581 Shares 6165 views

karty tarota „Diabeł”: wartość bezpośrednich i odwróconych kart

Jak często widzimy ten potwór z rogami koziego kiedy rozszerzać kart tarota. „Diabeł” – uosobieniem piekła i śmierci – jest przerażający i przerażające. Nic dobrego, nie wróży podczas wróżenia. Karta ma wartość ujemną i obiecuje tylko kłopoty w przyszłości.

opis

Przedstawiciel major Arcana, XV w rzędzie, to „diabła”. Taro, którego wartość zmienia się w zależności od wyrównania pozycji karty łączy się z mityczną postacią ludzkich lęków i nałogów. Na zdjęciu zwykle malowane ogromny czarna postać Szatana, który siedzi na tronie. siedziba cara ma kształt sześcianu, który symbolizuje moc zła siła, która rozprzestrzenia się jej wpływ na świat żywych. Na głowie potwór koziego – znak tyranii, w środku czoła zdobi pentagramu, który wskazuje początek katastrofalne, w dół do świata materialnego.

Ciało Czarny Pan jest ozdobione wełną – uosobienie zwierzęcej natury. skrzydła nietoperza, które zdobią tył, są traktowane jako demonicznego, morderczą naturę. Potwór ręka trzyma pochodnię – płomień złych ludzkich pokus i namiętności, które powodują korozję nie tylko formę fizyczną, ale także duszy, serca i umysłu. obnażone mężczyzna i kobieta są zbliżone do szatana. Są przykuty w kajdany: mogą wyrzucić je, ale nie rób tego. Para symbolizuje rodzaj ludzki, który jest kuszony dobrowolnie, przywiązuje się do całego materiału. Łańcuch – symbol fałszywego wyboru.

map pionowo

Jaki poległych podczas wyrównania Tarota „diabeł”? W pozycji do przodu, to daje nam wszystkim negatywnym niewłaściwej stronie ludzkiego umysłu: chciwość, komercjalizacja, samooszukiwania, zależność, słabą wolę, beznadziei i przemocy, gniew i zniszczenie. Czasami karta traktowana jest jako przypływ sił niezbędnych do zwalczania problemów, które nagle spadły na głowę. Ale w większości przypadków jest to pułapka, które mogą dostać się do spekulować na temat winy lub złości innymi ze względu na okoliczności. Wynika to z fatalnym namiętności, pożądania, które osłoni niskiej świadomości.

Mapa często spada do ludzi, którzy są bardzo zainteresowane ich dobrobyt materialny. To symbolizuje przywiązanie do pieniędzy, w zależności od zysku. Takie osoby są w niewoli instynktów. „Diabeł” jest ostrzeżeniem: trzeba pozbyć się tych cech – Pragnienie bogactwa, władzy i niegodziwego bliskości fizycznej. W przeciwnym razie będą one prowadzić do śmierci.

Odwrócony „Diabeł”

Jeśli karta jest do góry nogami, jak to zmienia interpretację tarota? „Diabeł” do góry nogami, w przeciwieństwie do innych członków magicznego pokładu zachowuje wartość. To wszystko jest takie samo spustoszenie, osłabienie psychiczne, chore los, relacja, upadek intencji, małostkowości i rezygnacji. Człowiek, który widział szatana w takiej pozycji, należy przygotować się do choroby, poważnego spadku, zbliżającej się katastrofy, która może uderzyć w obu relacji zawodowej, a do prywatności, przyjazne stosunki.

Odwrócony „Diabeł” odnosi się do niewoli, co musi prowadzić do frustracji, zaburzeń psychicznych, a nawet samobójstwa. Pomimo wszystkich negatywnych, karta posiada zarówno wartość dodatnią. W niektórych przypadkach oznacza to umocnienie ducha i, przezwyciężając strach i wątpliwości, przelewając kajdany i zniszczenie przeszkód, aby osiągnąć zamierzony cel. Obraz może być interpretowane jako ograniczenie, zły nawyk, który sprawia, że człowiek wciąż i zapobiec jej rozwój.

Zgadywania sprawie stosunków

Kiedy scenariusz prywatności szczególności interpretacja jest „Diabeł” z Tarota: wartość jest wzbogacony nutą zmysłowości. Ten obraz – flirt znak kuszące, szalony passion, cielesne pragnienia. Ale to nie oznacza, że dana osoba jest już w niewoli. Karta może tylko Gad ostrzega przed niebezpieczeństwami, które czają się na drodze. mogą siać spustoszenie w zwykłego istnienia, więc należy być ostrożnym – nie igrać z ogniem! Szatan może również oznaczać niewierności, zdrady, przemocy moralnej lub fizycznej w rodzinie.

Gdy w pozycji do przodu jest „Diabeł” (Tarot), wartość w związku jest: brak zrozumienia i szacunku pomiędzy partnerami. Jest znakiem konfliktu i walki, agresji i instynktów nizinach. Być może wróżka jest silnie uzależniona od drugiej połowy: warunki finansowe, seksualne lub moralne. Jeśli chodzi o odwróconych kart, symbolizuje zmęczenie komunikacji niezgodne Pair, niezasłużone obelgi, niepotrzebne pokory i cierpliwości.

praca wyrównanie

Kiedy osoba zastanawia się na karierę z pomocą Tarota, „Diabeł” może działać jako ostrzeżenie. On zapowiada się pokusie, że można poddać się dotrzeć do najważniejszych środków nieuczciwe, a nawet przestępcze. To może być złe, co jest sprzeczne z wartościami moralnymi i zasad duchowych. Istnieje ryzyko, aby dostać się nie jest dobrym towarzystwie i wziąć udział w „Dirty” oszustwa. W tym przypadku, zbrodnia może być przebrany za szlachetną sprawę, malowane kolorami tęczy i dobrych intencji.

