554 Shares 8598 views

Arkana Tarota: wartość. Trybunał (Taro): klasyfikacje, kombinacja kart

tarot nazywane systemem symboli talię 78 kart, które pojawiły się, według niektórych, w wieku XIV-XVI. Dziś jest używany przede wszystkim do wróżenia, także pozostał tylko gra w karty z pełnej talii Tarota. Symbole mają złożoną interpretację z punktu widzenia astrologii, alchemii i okultyzmu, więc jest zazwyczaj związane z Tarota „tajne nauki” i znaleźć tajemnicze rzeczy.


struktura

Mapy klasyczne talia tarota składa się z dwóch dużych grupach:

  1. 22 karty nazywane są „atutem”. Należą one do Major Arcana, z których każdy ma niepowtarzalną nazwę i oryginalnego obrazu. W różnych wersjach talii tarota nazwy i kolejność kart obserwacji może się różnić.
  2. Pozostałe 56 Karty są podzielone na cztery garnitury – kubki, miecze, różdżki i denar, i nazywane są Minor Arcana. W każdym kolorze jest 14 kart, z których każda ma swoją nazwę – Ace, Deuce, trzy i tak dalej. Zakończono punktacji w pierwszej dziesiątce, a następnie przez „sąd” lub „kręcone” karta – Łotr (Łotr), jeździec (Rycerz), króla i królowej.

Wśród małe arkana Ace określa stanowisko zajęte przez umowy – może być umieszczony po Króla (uważany za najstarszy z kart sądowych), a na początku sekwencji (bardzo mało właściwy kombinezon). Dziś wróżki pomocą talii tarota, pierwsza opcja jest używana częściej.

arkana

Jak sądzę, będziemy rozważać dalej i teraz dowiedzieć się, co jest zaawansowanych. Że okultysta Pol Kristian (1863) z Francji wniosła do Tarota, termin „Arcana” ( „sakrament”). Najdokładniej opisane tej talii Mobes Gregory Ottonovich: «Arcanum – to tajemnica, której można się nauczyć przez pewną grupę faktów, zasad lub przepisów. Bez tego nie da się zrobić, gdy istnieje potrzeba do tego wiedzy. Tajemnica ta jest dostępna dla umysłu, miał interes w Tarota ". Zasadniczo, pod tym pojęciem pasują do wszystkich praw naukowych, identyfikujący obszar dowolnego wykorzystania.

Pojęcie „starszego” (dur, duży, etc.) i „mała” (drobne, małe, i tak dalej) Arcana wprowadziła również Pol Kristian. Nazwy, obrazy i przypisane wartości Arcana mogą być diametralnie różne w różnych pokładów Tarota. W szkołach okultystycznych mieć różnych systemów wyliczenie Wielkie Arkana i ich alfabetu, astrologię i inne „ezoterycznych” odpowiedniki. Zwolennicy oddzielnych szkołach często spierają się o to, którego metoda jest poprawna i tradycyjne.

Wielkie Arkana

Jakie są starsi (wielki) Arcana? Ten 22 Trump, że w klasycznej wersji nazywa się: Głupiec (głupi), Kapłanka, Mag, cesarz, cesarzowa, High Priest (Hierofant) Choice (Lovers), Justice (Sprawiedliwość), The Chariot, Koło Fortuny, Pustelnika, Wisielcem, siła, śmierć, diabeł, Temperance (czas), Wieża, Księżyc, gwiazdy, Świat tenisowy (wyroku), słoneczny.

Niezwykłe rola w tym zakresie odgrywają karty głupcze, czasami nazywany Jester lub szaleniec. W grach w karty z talii Tarota spełnia ona funkcję joker i często albo numer 0, lub nie mają numerów. Umieszczenie Fool w łańcuchu Major Arcana jest najbardziej znaczący moment nauk okultystycznych, stosując Tarot jako symboliczne wsparcie.

Twórcy tych dyscyplin często stwierdził, że Wielkie Arkana Tarota miała miejsce w czasach starożytnych, a zawierać staroindyjskich, starożytny egipski i inne symbolikę. Naukowcy, historycy, bada tę kwestię, należy rozważyć, że we Włoszech (home Taro) karty do gry przyniósł muzułmanów ze wschodu. Użytkownicy uważają, że karty te mogą mieć starożytnego chińskiego lub indyjskiego pochodzenia, i że atuty tarota zostały dodane do włoskiego opakowanie jest nie wcześniej niż pod koniec XV wieku.

młodszy arcane

Zwane Minor Arcana 56 karty, które są podzielone na cztery kolory:

  • miecze;
  • miski, kubki;
  • pałki (berła, laski, laski);
  • monety, oponami (denar, pentagramy).

14 Karty są w każdym kolorze. Pierwsze cztery są nazywane „karty sąd” ( „Trybunał”) lub kędzierzawy. Są one następujące znaki są przedstawione:

  • King (Rycerz, faraon);
  • Królowej (Sibyl Queen);
  • Prince (Chevalier kierowca Knight);
  • Strona (herold, księżniczka, Jack).

