743 Shares 5254 views

Kwas domu: przepis ma tysiąc lat

W Rosji, tradycyjny lato narodowy napój jest kwas chlebowy. Jest doskonale gasi pragnienie i orzeźwia po wysiłku fizycznym. dom Kwas przepis jest prawie zapomniany, że zawiera kompleks składników odżywczych, enzymów, soli mineralnych i witamin. Nowoczesne napoju z wody, aromatów, barwników i innych substancji chemicznych, właściwości te nie posiadają. Może dlatego ten zapomniany rosyjski napój ponownie teraz zacząć pamiętać.

Samogon przepis, który może być używany w domu, to jest przydatna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, gdyż zakłada, wszystkie składniki odżywcze znajdujące się w produkty pełnoziarniste. W carskiej Rosji, „szpital” napar przepisywany jako lekarstwo dla rannych żołnierzy i pół litra dziennie!

W przeciwieństwie do piwa, w którym głównym celem jest skierowana na fermentację, w cukry Kwas jest przekształcany w kwas mlekowy. Jest naukowo udowodnione, że naturalny kwas chlebowy jest w stanie zabić patogenów, takich strasznych chorób jak wąglik, dur brzuszny , a nawet cholera.
Przygotowanie kvass sprowadza się do trzech etapów: przygotowania słodu, uzyskanie „moszczu” i jego trawienia. Więc przygotować samogon przepis na pewno nie jest łatwe, ale można spróbować.

Do przygotowania słodu trzeba wziąć pełnoziarniste – żyto, owies, pszenicy lub jęczmienia. Kiełkowania ziarna muszą być duże i muszą być oczyszczane z sztywnego.
Przed rozpoczęciem kiełkowania ziarna, a następnie przemywa się zalać wodą do spęcznienia. Po pojawieniu się małych pęcherzyków na powierzchni ziarna jest przekazywane do miski z otworami w dnie i przemyto pod prysznicem. Następnie garnek pokryty pokrywą i umieścić kiełkować, starannie przemywając ziarno pod prysznicem cztery razy dziennie dla lepszego kiełkowania i usuwania mikroflory.
Na drugi dzień są korzenie, że po czterech dni zamieni się prętów. Gdy osiągną długość trzech lub czterech centymetrów, pełnego kiełkowania. Teraz, sadzonki muszą przejść przez maszynkę do mięsa, pre-zamrożone w zamrażarce – tak oni izmelchatsya łatwo. Przewijane słód pakowane w kubki i umieścić w zamrażarce do przechowywania. Jako taki, słód mogą być przechowywane przez kilka miesięcy.

Do ciasta parzonego powinny zdolności desyatilitrovuyu i zaparzyć wrzątkiem w nim żadnej mąki, zwykle żyto. 1-2 kg mąki trwa 3-5 litra wrzącej wody. Ciasto powinno być wykonane bez grudek, grube i zawsze gorące 60-70 stopni. konieczne jest żelowanej skrobi. Gorący ciasta umieszcza się 100-200 g mrożonego słodowy, wszystkie dokładnie mieszane, zamknięta osłoną i pozostawiono na 2-4 godzin fermentacji. Zawartość patelni powinien być wylewany na arkusz i piec w piekarniku tak długo, jak nie jest to przyjemny zapach woli żyta, który pojawia się podczas pieczenia chleba.

Zamiast gorącego ciasta można gotować owsiankę, kaszę i słód rzucić tam, ale w tym przypadku będzie musiał piec dłużej. Samogon receptura, która jest opisane, nie możemy nawet z ciasta z mąki i puree, ale na pewno bez soli – to będzie dużo zepsuć smak kwasu chlebowego. Piec masa niezbędne począwszy od 150 °, temperatura powinna być obniżona stopniowo. Piec potrzeba aż ciemnobrązowego. Musimy pamiętać, że jeśli tak otrzymany produkt jest lekki, wtedy pić mętny. Ale jeśli przesmażyć chleb na czarny, staje się nierozpuszczalny.
Teraz można zacząć kwas chlebowy lub brzuszków dosushit do końca i umieścić w magazynach.

Do wykonywania kvass trzeba wziąć przegotowanej wody jako wody surowej spowoduje poważne fermentacji alkoholowej. Suchej masy powinno być wykonane w stosunku od 1 do 10. Na przykład, w 3-litrowym słoiku do krakowania KWAS trzeba wziąć 300 gramów. Krakersy wylewania wrzącej wody i ochłodzono do temperatury pokojowej. Następnie napar odrzucono i osad przelano wrzącej wody. Obie porcje to trzeba połączyć.

Ponadto, w infuzji kładzie się zaczynem. Może być stosowany w szczepów bakteryjnych fabryka Kwas lub po prostu kieliszek projektu Kwas, tylko świeże lub całe ciasto pszenne wysmarowane drożdżach. Do smaku dodać listki mięty, porzeczki, imbir, anyż …

Po pojawieniu się pęcherzyków naparu przesączono przez cedzidło przez drobne sito lub tkaninę. Kwas może już pić, ale można dodać syrop cukrowy, gotowane w ilości 2 g kwasu cytrynowego i 30-50 gramów cukru na litr kwas chlebowy – będzie smaczniejsza. Zamiast cukru można wziąć dżem lub miód. Napar wlewa się do butelek, rzucony w każdej dziedzinie przez dwa lub trzy rodzynki i umieścić w lodówce lub w piwnicy. Dwa dni kwas chlebowy jest gotowy.

Rosyjski kvass ujmuje się w Rosji jako jeden z najlepszych i najbardziej popularnych napojów bezalkoholowych. Obecnie można to zrobić za pomocą suchej napojów warzyć przepis jest prawdopodobnie znany wielu kochanek, lub dokonać użytecznym kvass buraki przepis brzmi następująco: co około pół litra wody trzeba wziąć 200 g startych buraków, 4 łyżki cukru i 1 łyżeczkę suchych drożdży. Teraz, dwa lub trzy dni czekać – i wspaniały napój jest gotowy.

Kwas – ten wspaniały rosyjski drink – została wynaleziona ponad tysiąc lat temu, ale mimo to jest bardzo popularne w naszych czasach.