samą datę – nie jest to powód do świętowania Światowego Dnia „The Beatles” 16 stycznia?

piąty Beatles

Kolebką legendarnych Beatlesów Liverpool – duże miasto portowe, w którym, dzięki żeglarzy przeniknęły wiadomości z całego świata, który nie mógł nie wpłynąć na lokalną muzykę. Pochłaniający osiągnięć świata muzyki rockowej, grupa utworzyła swój własny styl. "The Beatles" loved Elvis Presley, ale ich praca była bardzo oryginalna. Ich producent i inżynier dźwięku George Henry Martin, choć sam nie był skłonny rozważyć Piąty Beatles, przyczyniła się do popularności piosenek zespołu. Łączył w różnych stylach w zakresie zapisu zastosowano innowacyjną konstrukcję, używane muzykę symfoniczną i psychodeliczny zresztą produkowany wszystkie albumy grupy.

Nieosiągalny grupa rekord

Świat obsesja rozpoczęła się po 1963 roku piosenką „Chcę cię zadowolić» ( «Please Please Me»). Na całym świecie, że sprzedał swoje miliard rekordów, nikt inny nie mógł. Są inni ich ewidencji, nie pobity do dziś. Ten wspaniały cztery naprawdę zasługuje na swój festiwal, takich jak Światowy Dzień „The Beatles”.

Single (dysk jeden utwór) z 20 razy w Stanach Zjednoczonych zajęła pierwsze miejsce na listach przebojów. Dla porównania: single ich idola, oficjalnie uznane za najbardziej udany Singer – Elvis Presley – na pierwszym miejscu 18 razy. Debiutancki album The Beatles był 62 tygodni w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się na świecie. I zaledwie 50 lat później, rekord został pobity: wokalistka Emeli Sande album trwał 63 tygodni.

Ale pod wieloma względami kwartet z Liverpoolu pozostaje na igrzyskach Heights. Jeśli nie brać pod uwagę prawdziwą miłość do niego miliony ludzi należących do kilku pokoleń, a wkład one wprowadzone do świata muzyki, że tylko rejestruje wspaniałe cztery wymienione powyżej zasługuje na swoje osobiste uroczystość, ustanowionego przez UNESCO, który został uznany za Międzynarodowy Dzień „The Beatles ”.

Te gwiazdy będzie świecić przez długi czas

Oraz przed i po to grupa muzyczna jest wiele popularnych i udanych artystów, takich jak Madonna. Ale żaden z nich nie osiągnął Fab Four, ponieważ „The Beatles” – to nie tylko zespół, to wydarzenie epokowe w skali planetarnej. Bez przesady, w 60-70-tych absolutnie wszystkich krajów świata, setki tysięcy ludzi żyło te cztery, złapać każde słowo, każdy gest skopiowany, śmiejąc się żartuje, płacze na scenie i robić inne szalone rzeczy. Tysiące analityków badali stan psychiczny mas, zwany Beatlemania. Żaden inny wykonawca nie zajmował przed ustanowieniem święta poświęconej mu, takie jak Światowy Dzień „The Beatles”. Ta grupa to zasłużył, bo nawet teraz, dekady po jego upadku, przemysł Fab Four uruchomić do 2000 osób. Chociaż niektórzy eksperci twierdzą, że nie ma słońca tej subkultury.