Pozostałe dziesięć nadaje karty mają wartości od 1 do 10 punktów i nazywane są punkty. Karty, które mają temperaturę, zwany asy.

Kombinezony z Minor Arcana pokrywają się z kolorów gry mapy europejskich: Różdżki (klepki, berło i tak dalej) są takie same kluby, Cup (Bowl) – robaki, miecze – szczyty monety (denar, koła, pentagramy, i tym podobne) – tamburyn. Jest to najbardziej popularny system korespondencji, chociaż istnieją inne opcje.

Mapa Statki

Orzeczenie (Tarot) jest dwudziestą Major Arcana pokładu. Weźmy pod uwagę podstawowe znaczenie tej karty żyć swoją pozycję. Ta pętla, choć ma dość złowieszczą nazwę, nie niesie ideę odpłaty lub kary. Tutaj mówimy o transformacji są ujawnione w poszczególnych nowych umiejętności, ludzką odzyskiwania po trudnym etapie jego wyzwolenia z pęt, coś bardzo nudne, irytujące.

Tarot karty Trybunał zwraca uwagę na śmiałych kroków naszą stronę – trwałe i dramatyczne. Więcej doniesień na temat skuteczności i wpływu takich kroków. Oczywiście, podobne zdarzenia są zwykle towarzyszą bolesne sensacja, emocje, a niekiedy wątpliwości, obawy. Należy jednak zawsze pamiętać, że wszystkie negatywne tymczasowy, przejściowy i zadowalający wynik będzie długotrwałe i stabilne.

Bardziej interesujące niż karty Trybunał (Taro)? Połączenie go z innymi lassos wzbudza ciekawość wielu. Na przykład, połączenie z Trybunałem i Kapłanki stanowi przejaw magicznego talentu, Chariot i Trybunał – w celu osiągnięcia pożądanego zwycięstwo. Połączenie Sądu i śmierci opowiada o decydujący krok, który jest niezbędny do zrobienia, aby puścić co już przestały mieć wartość i znaczenie, dla których z powodu pewnych względów jednostka uparcie nadal utrzymywane.

odwrócony Court

Zastanów się, co Trybunał wartość (taro) ma pozycji odwróconej. W tym przypadku, pętla wykazuje odporność poszczególnych zmian, o nadmiernej ostrożności, co tylko spowalnia proces, o problemach zdrowotnych, które uniemożliwiają osiągnięcie celu, do ustawy. To druzgocący moment naszych instynktów, coś, co sprawia stagnacji lub cofa.

Powodem takiego działania jest nadzieja ludzkich losów lub poniżanie powagę ich przeszkód. Należy zawsze zwracać uwagę na scenariuszu sąsiedniej Arcane, umieszczonego w pobliżu odwróconego Sądu, ponieważ są one wspólne dla jego interpretacja dodaje dużo. Na przykład, z Pustelnika odwrócony Sąd informuje przeszacowania swoich możliwości, a przy Hierofanta – przedstawia kolejną utratę entuzjazmu.

Relacje i (pozycja na wprost Sądu) Miłość

Czego można się dowiedzieć z pomocą talii tarota? Trybunał związkach i miłości w pozycji pionowej w bardzo osobliwe cechy. Na sferę stosunków osobistych mapie jest zawsze przewidzieć ustalenie partnera, jeżeli osoba przed tym czasie był sam. Arkan mówi również o nowym poziomie relacji, które pojawiają się odbyła sojusz ludzi (ta sytuacja jest typowa dla amatorów). Sąd w tym przypadku wskazuje na wewnętrzne zmiany zaszły, które są przyczyną przezwyciężenie obecnych trudności. Na zewnątrz, mogą zrobić sobie poczucie przejrzystości biznesu i wglądu.

Arkan pokazuje, że Zmieniony rozwiązano kwestię, że w przeszłości, ponieważ są one opracowane, a wnioski wyciągnięte z nich.

Klasyfikacje miłości (odwrócony Court)

Co przyjmuje wartość Trybunału (Tarot) w ręce, by kochać się w pozycji odwróconej? W tym przypadku karta jest powszechnie uznaje się, że dana osoba jest dręczony wyrzutami sumienia, nieco skruszony. W wyniku tej oceny sytuacji tworzy dla niego przeszkody w relacjach z bliskimi.

W niektórych sytuacjach, odwrócony Sąd nie może być interpretowane jako separacji krótkoterminowego. Znaczenie lasso zwiększona jeśli scenariusz jest blisko niego diabeł (wówczas Trybunał interpretowane jako uporczywego unikania zmian) lub Hung (dokładna żalu).

