832 Shares 7901 views

Dzień wojsk rakietowych: gratulacje. Dzień Strategicznych Sił Rakietowych

Rosjanin zawsze szanuje tradycje minionych dni i nowoczesnych festiwalach. To jest to, cały dzień ludzie strategicznych sił rakietowych wyznacza corocznie w dniu 17 grudnia. Ta tradycja ma swoje korzenie wyciągnięty z czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i aktualne w naszych czasach. I tak ma ona bogatą i fascynującą historię.

Historia Strategicznych Sił Rakietowych

Aby zrozumieć istotę celebracji, jako Dzień wojsk rakietowych, konieczne jest, aby zanurzyć się w historii powstawania takiej unii wojskowej. Tak więc, już w 1946 roku stworzył pierwszy unii rakietowy że jego arsenał został w tym czasie najpotężniejszym i niebezpieczna broń – rakiet balistycznych. Już w 1950 roku, wojska rakietowe strategicznych posiadanych armat międzykontynentalnych balistycznych i pocisków, które mają w swoim składzie przedstawiono składnik jądrowej.

Wraz ze wzrostem znaczenia tego nowego stowarzyszenia, władze zdecydowały się 17 grudnia 1959 Missile Siły zrobić oddzielną i niezależną jednostkę władzy wojskowej. I nic dziwnego. Rzeczywiście, do tej pory strategicznych pocisków Siły są uważane za istotne i, można powiedzieć, zasadniczą ogniwo w siłach strategicznych Federacji Rosyjskiej w kwestii broni jądrowej. Dlatego dzień wojsk rakietowych uroczyście obchodzić cały kraj.

Ciekawostką

Dość interesujący jest fakt, że Dzień wojsk rakietowych strategicznych obchodzony od grudnia 1959 r. Podczas gdy w 1997 roku nastąpił niewielki dodatek. Tak więc, do triumfu połączonych sił i przestrzeni wojskowej i obrony powietrznej. A wszystko ze wspólną uroczystość zawodowej i wysłuchał gratulacji w Dniu wojsk rakietowych. W 2001 roku sytuacja się zmieniła. Ponieważ przestrzeń obrony kraju zyskuje zakresie, a zatem stały się odrębną jednostką rosyjskich sił zbrojnych. Ich profesjonalny uroczystości siły kosmiczne zaczęły świętować w dniu 4 października jako samodzielna jednostka sił zbrojnych kraju.

Jakie są te tradycje Dzień wojsk rakietowych?

Dzień Strategicznych Sił Rakietowych zawsze obchodzone na wielką skalę. I to jest zrozumiałe. Po tym wszystkim, waga takiej działalności sferze kraju bez pytania i wyjaśnił sił zbrojnych. Podczas istnienia rosyjskich sił rakietowych pielęgnować kilka generacji rakiet, które rzeczywiście stały się chlubą państwa. Dlatego, na przykład, w Dniu Sił Rakietowych w 2014 roku i pogratulował zaszczycony służby Weterani w świątecznej atmosferze, ale przyznano także wybitnych przedstawicieli personelu obrony przeciwrakietowej i innych jednostek wsparcia.

Oczywiście, w Dniu wojsk rakietowych pierwszych osób w kraju zawsze przyjść i oddać hołd ludziom, którzy są zaangażowani w obronie rosyjskiej przestrzeni powietrznej i monitorowania integralności Rosji. A wojska rakietowe i weterani tej sferze działalności tylko słuchać gratulacje wojska rakietowe i dumą ich przyjąć. Miło wiedzieć, że trzeba i jest ważna nie tylko dla swoich bliskich, ale również cały ich dom.

Dzień Sił Rakietowych i Artylerii

Odrębną, ale nie mniej istotne i ważne święto dla wszystkich Rosjan uważa się dzień wojsk rakietowych i artylerii, który postanowił uczcić 19 listopada. Data ta nie została wybrana na marne. Wszakże dla rosyjskich sił zbrojnych, ale w ogóle, każdy obywatel tego kraju, jest szczególnie niezapomniany. Ponieważ stale połączony z zwycięskiej wyzwolenie Stalingradu spod okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej, która rozpoczęła się bezpośrednio z rosyjskiej kontrofensywy wojsk operacyjnych. Dlatego w tym dniu ludzie ze szczególnym podziwem i wdzięcznością pogratulować przedstawicieli obrony artyleryjskiej kraju.

Punktem zwrotnym, i dlaczego jest to tak niezapomniany i przełomowy moment w realizacji operacji wojskowych pod Stalingradem było pomyślne wdrożenie kluczowych zadań artylerii obrony, które wykazały najważniejsze zadanie i zmienił bieg wydarzeń militarnych.

