322 Shares 5707 views

Puszkin Dzień Rosja: scenariusz wakacje

twórczość wielkiego poety Aleksandra Puszkina Sergeevicha jest znana na całym świecie. Ten utalentowany człowiek dołączył jego obywatelstwo, lata, temperamentów, Religia prace. Każda osoba w naszym kraju zna serce jeszcze jedną linię swoich genialnych wierszy. 6 czerwca – Puszkin dni w Rosji. Imprezy, koncerty, warsztaty, spektakle teatralne odbywają się w każdym mieście naszego kraju!

mały geniusz

06 czerwca 1799 w Moskwie, urodziła chłopca, Sasha! Wychowywał bolesne, ale bardzo utalentowany dzieciak. Podczas swojego krótkiego życia napisał wiele dzieł literackich. Rosjanie w rozmowie często cytował wiersze z jego prac, które odkładają się w pamięci. Puszkin dni Rosja otrzymała oficjalny status w 2000 roku na mocy dekretu Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Ta data jest również nazywany Dzień języka rosyjskiego. W szkół, bibliotek i uniwersytetów uroczystości spotkania młodych poetów i pisarzy. To wydarzenie podkreśla potrzebę poznania ich język doskonale. Język rosyjski – krajowy dziedzictwo naszego narodu, część rozwoju kulturalnego i duchowego obywateli.

ulubione bajki

bajki Puszkina, wiele dzieci znają na pamięć. Łatwy styl i ciekawe historie i pobudzają wyobraźnię. Jak subtelnie i żartobliwie zauważa poważne chwile i prawdy. Powiedzenia z dzieł Puszkina słyszał nawet z ust cudzoziemców.

W każdym mieście zauważył Puszkin dni w Rosji. Skrypt zależy od obecnej grupy wiekowej. W dzieckiem ośrodki opieki zorganizować niezwykłe inscenizacje bajek. Dzieci z podziwem i pilnie uczyć się roli, przygotowując kostiumy razem z rodzicami i czekają na dzień wykonania. Opowieści przerobienia nowoczesny twist, ale sens i moralność są takie same. Na postrzeganie szkoły jest dobrze nadaje się inscenizacja kilku fragmentów bajek. Chłopaki czują prawdziwych aktorów i publiczność przyjdzie do pełnej rozkoszy.

nieznany utwór

Puszkin Dzień Rosji – ulubione święto każdego studenta. Dzieci są zadowoleni z udziału w koncercie galowym, pokazać swoje talenty. Impreza start jest najlepszym gospodarzem. On krótko opowiedzieć o historii tego święta, i deklaruje, że powitał gości do starej kobiety!

Dzieci pokazują opowieść o rybaku i ryby. Słowa możliwe jest zmniejszenie i przechowywać w ciągu dziesięciu minut. Komplety i kostiumy można zrobić samodzielnie. W roli rybki powinien wybrać mądrego pierwszy równiarka, który będzie w stanie nauczyć swoje role na pamięć. Po przedstawieniu wiodącym powiedzieć, że ta historia jest wybrany z jakiegoś powodu. Jej dzieci wiedzą, cała planeta, ponownie przeczytać kilka razy, a ona wciąż nie może się nudzić.

można ukończyć na liryczną nutą, prowadząc ostateczna przeczytać wiersz. Tak ciekawe i zabawne, aby przejść Puszkina Dzień Rosji. Scenariusz jest bardzo prosta, ale koncert odbędzie się szczerze i serdecznie, bo dzieło wielkiego poety wywołuje burzę uczuć.

Brakuje pióra poety,

Minęło dwieście lat,

Jego dusza jest zawsze z nami

Dzisiaj, o kontakt z naszym poetą.