Kariera (bezpośrednie stanowisko Sądu)

Jakie to ma znaczenie Sąd (Tarot) w ręce, na karierę w pozycji pionowej? Jeśli tego rodzaju wróżby miały mapę Sądu zatem należy oczekiwać, że ożywienie aktywności zawodowej. Opcja ta jest również, że praca jest monotonna codziennie o pozostanie (lub lewo) w przeszłości. W takim przypadku, osoba może liczyć na znaczącą zmianę w karierze, że w jego przypadku (stara projektu) w końcu przyjdzie punkt krytyczny.

W wróżby na przyszłość nowej pracy potwierdza pętlę pewność, że okaże się, że konieczne jest, aby przejść do nowego miejsca, jak to będzie dużo bardziej obiecujące i ciekawe poprzedni. Jeśli jednak wszystko sfera zawodowa jest stabilna, Sąd wskazuje, aby pozbyć się niektórych długotrwałych problemów niepotrzebnych i uciążliwych obowiązków i tym podobne.

Wraz ze scenariuszem Sun Court jest interpretowany jako przybyciem sławy, ale z Magus – jako doskonalenie umiejętności zawodowych. Jeżeli Trybunał Sprawiedliwości jest blisko, to jest wyjaśnione jako zdolność do obiektywnie i trzeźwo ocenić sytuację mylące.

Kariery (odwrócone stanowisko Sądu)

ręce sądowych, do góry nogami w zawód zazwyczaj interpretowane jako nakładające problemów, zmuszając które mogą prowadzić osoby do najlepszej fazie swojej kariery. Musimy jednak przyznać, że przeszkody są nie tylko zewnętrzne (opóźnienie), ale również, aby wyrazić wewnętrzne uczucia żalu, pesymistycznych ocen.

A jakie znaczenie Trybunał (taro) jest, jeśli jest on umieszczony w pobliżu cesarza? W tym przypadku karta jest wyjaśnione jako przeszkody, które ludzie spotykają się podczas wdrażania planu. Jeżeli jednak Trybunał pojawił się około trzy różdżki, to osoba będzie przydatna, choć doświadczenie męczennika.

Porady kart

W rzeczywistości Trybunał przewiduje, że nie będzie imprezy, zmiany, których należy unikać nie działać. I byłoby lepiej, gdyby ludzie będą go akceptować. Bo wtedy będzie mógł iść w dobrym kierunku, powoli i pewnie, rozwiązywanie problemów, pokonywania przeszkód i zwracając uwagę na znaczący.

Ogólne znaczenie dla wróżenia

Wiele osób zastanawia się, „Jak się domyślić?” Wiemy, że ta sztuka opiera się na wyroku, że losowo wybrane karty tarota (lub kilka kart) zawiera odpowiedzi symboliczne na pytanie, który ustnie lub psychicznie został ustawiony, przed usunięciem go z pokładu ,

Tarologov wiele dzisiaj powiedzieć, że wróżby nie może faktycznie dać pytający żadnych wiarygodnych informacji (numer telefonu lub konta, numer pozycji, pieniędzy, itp), lub odpowiedzieć na konkretne pytania. Mówią, że wróżenie również nie może odpowiedzieć na pytanie, zakładając równoważną odpowiedź „tak” lub „nie”.

A jednak uważa się, że talia tarota można przewidzieć bieg wydarzeń wyjaśnienia subtelne motywy ludzi i przyczyn zjawisk, herold w ogólnych zarysach rezultaty stosowania wysiłku w danym wektorze. Nawiasem mówiąc, tarologi ostrzegają, że powtarzane zgadywania na ten sam temat w krótkim okresie czasu nie będzie ważna.

sesja wróżby

Czym jest Tarot wróżby „Trzy karty”? Jest to jeden z niezawodnych i łatwy sposób dowiedzieć się, co dzieje się teraz lub wydarzy się w najbliższej przyszłości z przesłuchania. Ta metoda może wykorzystać nawet niedoświadczonym wróżbitów. Takie ustawienie może być wykonywane wielokrotnie, ale środek jest nadal zalecany do naśladowania.

Ogólnie rzecz biorąc, w prostych przypadkach, wróżenie jest wniosek na budowę, ekstrakcja pierwszy dostał kartę z talii i komentowania na nim zgodnie z danym zapytaniu. Jednak metoda ta jest niewygodna, ponieważ interpretacji jednej karcie lub bardzo często sprzecznych lub niezwiązane z pytaniem.

Dla tej opcji dotyczy Tarot wróżby „trzy karty”. Wróżka, chcąc uzyskać bardziej szczegółowe i szczegółową odpowiedź, wykorzystuje grupy kart wybranych przypadkowo. Kładzie je na stole w określonej kolejności – wykonuje wyrównanie. Każda ręka ma swoją grupę docelową zadań jest wezwanych do decydowania ( „partnerstwa”, „ogólny stan rzeczy”, „praca”, „miłość”, „ja”, „relacje z innymi” i tak dalej). W rezultacie, mapa, która spadła w danym scenariuszu sytuacji jest pobierana ze nie jest ogólny, a znacznie węższy wyjaśnienie.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, będziesz w stanie wyjaśnić wartość Sądu kart (Tarot) w różnych proporcjach.