515 Shares 2093 views

Ranking ATP – roster w dużym męskim tenisie

W dzisiejszym tenisowym najlepszego tenisisty roku nazywa się zawodnik, który na koniec sezonu był w stanie podjąć pierwsze miejsce w rankingu ATP. Chociaż nie jest pobierana z tego bonusu, ale każdy marzy tenisista z pierwszej linii w tej konfrontacji. Co jest w rankingu ATP?

System punktacji w rankingu ATP tenisowe męskie

Jeśli mówimy o systemie punktacji, ocena ATP składa się z dwóch tabel na początku każdego roku, które są identyczne do końca sezonu. Jaka jest liczba? W jednej tabeli podsumowano punkty zdobył tenisista w danym roku kalendarzowym. Tabela ta jest nazywana „ATP tytuł wyścig.” Zgodnie z tym, na początku sezonu się zresetuje. Druga tabela nazywa się „Punkty ATP» 52 tygodni, a na początku roku jest to suma punktów każdego tenisisty, zdobył w poprzednim sezonie. Te rankingi ATP może wyglądać.

W sezonie w „wyścigu tytuł ATP” okulary są stale dodawane według punktów zdobytych w męskiej nożna. Oraz w „Klasyfikacja 52 tygodni ATP» po każdym turnieju punktów uzyskanych w poprzednim roku odejmuje się od rankingu, i dodaje punkty zdobyte w tym turnieju w tym sezonie. Tak więc, do końca roku stoły nabyć taką samą formę.

Intryga w ustalaniu rankingu liderem na koniec 2016 roku

Na początku 2016 roku wydawało się, że wszystko Ranking ATP z liderem nie zmieni, tak wielka była różnica Novak Djokovic przeciwko innym graczom. Nawet w środku sezonu, po wygraniu dwóch „Grand Slam” z rzędu, tylko ołów wzmocnione. Ale potem na Novak Djokovic zaczęła spadać, co prowadzi do turnieju finałowego, stracił prowadzenie, tracąc je Endi Marreyu. A teraz, głównym intrygi turnieju finałowego staje się pytanie, czy Andy może utrzymać swoją przewagę lub będzie po prostu „kalif na godzinę?” Najlepsi gracze na rok przed rozpoczęciem turnieju finałowego wykonane zdjęcie.

Liderzy rankingu WTA damskich

Sposób punktacji w Tour mężczyzn i kobiet jest taka sama, jak gra jest taka sama – tenis. Rankingi ATP i WTA – jaka jest różnica między nimi? Tylko w wynikach i nazwiskami sportowców. Jednak w przeciwieństwie do trasy męskiej, w aferze damskiej umarł na początku jesieni, jako lider sezonu Serena Williams zrezygnował z walki o pierwsze miejsce i nie brać udziału w konkursie na koniec roku. Dlatego, aby objąć prowadzenie Anzhelika Kerber spokojnie zakończył sezon w pierwszej kolejności. I wszyscy fani czekamy na następny rok, chcąc wznowić sprawę.