532 Shares 9261 views

Stół do tenisa stołowego dla domków letniskowych: korzyści, zalecenia dotyczące wyboru i samodzielnego montażu

Dziś nie można znaleźć człowieka, który nie wie, jaki jest tenis stołowy i jak grać. Ten sport jest tak bardzo podobny do ludzi w różnym wieku, że w mieście w niemal każdej dzielnicy znajduje się klub sportowy, w którym można konkurować z przyjaciółmi. Jednak, aby płacić za sport w pół-oświetlonej przestrzeni wewnętrznej, gdzie jest mnóstwo ludzi, którzy chcą, jest jedna rzecz, a posiadanie własnego stołu do tenisa na dachu jest, jak mówią, zupełnie inną sprawą. W bezwietrznej pogodzie na ulicy lub w przestronnej wentylowanej przestrzeni wewnętrznej pomogą nie tylko spędzić czas z przyjaciółmi, ale przynoszą też wiele korzyści zdrowotnych. Ponadto stół do tenisa stołowego przyczynia się do aktywacji układu sercowo-naczyniowego, rozwija koordynację ruchów, poprawia układ oddechowy, łagodzi stres i po prostu daje doskonały nastrój.

Zalecenia dotyczące wyboru

To zupełnie naturalne, że dla wielu z nas decydującym czynnikiem wpływającym na zakup sprzętu sportowego jest cena. Jednak nie spiesz się z przejęciem, jeśli dostaniesz stół do tenisa, aby dać niedrogie. Faktem jest, że jego koszt w dużej mierze zależy od rodzaju blatu. Aby podjąć właściwą decyzję, musisz najpierw zdecydować, gdzie będzie znajdować się nowy stół do tenisa. Dla letniej rezydencji może to być miejsce ukryte w zewnętrznych oczach na otwartej przestrzeni i zamknięte założenie. W pierwszym przypadku należy zapytać sprzedawcę, czy blat może wytrzymać zmiany wilgotności i temperatury. Jeśli okaże się, że stół do tenisa, który Ci się podoba, jest w każdych warunkach pogodowych, na letni domek będzie idealną opcją. Oczywiście będzie to kosztować więcej niż zwykle, ale nie musisz się martwić o jego bezpieczeństwo w przypadku nagłego deszczu, mgły i innych wahań pogody. Ale przy wyborze profesjonalnego i amatorskiego typu stołu do tenisa można zapisać i pozostać na ostatniej opcji. Różnica polega na tym, że jego stół ma bardziej równą i wysokiej jakości powierzchnię, dzięki czemu piłka odbiera się lepiej. Równocześnie amatorski stół do tenisa stołowego jest bardziej zwarty, łatwo montowany i łatwiejszy do przenoszenia. Ważne jest również, że kosztuje znacznie mniej.

Samo montażu

Jeśli cena stołu w sklepach sportowych jest zbyt "gryzący" lub po prostu chęć robienia małego pomału, stół do tenisa można robić samemu. Aby to zrobić, potrzebujesz dwóch desek o długości dwóch i pół metra jako stojaka pod sądem i dwóch arkuszy sklejki (lub płyty wiórowej) o grubości 16-20 mm dla blatu stołu. Zamiast nogach stołu użyjemy trójkątnych kozłów budowlanych. Jeśli nie pozostaną po budowie domu, mogą być łatwo wykonane przez siebie. Wymiary blatu lepiej przygotować do standardów: 2,74 x 1,525 x 0,76 m. Cóż, wolna przestrzeń dla gry powinna wynosić około siedem na pięć metrów. Odsłonięliśmy kozy tak, aby były ściśle równoległe do siebie i równolegle do siebie. Odległość pomiędzy górnymi wspornikami powinna wynosić około 90 cm: w tym przypadku każda połowa stołu będzie podparta w środku. Następnie wkręcamy deski do kozy śrubami, wkładamy arkusze sklejki, łączą je i przymocowujemy do szyn. Wtedy pozostanie tylko po polerowaniu blatu, przykryć antyseptycznym, lakierem lub farbą, aby chronić je przed wilgocią i kupić rakiety, siatki i kule.