Na scenie jest licealista, ubrany w Aleksander Siergiejewicz. Czyta wiersz poety, ukłonił się.

książki Miłość

Wraz z pojawieniem się komputerów i różnego rodzaju gadżety frekwencji biblioteki spadła nieznacznie. Ale dzieci i dorośli wciąż wydają się podnieść prawdziwą drukowaną książkę i zanurzyć się w świat przygody. 6 czerwca – dzień Rosyjski Puszkina biblioteka obchodziła ze smakiem i rozmachem. Dzień przechodzi przez różne imprezy. Pracownicy maluch zna biografię Puszkina. Historia jego trudnej drodze życia, dzieciństwo, kreatywność i tragicznej śmierci.

Starsi ludzie zbyt chętnie się tego dnia w biblioteki. Dzielą się swoimi wrażeniami z lektury dzieła, odczytał swoje pierwsze wiersze i prozę.

Bibliotekarze zrobić piękne wystawy książek, przyciąga dzieci do czytania. Książka – kopalnia informacji.

Zabawa i nauka

W dniu Puszkina Rosyjska Biblioteka otwiera swoje podwoje oddziały obozów dziecięcych, przedszkolach. Bibliotekarze spędzić quiz na bajek Aleksandra, wręczył nagrody dla dzieci. Niektóre agencje przygotowują przedstawienia teatralne, fragmenty biografii poety, zaprosić rodziców na premierę!

Niektóre filie poświęcany na czytanie ról dzień. To jest bardzo ekscytujące doświadczenie, które jest popularne wśród dzieci w każdym wieku. Chłopaki z wyrażeniem przeczytać historie i wziąć książki do domu jeszcze raz zanurzyć się w świat magii! Tak niezwykle przechodzi Puszkina dzień w Rosji bibliotek w kraju. Pracownicy starają się zaszczepić miłość do dzieł klasyków i najbardziej utalentowanych rosyjskich poetów i pisarzy!

Wieczorne spotkanie z poezją

praca Puszkina jest doceniana i kochana przez ludzi w każdym wieku. Dorośli świadomie ponownie przeczytać niektóre z utworów, znanych z dzieciństwa i ponownie otrzymać nieopisaną przyjemność. Dla takich fanów i znawców talentu Aleksander Siergiejewicz Puszkin z prowadzenia działalności w rosyjskim dzienniku. Skrypt dla dorosłych jest poważniejszy: dużo ciekawych informacji, rzadkich dzieł, czytanie na głos wiersze młodych autorów.

Start wieczorem z ciekawą opowieść o losach dzieci legendarnego poety. Wszakże z nich mało znane. A prawdziwi fani sztuka Pushkina szczęśliwy, aby usłyszeć jak synowie i córki los utalentowanym człowiekiem.

Moja ulubiona pielęgniarka

Każdy zna nazwy – Arina. Ten bezinteresowny, miły kobieta podniosła trochę Aleksander, był jego wsparcie, przyjaciel, a nawet muza! Na gali wieczorem należy przeczytać wiersze dedykowane do niej. Po tym wszystkim, bez jego opieki, opieki, wsparcia, Puszkin nie mógł się tak jasny osobowość. Arina zainwestował w chłopca wszystkim matki dziecka. Wzięła go do widoków miejskich na rynku na targach, wyjazd z niego w kraju, zaszczepienie miłości do wszystkich istot żywych. Prawidłowe wychowanie i rozwój owoców otworu chłopiec! Puszkin był głęboko kochał wszystko, rosyjski, native serce. Pod koniec wakacji, można wykonać piosenkę rosyjskiej ludowej.

spotkania rodzinne

W szkole lub w bibliotece, można mieć konkurs rodzinny „w ślady geniuszu”. Zbiegając się z konkursu Day Puszkina będzie składać się z kilku etapów: quiz, prezentacja, czytanie poezji, liście do poety. Kilka rodzin przygotować wcześniej i wziąć równych intelekty walczyć.

Najlepsza nagroda – dobry edycja bajek Puszkina, zbiór wierszy.

Takie zdarzenia są przydatne dla dzieci i rodziców, to będzie je zjednoczyć i pokazać dzieciom wielkość rosyjskiej kultury!