86 Shares 8218 views

Kiedy wietnamski Nowy Rok?

Zainteresowanie wszystko Azji rośnie w świecie każdego roku. Coraz więcej turystów starają się przeprowadzać w Tajlandii, Chinach i Wietnamie, święta Nowego Roku. Przez napływ rosyjskich turystów na koniec grudnia, kraje te są od dawna stosowane i są nawet skłonni dostarczyć tradycyjny program z lampką szampana. Jednak prawdziwe święto można zobaczyć tylko podczas obchodów Nowego Roku według kalendarza księżycowego. W każdym z krajów azjatyckich mają nie tylko swoje własne tradycje, ale także datę początku wakacji. Dzisiaj omówimy wietnamski nowy rok, który jest bardzo różni się od znanego teraz- chińskiej wypoczynku na początku lutego.

Wietnam – kraj wielkich możliwości

Wietnam jeszcze nie przyzwyczaili się do rosyjskich turystów, nasi współobywatele są po prostu odkrywanie potencjału tego kraju i wszystkich jego zainteresowania zwiedzania wakacje. W Wietnamie, dobrego wypoczynku o każdej porze roku, ale turyści zazwyczaj wolą odwiedzić ciepłych krajach w okresie zimowym, gdy okno dryfuje i śnieżyce.

Takie podejście ma wiele zalet, ponieważ pozwala uzyskać bardzo potrzebne ładunek emocjonalny i ciepło słońca w środku długiej rosyjskiej zimy. Ale poza tym, można świadkami prawdziwie bezprecedensowe i inspirujące show poświęcone obchody wietnamskiego Nowego Roku. To święto jest na pewno będą pamiętać przez długi czas, bo jak w Wietnamie, nie mówi nigdzie w Azji.

Wietnamski Nowy Rok liczba uroczystość

Nowy Rok w Azji jest obchodzone według kalendarza księżycowego, święto rozpoczyna się pierwszego dnia pierwszego miesiąca księżycowego. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby stać się członkiem festiwalu jest dowiedzieć się, jaka liczba wietnamskiego Nowego Roku przed zakupem biletów. Każdego roku termin uroczystości zostanie przeniesiony, aw niektórych przypadkach do kilku dni różne od chińskiego Nowego Roku. Średnio święto zawsze mieszczą się w przedziale czasowym pomiędzy dwudziestym a dwudziestym stycznia lutego, a jego początek jest obliczana za pomocą specjalnego wzoru. Na przykład, w 2017 roku , Nowy Rok w Wietnamie przyszedł dzień dwudziestego ósmego stycznia, ale w przyszłym roku będzie obchodzić Wietnamczycy mają szesnastego lutego.

Dlatego jest zawsze z góry wiesz szacunkową datę święta, jeśli chcesz dostać się do wietnamskiego Nowego Roku. Najlepiej jest przyjechać do kraju na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy obserwować przygotowania do wypoczynku i wziąć je bezpośrednio zaangażowany.

Co to jest Nowy Rok w Wietnamie?

Wietnamski Nowy Rok ma własną nazwę, w skrócie nazywa Tet i całkowicie może to brzmieć jak „Tet Nguyen Dan”. Jest uważany za święto rodziny, a w tym czasie z całego świata napływają do domu do licznych krewnych. Zgodnie z tradycją, Wietnamczycy próbują zebrać w swoim domu jak największą liczbę członków rodziny, najbardziej szanowanych starszych krewnych.

Sam postanowił uczcić święto w domu, a po północy, aby przejść całą rodzinę na ulicy. Tutaj Wietnamczycy biorą udział w procesji i przedstawień trwających cztery dni. Podczas wakacji nie działa wszystkie sklepy i instytucje publiczne.

Jeśli zastanawiasz się, czy twoja uwaga wietnamski Nowy Rok, zdjęcie z tym szaleństwo kolorów i zabawy będą mogli przekonać się, że jest to najlepszy czas, aby zbadać Wietnam. W ciągu tych czterech dni będzie można uzyskać wiele pozytywnych emocji i wrócić do beztroskiego dzieciństwa.

Przygotowania do wypoczynku: że koniecznie należy zrobić?

Na miesiąc przed rozpoczęciem Tet w Wietnamie jest bardzo ważne. Przez trzydzieści dni, każda rodzina stara się dokonać napraw do swojego domu, zachęcać pełną skalę zmian, które obejmują odkryty obraz z domu. Potem trzeba zorganizować generalne sprzątanie i wyrzucić wszystkie połamane rzeczy. Przez wystąpieniem domów wypoczynkowych w Wietnamczyków jest niemal sterylny porządek i czystość.

Każdy szanujący wietnamski spędza kilka dni przed tet w sklepach, a nie wybrać prezenty dla krewnych i przyjaciół, i ubrania dla siebie. Fakt, że jest to konieczne w celu spełnienia nowych ubrań z wakacji, ale zużycie jest dozwolone tylko po północy. W przeciwnym razie, nie należy spodziewać się szczęścia i pomyślności w nowym roku. sklepy Wietnam przed Nowym Rokiem sprzedawane wiele różnych sukienki w najniższych cenach. Dlatego turyści, którzy przyjechali na kilka dni przed wyjazdem, będzie miał czas na spacer do lokalnych sklepów z wielką korzyść.

Tradycyjne dekoracje na Nowy Rok po wietnamsku

W Wietnamie, to sprawiło bogato ozdobienia domu przed świętami. Używane jako ozdoby moreli kwitnienia gałęzi, w przeddzień święta, są wszędzie. Ozdobić domy, sklepy i instytucje publiczne. Miejscowi zrobić bukiety kwitnienia moreli i umieścić je w wazonach w domu. Ten widok jest niesamowity i zapach, ponieważ zapach kwiatów króluje na każdej ulicy.

