533 Shares 6868 views

Co jest wstępnie sterylizuje czystki, dlaczego i jak to azopiramovaya próbka

W zakresie opieki zdrowotnej, powinny być sterylne, zwłaszcza narzędzi. Że sterylizacja gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów, ponieważ we krwi i innych płynach ustrojowych od pacjenta, uzyskanie na instrumencie mogą zawierać wirusy, które mogą być po organizmie zdrowego człowieka i przyczynie jego infekcji. Oraz podczas przetwarzania wszystkich wirusów i bakterii ulegają zniszczeniu pod działaniem specjalnych płynów lub wysokiej temperatury.


Jednakże przed sprzętu do sterylizacji potrzebują specjalnego traktowania – presterilizing narzędzia przetwarzania. Jej celem jest usunięcie urządzenia z krwi, białka i zanieczyszczeń tłuszczowych, leki, zanieczyszczenia mechaniczne. Narzędzia są przetwarzane zdemontowany.

Wstępnie sterylizowane narzędzia oczyszczania obejmuje następujące procedury:

– woda do płukania instrumentów – 30 sekund;

– moczyć w detergencie przez pół godziny;

– każde pranie narzędzie Pędzel lub wacika – 30 sekund;

– płukanie bieżącą wodą – 3-10 minut – w zależności od stosowanych leków;

– płukanie w wodzie destylowanej przez 30 sekund;

– całkowitym wysuszeniu w temperaturze 85 ° C

Uważa się, że procedura została przeprowadzona pomyślnie, czy amidopironovaya próbki azopiramovaya jest ujemne (na produkcie znajduje się ślady krwi).

Podczas procedury specjalnym środkiem czyszczącym o dwóch odmian. Pierwszy składa się z 30% perhydrol (20 ml), CMC (5 g) i wodę (975 mililitrów). Roztwór ten może być stosowany w ciągu dnia, po zakończeniu produkcji. Drugi przykład wykonania jest wykonany z tego preparatu „BioloT” (5 g) i wodę (1 litr), nanoszono bezpośrednio po wytwarzaniu.

Kontrola jakości czystek presterilizing powinny być wykonywane regularnie. Tak więc, w centralnej sterylizacji LPU samodzielnego wykonywane codziennie, a wydziały opieki zdrowotnej – tygodniowo. Kontrola stanu sanitarno- epidemiologicznej i nadzoru powinny być przeprowadzane co kwartał.

W celu przeprowadzenia jego próbkę użycie azopiramovaya.

Kontrola musi być poddany jeden procent (ale nie mniej niż 3 szt.) Od przetwarzane w jednym narzędzi czasowych. Jeśli próbka dała wynik pozytywny, narzędzia zostać ponownie przetworzone.

Azopiramovaya próbki odbywa się za pomocą specjalnego odczynnika. Pierwszy roztwór jest: uzyskanie 1 litr roztworu podjąć (maksymalna – 1,5) g chlorowodorku aniliny i 100 g amidopirina 899-898,5 grama alkoholu etylowego. Składniki dokładnie miesza się ze sobą. Rozwiązanie to może być przechowywany przez dłuższy czas – do dwóch miesięcy w lodówce przed i jeden miesiąc w temperaturze pokojowej. Możliwe niewielkie żółknięcie w roztworze, a także straty osadu w nim. To nie ma wpływu na jego właściwości.

Aby przygotować odczynnik stosowany azopiramovogo rozwiązanie wymienionych powyżej. Pobiera się jednakowe ilości roztworu i 3% nadtlenku wodoru. W temperaturze pokojowej, to preparat można przechowywać około 2 godzin, a w temperaturze powyżej 26 ° C – około pół godziny. W związku z tym dla próbki azopiramovoy odczynnik wytwarzany bezpośrednio przed użyciem.

W przypadku dłuższego przechowywania odczynnika nabywa różowawy odcień, co wskazuje na zmniejszenie jego skuteczności. Aby sprawdzić przydatność krwi nanosi się na miejscu. Jeżeli ciecz będzie lila lub fioletowego, odczynnik jest odpowiednia do użytku. Nie zaleca się przechowywać go w jasnym świetle.

Test Azopiramovaya przeprowadza się w następujący sposób: odczynnik do zlewu rozciągające narzędzia (nie muszą być gorąco) po. Jeśli mają jakieś ślady krwi, odczynnik w ciągu jednej minuty jest pomalowane w kolor liliowy, szybko zamienia się w brązowawe lub różowym. Jeżeli kolor cieczy pozostaje taka sama, to znaczy, że narzędzie jest w pełni oczyszczone i nie wymaga ponownego traktowania.