184 Shares 4890 views

Jak gotować omlet na patelni

doskonałe śniadanie


Omlet – ulubione śniadanie z bardzo dużej liczby ludzi na całym świecie. Po pierwsze – to pożywne danie, a po drugie – to jest przygotowanie do kilku minut, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w godzinach porannych i wybredna, a po trzecie – przepis omlet jest tak prosty, że jest łatwy w obsłudze i mogą być dzieci i kawalerów. Ponadto, po długim dniu pracy, często nie chcą poeksperymentować w kuchni, w tym przypadku omlet – jest również doskonałym rozwiązaniem.

Aby danie nie przeszkadza, można różnicować go z dodatkowymi składnikami, które pasują niemal wszystko, co jest w lodówce. Rozkosznie gotowane omlet rano – zastaw żywością na cały dzień.

Jak gotować omlet na patelni

Pyszne omlet – ważnym zadaniem, pomimo faktu, że sam proces gotowania jest bardzo prosta, trzeba jednak przestrzegać pewnych zaleceń.

Przed jak gotować omlet na patelni, sprawdzić zawartość lodówki i wybrać składniki do niego. Omlet może być konwencjonalnym lub słodki. Jak gotować omlet na patelni? Będziemy oferować kilka opcji wyboru recepty pod kątem kompletności:

  1. Klasyczna wersja francuska. Jaja, mleko i przyprawy. Wszystko jest mieszany i smażone na patelni.
  2. Japoński omlet – "tamago". Jajka, sos sojowy, japoński majonez, Mirin (japońskie wino) i cukru. Wszystko miesza się i przesiewa przez sito. Wlać do ogrzewanego olejem prostokątnej miski. Wlać cienką warstwę mieszaniny, gdy jest tosty, złożone na pół i gniazdo wlać kolejną porcję itd Rezultatem jest małe rolki, które można wyciąć i służyć.
  3. Normalne. Mleko (0,25 L), mąkę (100 g), jaja (4 sztuk), sól, olej roślinny (50 ml). Mieszać do uzyskania jednorodności, wlano do ogrzewanego naczynia, gotować 10 minut, a następnie włączyć do drugiej strony i gotować przez 10 minut
  4. Omlet z wypełnieniem. W roli nadzienia mogą być: produkty mięsne (kiełbasy, szynka), ryby i owoce morza, warzywa (pomidory, papryka, małe niebieskie, cukinia, pieczarki, groszek, etc.), zioła (cebula, koper, pietruszka, itp ), a nawet ser ser. Korzystnie nadzienie dokładnie ścięte i wstępnie smażone w tym samym naczynia, na przykład, kiełbasy i warzyw. Wlej ich mieszaniny ciekłej z jajka, mleka, (kwaśny) i mąki traktowane od góry i goździków. Opcjonalnie: Możesz dodać polewy wymieszać jajka z mlekiem i solą (mąka – na życzenie), dobrze wymieszać i wlać do miski gotowej kompozycji; można zawinąć farsz wewnątrz omlet, naleśniki, jak swój wybór. Cukinia, sinenkie, marchew, grzyby korzystnie wstępnie zagotować lub ugaszony.
  5. Omlet „jaja POULARD” (5 sztuk), masło (50 g), śmietana (0,5-1 łyżki.), Pieprz i sól. W przeciwieństwie do niego – w przygotowaniu. Żółtka i białka bita oddzielnie. Po pierwsze, w ogrzewanej miski wylewa żółtka i solonego żółtka podczas zgęstnieje, dodaje bitej śmietany i podawany na górę białek. Rezultatem jest dwuwarstwowa omlet.
  6. wersja hiszpańska. Ilość jaj (6), skrobię kukurydzianą (50 g) i mleka (1 filiżanka), tłuszcz (80 g), cebula, grzyby (100 g), papryka (czerwony, czarny), sól, warzywa Issa. Jaja, skrobia, mleko, sól, pieprz śmigać. Smażyć boczek z góry, dodać cebulę na patelni. Grzyby zgasić, ostudzić i dodać do mieszanki, wlać do garnka i piec.

Jak gotować omlet na patelni? Omlet jest pożądane, aby gotować w garnku z pokrywką, po włączeniu, aby dać mu „dotrzeć” na 5-10 minut. Omlet mogą być podawane w postaci rolek, w postaci naleśnik, wysoki ciasta. Udekorować zioła, pomidory, itd. Różnorodność składników i wyobraźnia nie pozwoli Ci się nudzić omlet.

Jak gotować omlet dzieci

Dla dzieci 3-4 lat pole jest pożywny posiłek również odpowiednie. Aby to zrobić, należy przyjmować 1 jajko, 1 łyżeczka śmietana, 1 łyżeczka mąki, 10 g masła. Jaja, kwaśna śmietana oraz ubij mąki, umieścić na gorącej patelni, znajdujący się na obu stronach. Krotnie kopertę. Ale danie będzie łatwiejsze, jeśli jest pieczone w piekarniku lub gotować dla pary.