Inną ozdobą wakacje noworocznym jest drzewko pomarańczowe. Wietnamski mu iść do szczególnych rynków, mogą być w porównaniu z tradycyjnymi rynkami Bożego Narodzenia w każdym mieście Rosji. Orange Tree musi koniecznie być z owocami – symbolizują dobrobyt, więc każdy mieszkaniec Wietnamu stara się kupić drzewo z dużą ilością owoców. Zabezpieczone wietnamski kupić kilka drzew, udekorować swój pokój i plac wokół domu.

Cechy obchodów Nowego Roku w Wietnamie

Przed wyjazdem każdy wietnamski przystępuje trzech bogów:

  • Rzemieślników.
  • Bóg kuchnia.
  • Duch Ziemi.

Jak ofiarnych owoców wystawać i różnych tradycyjnych potraw. Bogowie muszą uspokoić kilka dni, ponieważ tylko wtedy jest przesyłany do kuchni boga nieba i mówi Jade Emperor o wszystkim, co wydarzyło się w domu przez cały rok. Z tego raportu zależy od szczęścia rodziny w przyszłym roku, więc spróbuj wszystkie siły wietnamskie aby przebłagać bóstwa, aby poprawić swoją pozycję i kondycję finansową.

Wielu bogatych rodzin wietnamskich kupić na rynku żywego karpia i uwalniają je do rzeki. Zwyczaj ten jest również połączony z bogiem kuchni, który idzie do nieba jedzie na karpia. Wietnamczycy wierzą, że wiele ryb wprowadzanych do rzeki, znacznie ułatwi podróż bóstwem niebiańskim sposób.

Wieczorem przed Nowym Rokiem na ulicach są lalki przedstawiające smoki. Oni zawsze mają jasny kolor, czerwone i pomarańczowe kolory panują w strój tancerzy ulicznych. Ten sam schemat wykonane latarnie, które są zazwyczaj w dużych ilościach do powieszenia na domy i drzewa w ogrodzie.

Wietnamski Nowy Rok scenariusz wakacje

Sam urlop noworoczny w Wietnamie malowane dosłownie z godziny na godzinę, tę tradycję przez kilkaset lat, a są one przestrzegane przez wszystkich mieszkańców, bez wyjątku. Zgromadzeni wokół stołu, członkowie rodziny dają sobie nawzajem pieniądze. Zwykle nowe banknoty i monety zawinięte w czerwony papier pakowy lub aksamitne woreczki tego samego koloru.

Wraz z nadejściem północy wszyscy wietnamski ubrać i wyjść z domu, aby cieszyć się świąteczną karnawał. Jeśli noc w domu znajduje się nieoczekiwany gość, to jest to dobry omen. To musi być karmione i dadzą pieniądze. Po paradzie wszystko do domu, a następnego dnia wcześnie rano udać się do świątyni.

Wszystkie cztery dni festiwalu mieszkańcy Wietnamu go odwiedzić i wymiany darów pieniędzy, nawet mnichów w świątyniach próbują dać komuś upragniony worek z kilku monet. I dać duże sumy pieniędzy lub dużych rachunków uznawanych zła forma.

Jeśli chcesz mieć domek w wietnamskim stylu, należy przygotować jasne ubrania ciepłych odcieniach czerwony, pomarańczowy i żółty. Prezentów dla bliskich, umieszczając je w czerwonych worków. W celu stworzenia atmosfery Wietnamie, doskonale nadaje się lalki i wizerunki smoków. Tradycja ta jest bardzo podobna do chińskiego Nowego Roku, co nie jest zaskakujące, ponieważ ludy Azji Wschodniej mają wspólne korzenie. Nie zapomnieć o tradycyjnych potraw wietnamskich, które są zawsze obecne na każdym stole w przeddzień Tet.

stół potraw noworoczny

Stół Żadne święto jest kompletna bez ciasto banchyng Wietnamczyków. Jest przygotowany z liści bambusa, który jest owinięty w ryż, wieprzowe marynowane cebuli i grochu. To ciasto jest tam i następnego dnia po wakacjach, oddaj je do świątyni i mnisi traktowani.

Owoce są integralną częścią tabeli noworocznym, wielki szacunek cieszył arbuza i kantalupa. Są one uważane za symbol bogactwa i dobrobytu. nie może obyć się bez wakacji i wieprzowiny, w różnych częściach kraju jest przygotowane inaczej. Ale w każdym razie, to danie jest najważniejsze. W południowych prowincjach Wietnamu wieprzowa gotowana w mleku kokosowym i przygotowuje całą tuszę i cięte tuż przed podaniem. Na północy, gulasz wieprzowy z grochu i bambusa, oprócz jej pieczonego karpia w skorupie solnej. To danie jest bardzo powszechne w Azji ze względu na swoją prostotę i zaskakująco delikatny smak.

turyści bardzo zaskoczeni, galaretki, która zawsze była rodem rosyjski naczynia. Ale Wietnamczycy są dość często jest gotowane i chętnie zjadane.

Wietnamski Nowy Rok jest w stanie zaskoczyć nawet sterany wypoczynek. Wakacje wypełnione wielu kolorowych show i muzyka zapalającego, który jest tak i zaprasza do wzięcia udziału w procesji ulicznych. A jeśli chcesz zaskoczyć swoich bliskich, pamiętam jak wymawia Wietnam frazę „Szczęśliwego Nowego Roku!” – język wietnamski brzmi jak "Chung Tan Chuk Juan". Teraz można bezpiecznie przejść do Azji i poczuć urok obchody Nowego Roku pod palmami i drzewami apelsnovymi.