322 Shares 7036 views

Crowberry czarny: uprawa i pielęgnacja

Roślina jest pnący krzew należący do rodzaju wiecznie rodziny Ericaceae. We wcześniejszych wersjach, może być określane bażyna, Shiksha, niedźwiedź jagody, czarna trawa, bagnovkoy lub świń jagodami. Prawie wszystkie podgatunki mają jadalne owoce, ale tylko jeden rodzaj nadaje się do uprawy w warunkach naturalnych – czarny bażyna. Rozważmy tę roślinę.

Bażyna czarna (siksha) Opis

Macierzystych Crowberry rośnie około 20 cm i ma dość długie pędy, który może osiągnąć jeden i pół metra, to wszystko zależy od klimatu i gleby. Każda jednostka jest oddzielna Bush i rośnie, jak to zrobić „plam”. Jedną z charakterystycznych cech bażyna – gałęzie, które łatwo można wywołać dodatkowe korzenie. Główny trzon jest ciemnobrązowy kolor, ale młode pędy są pokryte małymi kosmków. Bush kocha wolność, więc rośnie przez całe życie, ze starszych biegaczy w końcu umiera, ale jest ledwie zauważalny z powodu nowych oddziałów.

Przewód odżywczy służy grzyba, który z kolei jest połączony bezpośrednio do podkładki. Liście, które długości wynosi od 2 do 8 mm, ma kształt eliptyczny i rośnie w określonej kolejności. Bażyna zewnątrz podobne igieł kształt liścia jest nieco zakrzywiony na tylnej powierzchni bocznej. Średnia długość życia wynosi około pięć lat.

Kwiatostan i kwitnienie

Szczególną atrakcją kwiatostany sami nie różnią się, ponieważ mają tylko trzy płatki różowy, fioletowy lub bladej czerwieni. To jest rzadkością jajnik (oni tylko górna), który ma więcej niż trzy kwiatostany na tej samej gałęzi. Shiksha (czarny Crowberry) syberyjski zaczyna swój rozkwit pod koniec maja – początek czerwca, natomiast w europejskiej części tego okresu jest przesunięty do końca kwietnia – początek maja.

Crowberry czarny ma kruka owocowe. Tytuł prawdopodobnie bezpośrednio związany z wspaniałymi właściwościami owoców jagodowych, które mają słabe działanie moczopędne.

Czarny uprawa Crowberry

W naturze roślina ta jest bardzo powszechne, szczególnie w obszarach torfowisk i niektórych innych regionach – Iwanowski, Tweru i Smoleńska. Rozwijaj swój własny ogród siksa jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ponieważ rozwija się słabo w podobnych okolicznościach, i ostatecznie umiera. Jeśli istnieje potrzeba jej uprawy, konieczne jest, aby nabyć pełnoprawnym formę kulturową, wraz z kłącza i grzyba. Silnovetvisty krzew, który osiąga 50 cm wysokości, jagody nie mają na wszystkich oddziałach, ponieważ odnosi się do kategorii dwupiennych roślin.

Nawiasem mówiąc, jagody, które osiągają średnicę w centymetrach, bez smaku, choć większość i wierzy, że mają lekko kwaśny smak. Taka instalacja wymaga dużo światła słonecznego, a więc nie może występować bez grzybów, który jest bezpośrednim źródłem składników mineralnych i są zaangażowane w fotosyntezie. Crowberry preferuje czarne lub piaszczystych glebach torfowych, ziemia musi być luźne i bez silnych plomb oraz wszelkich stojącej wodzie.

Sadzenie czym każda tuleja musi być co najmniej dwie stopy od siebie, lecz głębokość powinna wynosić nie więcej niż 35 cm (sobie szyjkę 4 cm). Nie należy zapominać o kanalizacji, która powinna składać się z piasku i żwiru, z co najmniej 10 cm, natomiast bardzo Mieszaninę gleba powinna składać się z równych ilości piasku, torf i torf. Bażyna czarna (siksha) ma skład chemiczny bardzo interesujący, ponieważ taki zawiera składniki odżywcze i mikroelementy:

  • witamina C;

  • olejki eteryczne;

  • flawonoidy;

  • saponin triterpenowych;

  • karoten;

  • antocyjany;

  • manganu;

  • benzoesowy i kwas octowy;

  • różne taninami.

pielęgnacja roślin

Dodatkowym karmienie jest nadal potrzebuje roślina, ale powinno być przeprowadzane nie częściej niż raz na sezon. Rozdrabniania pędów przy użyciu torfu, którego warstwa musi być nie więcej niż 7 cm. W dodatkowym zadaszeniem w zimie nie jest potrzebne. Przycinanie powinno być wyłącznie w postaci cięcia suchych pędów. Pielenie powinny być regularne, a tylko w ciągu pierwszych kilku lat życia.

