594 Shares 2470 views

Elena Likhovtseva – jeden z najbardziej stabilnych rosyjskich tenisistów

Lihovtseva Elena Aleksandrowna – znany kazachski (a później rosyjski) tenisista. Siedem czasie Grand Slam finalista konkursu. Mistrz Sportu Federacji Rosyjskiej. Zwycięzca 30 turniejów WTA. Ten artykuł jest krótka biografia sportowców.


Początki kariery

Elena Likhovtseva urodził się w 1975 roku w Ałmaty. Dziewczynka zaczęła grać w tenisa w wieku siedmiu lat. Jej pierwszym trenerem był Liliya Maksimova. Już w młodym wieku Elena grał dość rzadkie. W 1989 roku zdobyła mistrzostwo juniorów ZSRR. „Orange Ball” Kilka lat później wzięła udział w międzynarodowym turnieju i zdobył tam drugie miejsce (pierwsza była Natalia Zvereva).

1992 – rok, kiedy zacząłem mówić w profesjonalnych konkursach Elena Likhovtseva. Tenis stał się jej głównym zajęciem. Tytuł debiut (10 tysięcy w Portugalii) Elena wzięła w swoim pierwszym sezonie. Również sportowiec zdobył gracz z top-200. Rok później został wybrany do turnieju w Dżakarcie (WTA). Kilka miesięcy później Likhovtseva udał się do San Diego i dotrzeć do ćwierćfinału, pokonując Natalya Miedwiediewa (numer 64) i świat Natali Tozya (15 miejsce w rankingu). Dzięki udanym występie Elena dotarł do top 200 i próbą na imprezie Grand Slam. Do końca tego roku oraz sportowiec grał kilka turniejów. Sukcesy w sezonie 1993 pozwolił jej tylko dwa lata, aby przejść z obiecującej młodzieży tenisisty przed wejściem do pierwszej setki dorosłych ocenę.

nowe inwestycje

W 1994-95 Elena Likhovtseva został ustalony na poziomie uprzednio osiągnięte poprzez udział zarówno małe jak i duże w turnieju WTA. W 1996 roku, zawodnik wygrał Mari Pers (4 rakieta świata) w czwartej rundzie Australian Open. Kilka miesięcy później Lihovtseva pokonać Aranchii Sanchez (2) Ocena zawodów w Berlinie. Szereg znaczących zwycięstw dozwolone Elena wejść do pierwszej 20 najsilniejszych sportowców świata.

Na początku następnego sezonu, rosyjski tenisista wygrał turnieju w Gold Coast drugi tytuł WTA. Jednak pod koniec roku zmniejszyło skuteczność swoich gier i Likhovtseva spadła do 38-te miejsce w rankingu. W latach 1998-99 Elena stopniowo powrócił do poziomu szczytowego. Sportowiec wstawiona górną 20 i wybrane do ostatecznej turnieju.

Zespół gra

W 1996 roku, Helen udało się osiągnąć dobry poziom w wynikach para (WTA). Wraz z drażnić Kurnikovoy , ona doskonale grał kilka turniejów. A następnie zawodnicy udało się dotrzeć do ćwierćfinału na imprezie Grand Slam w Ameryce. Likhovtseva wkrótce nawiązał współpracę z Ay Sugiyamoy Japonii. Ten tandem stała się bardziej skuteczne, a dziewczęta wkrótce zajął pierwsze miejsce w top 20, a następnie do 10 top światowym rankingu. Wspólnie wygrali sześć tytułów w turnieju WTA.

2000-08

Sezon zera zaczęły Helena z nowych osiągnięć w jego karierze. Na piątej próbie, tenisista był w stanie wygrać w czwartej rundzie Grand Slam. Zatem Lihovtseva weszło ośmiu najsilniejszych sportowców na zawodach. Aby to zrobić, musiała pokonać Serenu Uilyams sam (w tym czasie 4. w rankingu). Następnie wyniki Elena w takich spotkaniach były stabilne. Kilka razy wyszła w półfinale i finale. Później w tenisa Grand Slam nie wykazały takiego poziomu gry.

W ciągu następnych kilku lat, Elena Likhovtseva, którego rodzina zawsze wspierała ją w konkursie, konsekwentnie plasuje się w pierwszej 50. Ale niektóre główne zwycięstwa nie była do 2004 r. A tego lata, Elena udało się dotrzeć do finałowego turnieju pierwszej kategorii w Kanadzie. Po Likhovtseva wygrał w Forest Hills trzeci i ostatni tytuł WTA.

Kolejny szczyt przyszedł w postaci tenisa w maju 2005 roku. Ona skorzystał z zamieszania w Roland Garros i dotarł do półfinału. Seria stabilne wyniki pozwoliły jej na czas, aby osiągnąć najwyższy ranking w karierze, kończąc po US Open 16-tym miejscu. Następnie gra Helena ustabilizował się na normalnym poziomie. W 2008 roku tenisiści zaczęli poważne problemy z prawym ramieniu, co doprowadziło do długo przekazać konkurencji, a następnie do końca kariery.

Cóż, rozkwit sparowanych osiągnięć Likhovtseva przyszedł w pierwszej połowie 2000 roku. Elena pierwszy grał z Karoy Blek, a następnie do Veroy Zvonarovoy i Svetlana Kuznetsova. Z nich, to jest więcej niż pięćdziesiąt razy odwiedzili w finałach różnych konkursach. W ciągu ośmiu lat stabilnych wyników Likhovtseva dwukrotnie osiągnęła decydujący mecz w podwójnej turnieju finałowego (oba razy z Karoy Blek).

konkursy międzynarodowe

Po otrzymaniu obywatelstwa rosyjskiego, Elena dołączył do kadry narodowej i zaczął działać w Fed Cup. Pierwsze mecze zawodników odbył się w 1996 roku na turnieju Euro-afrykańskiej Zone. W ciągu następnych ośmiu lat, rosyjski tenisista jest tylko jeden sezon nieobecny w tych zawodach. Likhovtseva grał w drużynie narodowej 42 gier, wygrywając 26 z nich. Wystąpili także sportowca na igrzyskach olimpijskich, ale trochę sukces nie został osiągnięty.

dzisiaj

Po karierze Elena Likhovtseva rozpocząć działalność OFWs coachingu. Teraz jest jednym z trenerów kadry narodowej w Pucharze Fed. Elena trenował również drużyny pań Rosji (do lat 12).

W listopadzie 2010 roku, zawarte w Likhovtseva Sław Tenisa.

Od 2008 Elena jest przyciągany przez różne kanały jako ekspert na biegu tenisowym. można regularnie oglądać na kanale telewizyjnym „Eurosport” (wersja rosyjska).

życie osobiste

Elena Likhovtseva był dwukrotnie żonaty. Teraz sportowcy małżonek jest prezenter telewizyjny i dziennikarz Andriej Morozow. Od niego Elena urodziła dwie córki Anastasia (2012) i Aleksander (2014).