293 Shares 3518 views

Scorpion zgryz: objawy, pierwsza pomoc, konsekwencje i leczenie

Scorpio – jak raki egzotycznego pająka związanego z typu stawonogów owady, które od wielu wieków jest najem strachu dla wszystkich żywych istot. Jego ukąszenie niesie ze sobą wielkie niebezpieczeństwo dla człowieka, aż do częściowego paraliżu i śmierci.

Gdzie można natknąć się na skorpiona?

Skorpiony są bardzo agresywne i trujące; Występują one głównie w południowej Europie, Azji Środkowej, Ameryce, Afryce Północnej, na Kaukazie, na Bliskim Wschodzie i na Krymie. Specjalny przedstawiciel gatunku owadów jest podgatunki rodzaju izraelskiego Leiurus quinquestriatus, co przekłada się z łaciny jako „śmiertelną Stalker”. Ryzyko ugryzieniu przez najbardziej narażone wszystkich mieszkańców i gości z krajów południowych, które należy najpierw wiedzieć, jak to wygląda na błąd, i jakiego rodzaju styl życia prowadzi. Jeśli jakiś człowiek otrzymał szkodę ukąszenia skorpiona, co robić? Jak uciec? Jakie środki są w pierwszej kolejności należy podjąć?

Opis scorpion

Scorpio imponujące wymiary (w niektórych przypadkach nawet do 18 cm), podobny raki: segmenty korpusu, pazurów 2, 6 kończyny. Dowiedzieć się niebezpieczne istoty mogą być zagęszczane przez zakrzywioną ku górze ogona z ostrym wierzchołkiem. Większość swego życia, którego długość wynosi około 5 lat, owad spędza w niedostępnych miejscach oko ludzkie (mały wąwóz, przestrzeń pod skałami, Burrows w glebie piaszczystej 15-25 cm głębokości). wykazuje aktywność głównie w nocy. Za osobę mogą atakować tylko z powodu strachu lub w procesie ochrony.

Jad niektórych przedstawicieli gatunku są bardzo niebezpieczne, więc terminowe rozpoznał żądło skorpiona może uratować ludzkie życie. Uważa się, że osoby z dużymi szponami mniej toksyczny.

Scorpion zgryz: objawy

Kiedy żądło skorpiona przypomina bolesnej iniekcji, jest pojawienie się tych objawów:

 • Ostry, piekący ból, który jest proporcjonalny do mocy stopnia ich jadowitych skorpionów. Na bolesnych doznań przypomina poważne oparzenia i może trwać kilka godzin, a następnie rośnie, potem znieruchomiał.

 • Zaczerwienienie w miejscu uszkodzenia z ciemnym punktem na środku wstrzyknięcia. Występowanie obrzęków, szybko rozprzestrzenia się z silnym jadem.
 • Silne swędzenie.
 • zdrętwiały uczucie w miejscu zniszczenia.
 • Powstawanie pęcherzyków wypełnionymi przezroczystej cieczy.
 • Nudności, sporadyczne wymioty, bóle w jamie brzusznej.
 • Zawroty głowy, bóle głowy, czasami ból gardła.
 • Powiększenie węzłów chłonnych.
 • Aktywny ślinotok, potwierdzające zatrucie.
 • Obrzęk języka, wydzielina z oka ropnej konsystencji – z poważnymi obrażeniami.

 • Tachykardia i utrata przytomności w szczególnie skomplikowanych przypadkach.
 • Niestabilne temperatury ciała.
 • Ogólny niepokój – wynikiem nadmiernej stymulacji układu nerwowego.

ukąszenia Scorpion: pierwszej pomocy i opieki

Ważne jest, aby reagować w odpowiednim czasie do ukąszenia owada złośliwy, ponieważ bierność w takich przypadkach może spowodować poważne konsekwencje. Co ukąszenie skorpiona? W pierwszych minutach działania należy podjąć w celu zapobiegania i opóźniają wnikanie trucizny w organizmie.

 • Starają się wycisnąć truciznę lub gryzą małe nacięcie i wyssać truciznę. Ciecz musi być okresowo wypluć. Po zakończeniu procedury dokładnie wypłukać usta wodą. Ważne jest, że w ustach nie było żadnych ran. Sposób ten jest skuteczny w ciągu pierwszych 10 minut od czasu urazu.
 • Umieść alkoholowego roztworu procesie porażki i stosować antyseptyczny opatrunek. To chroni przed wnikaniem drobnoustrojów, które mogą nieść żądło skorpiona na nią.
 • Mocowanie na zimno lub nakładać bandaż ciśnienia w celu zmniejszenia obrzęku i bólu. To spowalnia rozprzestrzenianie się toksycznych substancji w organizmie.

 • Trzymany jest w położeniu poziomym, zapewniając całkowite unieruchomienie na ukąszenie kończyny.
 • Wstrzyknięciem adrenaliny lub Novocaine na ukąszenia które czasowo blokować wchłanianie trucizny.
 • Stosuje się leki antyalergiczne. Wpływ na komórki nerwowe wyeliminować kłuć „atropina”.

