655 Shares 1579 views

Prawosławne obrzędy i tradycje: Kiedy jest dzień aniołem Olga

Jak wiadomo, osoba ochrzczona, znany nie tylko swoje urodziny, ale także dzień anioła, który wyznaczył go do patronów i pomocników. Zazwyczaj jest to jeden ze świętych, których pamięć honory kościół i regularnie obchodzi swoje imieniny. Wśród pierwszych kobiet w Rosji, ostatniego kanonizacji, stało się księżna Olga.

dzień anioła doszła

Imieniny Olga przypada na kilku terminach. Najbardziej znanym jest 24 lipca i jest to związane ze św Olga, rosyjskiej księżniczki, po raz pierwszy przyjęła prawosławie wśród mężów stanu Rusi. Historię tej niezwykłej kobiety jest bardzo ciekawe i pouczające. Jako żona Igora z ładnym rodzaju Ruryka, nie ogranicza się do roli gospodyni, wychowawca dzieci lub asystentów męża w sprawach biznesowych. Księżniczka nauczyć się czytać i będąc naturalnie inteligentny i rozsądny, był prawą ręką za panowania stanu Igor. Nic dziwnego, że nazwa dzień Olga jest połączony z tą kobietą.

Kiedy książę zmarł w jednej z kampanii wojskowych, jego żona zadbał o wszystkie stery władzy. Ona zagłębił zawiłości władzy państwowej i do radzenia sobie z ciężarem ponad udany. I nawet, gdy syn Światosław, następca Igor był w stanie załadować na tronie Kijowa, matka często zastępuje go aż do młodego księcia do walki z wrogiem. Nawiasem mówiąc, Olga i sama nie dostać się ponownie pod sztandarem i pojechaliśmy oddziały. I jej zemsta za śmierć męża stał się legendą na zawsze.

Dzień angel Olgi – święto chrześcijanina i że religia potępia wszystkie rozlew krwi i zabijania, tym bardziej okrutny, ale w tym czasie popełnienia, księżniczka była jeszcze pogański, choć wielu słyszało o nowej religii, i to był zainteresowany obrazowo. A w ogóle, niż kiedy nie był zaangażowany! Księstwo rozszerzony poza dołączając nową ziemię; umiejętnie prowadził rozliczenia gotówkowego, wzmocnienie skarbiec; mądrze kierował spraw zagranicznych, przynosząc sławę i szacunek wśród sąsiadów Rosji. To pod jej rząd w Kijowie zaczął budować pierwszy kamień budynku.

W wieku prawie 60 lat, Olga poszła do Bizancjum, w celu wzmocnienia pozycji w Księstwie Constantine linijki oczach. Jej piękno, wraz z inteligencją, godności, i wiele innych cech są tak urzeczony i zachwycony księciu, że zdecydował się poślubić rosyjskiej Olgę. Jednak, nie chcąc małżeństwo i nie jest w stanie zaprzeczyć rację, wymyślił sprytny ruch. Konstantyn był już chrześcijaninem. Łączy się z nią małżeństwa, księżniczka powinna również być ochrzczony. Olga i poprosił Constantine być jej ojcem chrzestnym. Błyskotliwa akcja, godna dyplomaty z wyrafinowany! Tak więc księżniczka i uniknąć niepotrzebnych jej małżeństwo, a nawet mocniejsze, gdy wiąże się z Bizancjum rośnie i rozwija starożytnych królestw. Ona stała się pierwszym rosyjskim świętym ochrzczony jeszcze na długo zanim przyszedł do Rosji. Nawiasem mówiąc, zrobił to wnuk Olga – Oleg Svyatoslavovych. W związku z tym dzień jest poświęcony Olga Angel, przede wszystkim, ona – Princess Kijowa, w chrześcijaństwie – Elena.

chwalebne tradycje

Zdarzenia, które pamiętamy, odbyła się bardzo długo – nawet w 9. wieku. Dużo wody upłynęło od tego czasu. W kalendarzu nie było innych kobiet o tej samej nazwie – nowy Męczennika. A może teraz kilka razy, aby świętować swoje imieniny Olga. Data każdy związany z tragicznym losem tej czy innej kobiety, w jednym czasie cierpiał za wiarę. W lutym tego roku 10-go dnia; Marzec – 6 th i 14 th; 17 lipca i 24 th; Listopad – 23.

Ostateczny termin jest również ciekawy los. Jest to związane z Olgoy Maslenikovoy, który urodził się w ciągu ostatnich trzech dekadach 19 wieku w mieście Kaługa. Wkrótce przyszedł do wiary i całe życie pomogła w usługach w miejscowej świątyni. W strasznym roku 1937, na wysokości stalinowskich represji, została aresztowana i muszą wyrzec się swoich przekonań. Za upór i nieposłuszeństwo nie dłuższym młoda kobieta została skazana na 8 lat w obozach. Ona nie przetrwać, a połowa kadencji – zmarł z trudów, katorżniczej pracy fizycznej i wycieńczenia. W 2000 roku jej kanonizowany. Więc nie ma innej św Olga, urodziny (nazwa dzień), który obchodzony jest 23 listopada i 11 lutego.