698 Shares 9570 views

Lek „maść cynkowa”: instrukcje obsługi, skład i przeciwwskazania

Preparat „cynku maści” odnosi się do antyseptyczne (leczenie) reagentów i suszy się i właściwości ściągających. Lek ten stosuje się do leczenia różnych rodzajów chorób skórnych i schorzeń.

Maść jest przeznaczone do zewnętrznego (miejscowego) aplikacji. Główny składnik aktywny leku działa tlenku cynku, znamienny tym, że zdolność do wywierania wpływu podsushivayuschee, przez co zapobiega występowaniu i matseratsionnyh rozwój efektów na skórze.

Lek „maść cynkowa”: nauczanie i świadectwo

Lek jest stosowany do miejscowego leczenia różnego pochodzenia egzema wypryski, atropicheskoy skóry i formy alergicznych. Lek ten stosuje się w celu usunięcia negatywnych skutków nadmiernego pocenia się stopy, w leczeniu wyprysku podostrej z różnymi etiologicznych tła. Maść pomaga pieluszkowe, różowy trądzik, ropne zapalenie skóry, trądzik, wrzodziejące zmian skórnych wyrażały głównie zjawiska eksudatsionnymi.

maść cynkowa: przeciwwskazania

Stosowanie leku jest zabronione w przypadku nadwrażliwość pacjenta, cynku i jego związków. Nie zaleca się stosowania leku na pozbycie się istniejących grzybicze, bakteryjne i wirusowe patologii skóry, gruźlicy skóry, opryszczka, zakażenia wirusowe. Środki przeciwwskazane w ospie wietrznej, łagodne guzy skóry, ropne zapalenie skóry, miażdżycy, choroby kistoobraznoy gruczołów łojowych.

Ponadto lista przeciwwskazań „cynku maści” Przygotowanie: instrukcje do stosowania obejmują ostrych ropnych schorzeń występujących tkanki podskórnej, obecność owrzodzenia troficzne, odleżyn, otwartych ran na powierzchni skóry. Nigdy nie używać leków u dzieci poniżej 2 lat.

Kwestia bezpieczeństwa działania farmakologicznego leku u kobiet w ciąży nie jest obecnie rozumiane.

Lek „maść cynkowa”: instrukcje i skutki uboczne

Negatywne objawy w wyniku leczenia jest miejscowe podrażnienie skóry i pojawienie się dermatologicznych reakcji alergicznych. Pacjenci mogą odczuwać pieczenie i swędzenie generał, pojawiają się zaczerwienienia.
Działania niepożądane ze względu na zawartość cynku może objawiać blanszowania skóry.

Lek „maść cynkowa”: instrukcje i środki ostrożności dotyczące stosowania

Przed rozpoczęciem samodzielnego terapeutyczne zastosowanie środka farmakologicznego, odnosząc się do wszystkich przeciwwskazań do stosowania maści, należy jeszcze skonsultować się z lekarzem. Maksymalny okres codziennego użytku nie powinno być więcej niż dwadzieścia dni. Nie jest konieczne, aby rozmazać narzędzie w okolicy narządów płciowych i skóry głowy.

Preparat „cynku Maść”, który określa kompozycję tlenku azotu w połączeniu z wazeliny, opóźnia turbinowe zapalenie – substancje czynne powodują rozszerzenie naczyń włosowatych, gromadzenie się płynu w tkankach i innych zmian związanych z procesem zapalnym. Tak więc, lek jest skuteczny ukąszeniami owadów, czyraki (po wycięciu), trądzik, zapalenie skóry i odleżyny.

Aby poczuć ulgę, należy stosować maść do obszaru dotkniętego. W ciągu kilku godzin można zauważyć, że skóra trochę blada i przepuszcza napięcie i palenisko ból znacznie się zmniejszyła.

Jedną z zalet maści cynku jest to, że preparat nie wymaga szczególnej precyzji dozowania i praktycznie nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla organizmu. Oraz stosowania pacjentów ma prawie żadnych trudności. Narzędzie z powodzeniem stosowany w warunkach klinicznych, jak również w samoleczenia.