Mając to na uwadze, w 1964 roku obchody otrzymał zaktualizowaną nazwę – Dzień wojsk rakietowych i artylerii. Po tym wszystkim, głównym zadaniem każdego obywatela rosyjskiego, aby uczcić pamięć bohaterów, nie tracić ducha, bohatersko bronili wolności i natywne, otwarte przestrzenie, i walczył dzielnie do ostatniego wysiłku dla jego i naszej przyszłości.

Dlaczego aktywność wojsk rakietowych i artylerii jest tak ważne?

Nikt nie zaprzeczy, że dzięki doświadczeniu artyleryjskiej i rakietowej wojsk kraju, sytuacje konfliktowe mogą być rozwiązane z minimalną utratą lub całkowicie bez nich. Po tym wszystkim, to jest klucz do wyjątkowej zwrotności i działań operacyjnych, a także ognia sił zbrojnych. Titanic złożone czyny bohaterskie pracy i wykonywane odpowiednio i pokolenie żołnierzy, którzy walczą, aby nie pozwolić ich kraj i ludność Rosji.

Dlatego każdy Strzelec lub rakiet naukowcy muszą stale doskonalić swoje umiejętności, śledzić nowości wyposażenia technicznego i broni, podnieść poziom swoich umiejętności walki i zręczności, a bezwarunkowo spełniać zadania określone przez kierownictwo.

W związku z tym, w dniu uroczystości wojsk rakietowych w dniu 19 listopada zawsze charakteryzuje paradzie, pokaz strzelania i ćwiczenia wojskowe w skali państwa.

Nowoczesne wojska rakietowe

Do tej pory wojska rakietowe Federacji Rosyjskiej nadrobić znaczną część broni kraju. Po tym wszystkim, mają najnowsze wyrzutnie rakiet, które są w stanie całkowicie zmienić bieg historii wojskowości. Co więcej, nowoczesne strategiczne siły rakietowe mają nie tylko jego polecenie, ale trzy stowarzyszenia ciężkich rakiet właścicielem składowiska „Kapustin Jar” oraz kilka fabryk na naprawy i produkcji specjalistycznego sprzętu rakietowego.

Naturalnie, rząd dba również o pocisku szkolenia wysyłającego specjalistów. W związku z tym, istnieje kilka instytucji szkolnictwa wyższego w Rosji, że pocisk uruchamia zawodowe, na przykład, Wojskowa Akademia Moskwa nazwany Petra Velikogo. Dlatego Dzień Sił Rakietowych Rosji na taką skalę jest obchodzony w kraju. Po tym wszystkim, ci faceci są stale pilnować obrony jądrowej ojczyzny przed ewentualnym napastnikiem.

Główne cele sił rakietowych kraju

1. W czasie pokoju rosyjskich sił rakietowych musi utrzymać porządek i „spokojny sen” swoich obywateli. I jeżeli jest to konieczne do podjęcia wszelkich środków bezpieczeństwa, aby wyeliminować wpływ ewentualnego agresora w zakresie interwencji jądrowej na terytorium Federacji Rosyjskiej.

2. W przypadku wojskowych wojsk rakietowych sytuacja musi wykazać się do maksimum, aby szybko reagować na powstającym zagrożeniu i natychmiast zacząć chronić ojczyznę. Po ataku może wystąpić o każdej porze dnia i nocy, a więc należy zawsze mieć się na baczności.

Dziś Pociski Rosja jest reprezentowana w formie stacjonarnych i mobilnych systemów opartych wyrzutnie rakietowe. W pierwszym przypadku średni i ciężki pocisk urządzenie umieszczone w wyspecjalizowanych kopalniach. Po drugie, jest to kompleks klasy „Topol”.

wojska rakietowe – gwarantem bezpieczeństwa

Dzięki nowoczesnym kompleksie środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego tego kraju, Rosja od dawna w stanie skutecznie uniknąć poważnego wypadku jądrowego. Oczywiście, jest to wspólna twórcy osiągnięcie wyrzutnie rakiet i wykwalifikowanego personelu rosyjskich strategicznych wojsk rakietowych.

Pomimo trudności i problemów w kraju, systemy rakietowe zawsze przywiązywała należytej uwagi. A jeśli to konieczne, strategiczny pocisk armia musi udowodnić swoją gotowość do ochrony obywateli przed atakiem jądrowym i bronić granic ojczyzny. Po tym wszystkim, mobilność i zdolność bojowa armii przeciwrakietowej nie może być kwestionowana.