133 Shares 2903 views

terapia ruchowa dla skoliozy

terapia poprzez ćwiczenia skoliozy mogą być podawane w różnych stadiach choroby. Oczywiście, największą skuteczność fizykoterapii – we wczesnym stadium choroby. Złożona terapia ćwiczenia dla skoliozy przyczynia się do wzmocnienia mięśni tułowia i tworzenia układu mięśniowego. W związku z tym przeprowadzono stabilizujący wpływ na cały kręgosłup, poprawy postawy i są korygowane (poprawiona) deformacji kręgosłupa. Pełen zakres fizykoterapii obejmuje korekcję położenia, fizjoterapia, ćwiczenia w wodzie, artykułów sportowych, masaże.


Należy zauważyć, że dla każdej szczególnej formy tej choroby są zaznaczone poszczególne ćwiczenia. Wybór działań prowadzonych przez specjalistów. Nie zaleca się próbować przyśpieszyć eliminację skoliozy, próbując rozciągnąć kręgosłup bardziej lub mniej intensywne wykonywanie ćwiczeń. Takie manipulacje mogą przyczynić się nie leczy, ale wręcz przeciwnie, progresja choroby.

Można wybrać do prowadzenia terapii fizycznej w skolioza. Ćwiczenia w tym samym czasie powinny być tylko podstawowy kurs gimnastyki zalecane z lekkim naruszeniem postawy, we wczesnych etapach od krzywizny kręgosłupa.

Są symetryczne i asymetryczne fizjoterapii.

Ćwiczenia asymetryczne mogą wpłynąć na określonym odcinku kręgosłupa. Specjalista wybrany bardzo starannie specjalne ruchy.

Symetryczne ćwiczenia – to ruch, w którym pozycja środku kręgów. Ten rodzaj gimnastyki jest wliczone w cenę bazową. Gdy jest uruchomiony na odkształcenia drobne uderzenia jest w kręgosłupie. Zmniejsza to prawdopodobieństwo nieprawidłowego wykonywania ruchów.

W klasie leczenia skoliozy ćwiczenia dla ekspertów zaleca, aby stosować się do pewnych zasad.

  1. Ruch należy wykonywać powoli, obserwując postawy i napięcia określonej grupy mięśni.

  2. Podczas ćwiczeń należy dawkować obciążenia fizycznego, monitorować stan zdrowia i zapobiec pogorszeniu. Korzeń zalecane przy niskim obciążeniu, a następnie jego wzrost.

  3. Fizycznego sesji leczenia skoliozy powinny być usunięte wszystkie ruchy związane ze zwiększoną elastyczność rdzenia kręgowego, a także zawierającą elementy korpus obrotowy względem osi pionowej.

  4. Należy zmieniać między obciążeniem dla grupy mięśni rąk i pasa barkowego z obciążeniem mięśni nóg.

  5. Visy powinny zostać wyłączone na pasku, aktywne korzystanie ze złożonego rdzenia trakcji.

Gimnastyka muszą radzić sobie z każdym dniem. Po rozwiązaniu umowy o pracę powinno odpocząć w pozycji poziomej na boku przez 15-20 minut.

Przed rozpoczęciem rozgrzewki jest obowiązkowe. Na przykład, można wykonać następujące ruchy: przyjęta podczas dotykania pośladków ściennych, obcasy i mięśnie łydek prawidłowej postawy. Zachowując pozycję ciała powinien poruszać się na boisku ze ściany 1-2. Oddech, gdy powinno być żadnych opóźnień.

Kolejny trening ćwiczenia zawarte w terapii ćwiczeń dla skoliozy: a pozycja spoczynkowa (nogi są o szerokości barków, ramion w dół) na koncie „1” rękami przesunąć w górę, a następnie wdychać. Na konto "2-3" pull-up. Na hrabiego „4” ręce w dół. Dodaje się odprężyć, oddychać. To ćwiczenie należy powtórzyć 4-5 razy, upewniając się swoją postawę.

Po rozgrzewce powinien być podstawowy zestaw ćwiczeń. Ich specjalista rozgrywki. W głównej części jest, na przykład, takie ćwiczenie: Oryginalna stojąca szczotka przymocowane do ramion, łokci rozsunąć. Ze względu na „1, 2, 3, 4” wykonywany jest obrót łokcie do przodu, potem do tyłu. Amplituda ruchu powinny być małe, powolne tempo. Zaleca się 2-3 powtórzeń.

Fizjoterapia (fizykoterapii) dla skoliozy – wierny asystent w walce z chorobą.