353 Shares 1685 views

Kiedy znak Dzień Bez Papierosa?

tytoń do palenia – najczęściej nawyk na świecie. W Rosji od tego nałogu umiera każdego roku około 400 tysięcy osób, a według statystyk, na całym świecie – 6 milionów ludzi. Rozczarowujące dane spodvignulo WHO, aby utworzyć specjalny dzień, którego celem jest walka z paleniem – Dzień Bez Papierosa. Zaplanowano, że przez to wydarzenie, liczba palaczy zostanie znacznie zmniejszona.

Obfitość palaczy w Rosji spowodowany jest niskim kosztem wyrobów tytoniowych i ich dostępności w porównaniu z innymi krajami świata. Mimo wszystkich ograniczeń dotyczących sprzedaży palaczy Age „młodszy” – są coraz częściej na ulicach młodzieży z papierosem w ustach.

historia

Początkowo zorganizować dzień antynikotynową zdecydował się na Zachodzie. W 1977 roku American Cancer Society przedstawiła projekt ustawy, zgodnie z którym każdy trzeci wtorek listopada uznano za Światowy Dzień rzucania palenia. Ze względu na fakt, że liczba palaczy na całym świecie zaczęła rosnąć, po 11 latach na 42 WHO Kongres wydał dekret o nowym terminie, wyznacza Światowy Dzień No-tytoniowym. Dzięki akcji każdego roku, każdy może rzucić palenie, uzyskać wsparcie z ludźmi o podobnych poglądach.

Data Dzień Bez Papierosa

Ostatni dzień wiosny – idealny czas na drastyczną zmianę w moim życiu. Lato, natura jest kwitnące i pachnące, chcę oddychać. 31 maja, nie było na próżno wybrano datę obchodów corocznego dnia rezygnując uzależnienia od tytoniu, ponieważ w tym czasie, każdy szczególnie chętnie zrzucić kajdany ociężałe zły nawyk.

niebezpieczeństwo palenia

Smutne statystyki pokazują, że Rosja jest jednym z krajów najbardziej palących. Według zapisów i obserwacji ekspertów, odsetek zgonów z powodu palenia tytoniu jest znacznie wyższa niż liczba zgonów z powodu chorób przewlekłych i nabytych. Największe niebezpieczeństwo dym tytoniowy stwarza dzieciom i kobietom w ciąży. Substancje zawarte w nim sprowokować rozwój niedoboru tlenu, astma, alergie, przedwczesnego porodu, śmierci płodu, wczesnego urodzenia, psychicznej i fizycznej niepełnosprawności. Dzieci, których matki w czasie ciąży wędzone, przy urodzeniu były niedowagę, zaburzenia rozwojowe i podatność na choroby wirusowe i słabą obronę immunologiczną.

używanie tytoniu, głównie u kobiet, powoduje rozwój wczesnej menopauzy, marności, a także powoduje starzenie się skóry: Palacze twarzy więcej zmarszczek i plam starczych niż u kobiet niepalących. Dzień Bez Papierosa obchodzony jest corocznie w celu zaoszczędzenia obecną generację i zabezpieczenia przyszłości uzależnienie od nikotyny. Przede wszystkim, kobiet i dzieci, jak zdrowie narodu zależy od zdrowia słabej połowy ludzkości.

Choroby wywołane przez palenie

Nikotyna i inne substancje szkodliwe zawarte w kompozycji papierosów , szybkiego wchłaniania. Mają przygnębiający wpływ na układ nerwowy, układ oddechowy, tworzenia krwi i wzroku. Palenie papierosów powoduje następujących chorób: raka krtani i płuc, astma, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, udar mózgu, zawał, jaskra. Wśród palących mężczyzn wykazały znaczący spadek libido i, w konsekwencji, impotencja.

Dzień Bez Papierosa. środki

Każdego roku w dniu 31 maja na całym świecie odbywają się specjalne promocje, które dają ludziom wizualnej informacji o szkodliwości palenia i skutków z uzależnienia od nikotyny. Dzień Bez Papierosa ma kilka celów – aby pomóc palaczom porzucić nałóg i je wspierać, a także aby zapobiec palenia wśród dzieci i młodzieży.

Tego dnia media informują ludzi o początku imprezy, władze organizują i kontrolują różne przekaźnik masy i krzyże. Według WHO na zlecenie, w radiu i telewizji są lekarze z informacjami na temat chorób wywołanych paleniem tytoniu. życząc również rozprowadzane ulotki, w których konsekwencje używania tytoniu przedstawione graficznie. Stwierdził w Dzień Bez Papierosa w bibliotece, w każdej instytucji edukacyjnych i medycznych. Szkoły i kliniki są specjalne „Zdrowie Corners”, gdzie każdy może zapoznać się ze strukturą ludzkiego układu oddechowego, a także dowiedzieć się dokładnie, jak nikotyna wpływa na organizm.

Nazwa imprezy „Dzień Bez Papierosa” oznacza nie tylko walki z paleniem, ale również dla zdrowia narodu, wsparcie młodzieży i sportu dla dzieci, a także pomoc dla osób dotkniętych przez uzależnienie od nikotyny i chce się go pozbyć. Na podstawie instytucji leczenia i prewencji są „gorąca linia”, wzywając ludzi, którzy mogą uzyskać bezpłatne porady o pozbyciu się nałogu palenia. Połączenia są anonimowe.