 • Rzucili się poszkodowanego do najbliższej placówki medycznej dla dodatkowej pomocy zawodowej i dalszego leczenia.

Jak uniknąć żądło skorpiona

Aby uniknąć stania się ofiarą skorpiona, zaleca się:

 • spać w przyrodzie, gdzie wysokie prawdopodobieństwo obecności skorpionów, do wyboru płaskie powierzchnie, zawsze czyszczenia ich z obcymi. suchych gałęzi, kamieni, itp;
 • szczelnie zashtorivat wejście do namiotu;
 • snem przeprowadzić dokładną inspekcję namiotów, śpiworów;
 • rano wyrwać odzież i buty;
 • nie wędrować w nocy na skalistych zboczach, aby nie zbierać drewno na ogień;
 • nie chodzić boso po piaszczystych plaż i opuszczonych miejscach, jak skorpiony lubią kopać w piasku na małej głębokości;
 • kiedy spotkał się z niebezpiecznych owadów nie należy go drażnić, próbując dotknąć ogona.

Zrozumiałe jest niebezpieczeństwo dla organizmu niesie jad skorpiona. Który jest neurotoksyczny polipeptyd substancja charakteryzuje właściwości powodują reakcje alergiczne, stymulowania uwalniania hormonów stresu i niekorzystnie wpływają na komórki w tkankach mózgu i układu nerwowego.

leczenie

Nietoksyczne przez ukąszenie obróbce skorpiona jest leczenie ran oraz usuwanie zimnego bólu i jako leki przeciwbólowe. W bardziej skomplikowanych przypadkach, ofiara jest wymagane w celu zapewnienia spokoju; w obecności wysokiego ciśnienia krwi, skurcze mięśni i są przypisane odpowiednie preparaty antytoksyny surowicy niszczy jadu. W ciągu pierwszych 12 godzin po ukąszeniu pacjenta nie wolno podejmować żadnych posiłków. W ciężkim użądlenia skorpiona (tzw terminologii medycznej Scorpion gryzienia) jest dostarczany do krwi pacjenta i dróg równolegle z zastosowaniem środków, których działanie jest skierowane na wyeliminowanie prądem i odwodnienie. Wyznaczony przez „fenobarbital”, „diazepam” adrenergicznych – Leki, które blokują działanie trujących objawów występujących powodu.

Warto zauważyć, że jad skorpiona zabójca nie może być pociągnięty do ostatniego nie grozi, a człowiek może spowodować paraliż i obrzęk mózgu.

Skutki spotkania z skorpiona

Ukąszenia skorpiona, kiedy ostatni nietoksyczny, nie ma ciała do poważnych konsekwencji, nawet w łagodnych przypadkach, jak pszczoła. Przypominając o przykrych chwilach życia może być niewielki obrzęk w miejscu zmiany chorobowej, która jest dosłownie kilka dni zniknie. W ciężkich przypadkach (np ukąszenie skorpiona drewna) trucizny może wejść do krwiobiegu, powodują poważne alergie, a nawet określenia śmierci. Ukąszenie skorpiona bardzo niebezpieczne konsekwencje, które mogą po prostu być nieprzewidywalna dla osób z osłabionym układem odpornościowym, osób starszych i dzieci. Warto wiedzieć, że rozwój zatrucia zależy od wysokości porażki: dolny zgryz, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych reakcji.

Jest to użyteczne

Około 95% zgonów i 80% ciężkiego zatrucia są rejestrowane po spotkaniu z członkami tolstohvostymi gatunku – ( „zabijanie ludzi” od starogreckiego) androktonusami które żyją w lasach i pustyniach Afryki Północnej. Ukąszenia skorpiona, leczenie, które może czasem zamieni się w ogromny problem, nie bardzo wrażliwe ze względu na obecność neurotoksyn w jadzie mocnych, które mają na układ nerwowy i serce toksycznego efektu. Takie owady śmiertelna trucizna przez 7 godzin od uszkodzenia. U ludzi jest ciężkie zatrucie, dziecko ma astmę. W tym przypadku można tylko uratować życie antidotum.

scorpion wody – Scorpion?

Imiennik skorpiona – skorpiona wody, żyjących w zbiornikach wodnych z powolnym poruszających się wody – może również doprowadzić osobę w kłopoty. Właściwie jest to pojawienie się błędów jak jego południowej odpowiednik. Ukąsi po prostu boli, ale nie jest to niebezpieczne. W specjalnej obróbce nie jest konieczne; swędzenie i dyskomfort może uspokoić i dołączyć do miejsca zimnego ukąszenia i traktowanie go środkiem antyseptycznym.

Scorpio – owad, zawsze zadzwonić do swojego intensywnego zainteresowania. Tajemnicze i niedostępne, co niesie na swoim ostrym żądłem śmiertelną dla ludzi. Dlatego na spotkaniu z przedstawicielem fauny na świecie muszą zachować spokój i spróbować jak najwięcej, aby uniknąć ugryzienia.