Jeśli „Diabeł” spadła w pozycji wyprostowanej, twoje przekonania będą testowane na wytrzymałość. Przygotuj się do obrony swojego punktu widzenia, tak aby nie natknąć się na drodze do snu. Może to być oferta od partnera zrobić bardzo lukratywny ale nielegalną działalność. Jak dla karty w pozycji odwróconej, jest symbolem obżarstwa władzy, fanatyzmu i kultu dóbr materialnych. Można nadużywają siły, aby wspiąć się po drabinie kariery. Pamiętaj, że twoim celem – fałszywe. Lepiej się zatrzymać i podjąć inną ścieżkę.

zdrowie

Kiedy scenariusz na karcie zdrowia można opisać i Twojego stylu życia. Jeśli spadła wartość „diabeł” Tarot to przypisuje tym: uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Ty „zarośnięty” cała masa złych nawyków i cech charakteru, który sprawia, że twoje życie nieszczęśliwy i destrukcyjne. Istnieje ryzyko całkowitej utraty zdrowia lub złapać chorobą przenoszoną drogą płciową. Twoim głównym zadaniem – aby oprzeć się złu. Oprzeć i szybko pozbyć się nałogów. Lepiej jest, aby przełączyć się do woli, która nie daje spokoju.

Mapa wartości do góry nogami prawie się nie zmienia. To samo niemoralny sposób życia wypełnionego alkoholu i środków odurzających. Tarot radzi w takiej sytuacji, aby zatrzymać i spojrzeć na siebie: w którym stałeś? Czy ta biedna istota jest prawda? Gdzie jest silny i silnej woli osoby, w stanie pokonać wszelkie przeszkody? Zamiast trzymać głowę i zacząć nowe życie. Teraz jest czas, aby zrzucić kajdany i zmienić strategię zachowania.

Bilans sytuacji

Jeśli zgadywania dla pewnej imprezy spada karty tarota „The Devil”, oznacza to, że jesteś więźniem iluzji. Dążąc do celu, jesteś oszukuje nie tylko siebie, ale także innych. Mówimy o tym, że jesteś w zależności od sytuacji, co sugeruje się, jak jest to potrzebne i ważne. W rzeczywistości, jesteś w błędzie. Dobrze, jeśli karta spada w pozycji pionowej. Oznacza to, że zdarzenie może być udane. To właśnie w drodze do chwały znajdziecie wiele rozczarowań, trudności i niebezpieczeństw. Czy konieczne jest, aby przejść przez wzgląd na wyimaginowanego celu? Wybór należy do Ciebie.

Odwrócony mapa, wręcz przeciwnie, ostrzega przed dalszym działaniem. Lepiej porzucić plany – to nie jest twoje. Ryzykujesz zainwestować ogromną ilość wysiłku i nie uda, nawet w najmniejszym stopniu. Będzie ona tracić cenny czas zmarnowany cały nagromadzony kapitał. Lepiej jest iść zrobić coś innego. Jest to okazja, aby nawiązać biznesu „wchłonąć” nową energię i świeże pomysły, aby uzyskać błogosławieństwa niebios. Twoja najlepsza godzina jeszcze nie nadeszła. Usiąść i odpocząć trochę.

świadomość

Interpretacja kart tarota „diabła” w tym kontekście odnosi się do faktu, że teraz jesteś w stanie nieoświeconym. Aktywność ogranicza się do umysłu, myślenie zwalnia. Ale nie rozpaczaj, mapa wyznacza fazę przejściową w swoim życiu. ostrzega też o pochopnych decyzji i wysypka działań , które można podjąć z niewiedzy dziś. Nie ma potrzeby, aby działać – odejść pod ziemią. „Diabeł” wskazuje również, że na obecnym etapie, osoba przylega do ograniczonych przekonań i fałszywych zasad. Nadszedł czas, aby zrzucić ładunek i aktualizować swój pogląd na świat. Słuchać wewnętrznego głosu: że będzie on skierować cię na właściwą drogę.

Karta może symbolizować pokusie. Istnieje ryzyko, aby dostać się pod wpływem kogoś innego, być zafascynowany magią, złamać się pod wpływem sił fizycznych. Przełom wydarzeń, aby stworzyć sytuację zależności, ślepego uwielbienia. Czasem to idzie nawet sadyzm lub masochizm. Być czujnym. Tylko ty jesteś panem własnego losu, i nikt nie ma prawa dyktować swoje warunki.

Połączenie z innymi kartami

„Sąsiedzi” on-tasowania również wpływ na „diabeł” kartę. Połączenie taroka major Arcana jest zawsze ujemna:

  • Tendencja do złych nawyków, życie niemoralne, niemoralność. – z „Jester”, „Koło Fortuny”, „umiarkowane”, „Gorączka”, „Cabin Death”
  • Obecność w życiu negatywnym i złego człowieka, zmieniając swoje przeznaczenie – jest „mag”, „Kapłanka”, „Papież”.
  • dochody cień, nielegalny biznes, korupcja – z „Empress”, „Cesarz”, „sprawiedliwość”, „wisi człowiek”, „Wieża”, „Księżyc”.
  • Przemoc, śmiertelna pasja – z "Chariot", "In Love", „Power.

Wręcz przeciwnie, karta „Star”, „Sun”, „Trybunał” i „Świat” zmiękczyć lekko negatywne znaczenie „diabeł”, wskazując na możliwość nadziei i wiązki światła na końcu tunelu. Jeśli chodzi o połączenie Minor Arcana, w tandemie z wszystkich kart rzeczywiście szatan wskazuje deprawacji, zdrady, intrygi i problemy.