Kiełkujące chwasty zostaną stłumione przez rośliny po kilku latach samodzielnego życia. Jeśli roślina jest w suchym klimacie, nie powinno być częste podlewanie, a woda tylko bronił, nie działa.

reprodukcja

Zakład mnoży indywidualnych odkłady, sadzonki lub nasiona. Można spróbować posadzić dzikich krzewów, które zostały znalezione w pobliskim lesie, ale w ten sposób, mimo że jest dość proste, to pozostaje nieskuteczna w wielu przypadkach. Wielu zapalonych ogrodników przycinane gałęzie źle, a następnie roślina zaczyna rosnąć, ale przestanie istnieć w ciągu kilku lat. Najlepszym sposobem jest kopanie system korzeniowy i jego otaczającego terenu samolot, potem następuje natychmiastowe sadzenia. Nie zapomnij o przycinanie sanitarnej, jak czarny Crowberry może znacznie wzrosnąć, tym samym niszcząc resztę kultury.

Przydatne właściwości roślin

Oprócz powyższych użytecznych jagód elementy zawierają minerały niezbędne dla ludzi i kwasy, które umożliwią organizmowi działać prawidłowo. Jagody można rozpocząć pod koniec lipca i dalej aż do wczesnej wiosny. Zbierać owoce rano zaleca się w koszach lub wiadra są czyste i suche. Ocaleni zimowe jagody są również użyteczne, ponieważ nie traci swoich właściwości w niskich temperaturach. Świeże owoce powinny być przechowywane w zamkniętych słoikach w chłodnym miejscu.

Późną jesienią zbierać tylko jagody, które są przeznaczone do zamrożenia, który jest produkowany w dużych ilościach. Jagody czuje się świetnie w plastikowych workach, które również są łatwe do przechowywania w zamrażarce. Tradycyjna medycyna wykorzystuje nie tylko owoce, ale także liście, młode pędy. Surowce należy wyciąć podczas roślin kwiatowych. Suszenie jest bardzo zwyczajne. Tak więc, gałęzie są utworzone w pojedynczej warstwie na suchą i czystą tkaniną, a czasami mieszane.

aplikacje

Uspokoić układ nerwowy pomoże niewielką ilość soku z owoców jagodowych bażyna wykonana, ponadto jest w stanie złagodzić silne bóle głowy, a jednocześnie znacznie poprawić metabolizm. Niektórzy przypisują mu cudowne właściwości: powiedzieć Shiksha pomaga w leczeniu takich chorób jak szkorbut. Jagody są używane zamiast silnych leków moczopędnych. Napary z czarnego bażyna, może pomóc biegunki i innych chorób przewodu pokarmowego. Bulion skuteczny i przy różnych chorobach oczu. Nalewka alkohol może pomóc w paraliżu i padaczki. A liście są stosowane jako środek mający na celu wzmocnienie cebulek włosowych.

Dodając niewielką ilość trawy w herbacie pozwala znormalizować funkcjonowanie nerek. Do gojenia ran trzymać gałązka bażyna w ciepłej wodzie, a następnie dołączyć do rany przez kilka godzin. W tym przypadku, zakład ma dobre skutki dla ludzkiego centralnego układu nerwowego. Crowberry czarne lub Crowberry lub siksa, nie ma przeciwwskazań. Wyjątkiem może być tylko osobisty nietolerancja poszczególnych elementów zawartych w soku z tej rośliny. Nie zaleca się stosowania Berry w ciąży i karmiących piersią. Przed użyciem nie będzie zbędne, należy skonsultować się ze specjalistą.