258 Shares 9510 views

Duży kłopot mały człowiek lub pleśniawki u niemowląt

Jedną z chorób wieku dziecięcego jest grzybica. To może być spowodowane użyciem niesterylne smoczek, niedostateczna higiena jamy ustnej, łyżki lub podobne. Obiekty, z którymi dziecko jest w bezpośrednim kontakcie. Czasami choroba objawia się po urodzeniu, a następnie w tym przypadku warto zauważyć, że zakażenie nastąpiło podczas przechodzenia przez kanał rodny. Pleśniawki noworodki mogą być oznaczone objawów klinicznych lub odwrotnie, są bezobjawowe.


Czynniki, które powodują rozwój pleśniawki

  1. Niedojrzałość błon śluzowych jamy ustnej, szczególnie u wcześniaków
  2. Zmniejszona odporność odzyskiwanie po chorobie
  3. dysbakterioza
  4. słaba higiena

objawy pleśniawki

Pleśniawki w jamie ustnej u dzieci objawia się w postaci białych plam lub płytki na podniebieniu i języku. Wysypki są zsiadłe formacji. Za pierwszym razem tworzą wystarczająco płytki można łatwo usunąć za pomocą bandaża. Po zabiegu uwidacznia stan zapalny w jamie ustnej. Uruchamiając formę wrzody i nadżerki są przestrzegane.

Niebezpieczne pleśniawki u niemowląt?

Dziecko staje się niespokojne, nie może jeść albo łyżką lub butelki. Istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia kandydozy pokarmowego (przewód żołądkowo-jelitowy). Ale to nie jest najgorsze. Niebezpieczeństwo polega na tym, bakterie hodowli powodować alergie, które mogą nie być od razu widoczne, ale po miesiącu, rok lub dwa po odzyskaniu. Kogo winić wtedy?

leczenie grzybica

Zazwyczaj drożdże leczenie infekcji u dzieci prowadzone przez agentów lokalnych, które są przepisane przez lekarza. Wystarczająco skuteczny wpływ na choroby ma rozwiązanie Candida. Czas trwania leczenia – 10 dni, w zależności od postaci choroby.

Jak prawidłowo leczyć „Kandyda”? Po każdym karmieniu zaleca się usunięcie pozostałego mleka, które jest źródłem odżywiania drożdży. Mieć dziecko do picia trochę wody lub wytrzeć na mokro bandaż błonę śluzową jamy ustnej. Na wacikiem zastosować 11-12 kropli roztworu i leczyć dotknięte obszary. Powtórzyć procedurę zalecanych 3 razy dziennie. Jeżeli w tym czasie choroba nie minie, zwrócić się z lekarzem na temat możliwości stosowania w pediatrii dawce „Diflucan”.

Również skutecznie leczyć pleśniawki u niemowląt z tabletek witaminy B12 i ½ „nystatyna”. Tabletka przed zabiegiem kruszony i mieszany z dodatkiem 1 mg witaminy B12. Po wprowadzeniu procesu dotyczy obszarów jamy ustnej. Zaleca się przeprowadzić procedurę aż do 6 razy dziennie. Pozytywny wynik po takiej obróbce obserwuje się w drugim dniu.

Innym, równie skuteczne metody – uczta dotkniętych obszarów roztworem „tetraboranu sodu 20%.” Procedura powinna być przeprowadzona 3 razy dziennie, korzystnie po posiłku. Zanim rozwiązanie stosowane w czystej obróbki nie rozcieńczony.

Jeśli masz wątpliwości – czy używać narkotyków lub nie, użyj popularnych receptur. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy pleśniawki wytrzeć usta dziecka roztworem sody. W 1 st. ciepło przegotowanej wody, dodać 1 łyżeczka. l. soda. Mały kawałek bintik po karmieniu, wytrzyj usta do 6 razy dziennie.

Niezależnie od sposobu leczenia, należy zwrócić należytą uwagę na ich piersi, sutki i butelek. Przed każdym treat roztworu sody karmienie piersią, butelki i smoczki regularnie wrzeć. Zachować sterylne smoczki wyłącznie w specjalnym pojemniku. Pamiętaj, pleśniawki u niemowląt sam się nie powiedzie. Aby odzyskać dziecko trzeba zakończyć leczenie, które może zaoferować tylko lekarz – pediatra. Wszystkie zamówienia muszą być wykonane przed całkowitym zanikiem choroby.