567 Shares 5101 views

Jak wylać fundamenty w budowie domu prywatnym?

Trudno przecenić rolę fundamentu każdego budynku. To od niego pod wieloma względami zależy od trwałości struktury i jego stabilności, gdyż jako podstawa każdego projektu budowlanego, on zakłada pełne obciążenie budynku, rozprowadzenie na całym obwodzie i przechodząc do niższych warstw gleby. Dlatego pytanie, jak prawidłowo zalać fundament, jest jednym z najważniejszych w budowie domu.

Cóż, kiedy człowiek ma szansę na budowę domu prywatnym kontakcie profesjonalnym firmy budowlanej, która będzie produkować nie tylko wysoką jakość wszystkich prac ziemnych, ale także zapewnienia gwarancji dla przyszłej struktury całości. Jednak możliwość ta nie jest w ogóle, więc dość często właściciele wolą samodzielnie produkować wszystkie prace związane z bazy. W tym przypadku, kwestia jak wylać fundamenty, należy zwrócić maksymalną uwagę.

Tak więc, każdy rozpoczynający deweloper powinien być świadomy tego, co etapem jest cały proces urządzeń jakościowych założenia:

  1. Przeprowadzenie Prace projektowo-poszukiwawcze. Niektórzy właściciele starają się ciąć koszty na tym etapie, w błędnym przekonaniu, że jest możliwe, aby zapisać. Jednakże, rodzaj gleby i poziom wód gruntowych jest często zależny i rodzaj fundamentu.
  2. Obliczanie obciążeń na przyszłość podstawy i zakresu jego typu. Jak zalać fundamenty, nie wiedząc, całkowite obciążenie na metr kwadratowy? Wymaga to przed rozpoczęciem budowy obowiązkowo sporządzić wykopu, który odzwierciedla wszystkie użyte materiały, jak również sekwencję na każdym etapie budowy.
  3. Oznakowanie wykonanie „w rodzaju” za pomocą kołków, które będą prawidłowo i precyzyjnie rozgraniczenia granice przyszłych fundamentów domu.
  4. Kopanie rowów i piasku Urządzenie schebenchatoy poduszka zbrojenia.
  5. Bezpośredni wylewania fundamentu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy rodzaj Fundacji jest najlepiej wypełnić w czasie, jak w tym przypadku, należy podać maksymalną wytrzymałość i trwałość ramienia nośnego. Jeżeli napełnianie odbywa się w kilku etapach, to, po pierwsze, że cały proces roboczy jest opóźniany (jak przerwy w odlewaniu powinien wynosić co najmniej 1 tydzień), a po drugie, dom będzie słabe punkty na powierzchni międzyfazowej warstw, które może, w końcu, doprowadzić do zniszczenia fundamentów. Dlatego też, jeśli zbierają informacje na temat sposobu wypełnienia właściwego fundamentu, a następnie zapłacić w tym momencie uwagę.

Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rodzaj betonu, których wytrzymałość jest również wprowadzone do obliczania siły przyszłej struktury. Zwykle podstawą tego stosuje się mieszaniny cementu M-400, a jako wypełniacz stosuje się czyste rzeki piasku i żwiru o wielkości ziarna do 20 mm. W większości przypadków, nowoczesna podstawa jest wzmocniona, jak to rząd wielkości zwiększa wytrzymałość zespołu i wydłuża żywotność takiej bazy.

Na prywatnej fundacji dom mieszkalny band jest najczęściej stosowany, ponieważ jest to najbardziej optymalne rozwiązanie dla jedno- i dwupiętrowych budynków o łącznej powierzchni 100-200 tys. M. Na pytanie, jak wylać fundamenty powinny być traktowane bardzo ostrożnie, ponieważ nawet jego typ pasa wymaga dopracowany działań i obliczeń. Pamiętaj, że najlepszy czas, aby liczyć 7 projektu niż żałować przez długi czas o jego pomyłkę.

Podsumowując wszystko powyższe, możemy powiedzieć, że jesteśmy teraz w ogóle wiedzą, jak wlać fundament pod dom i trzeba zrobić. Pozostaje tylko starannie przemyśleć ideę swojego przyszłego domu i przenieść go do projektu, a następnie przystąpić do planowanego projektu wymarzonego domu. Powodzenia w pracach budowlanych!