236 Shares 2090 views

Jako kleju do tapet na ścianach betonowych? Mogę powiesić tapety na betonowej ścianie?

Chyba zbędny wspomnieć, że pierwszym etapem tapetowania należy przeprowadzić dokładną analizę powierzchni ścian. Detekcja wybrzuszenia, pęknięcia, ubytki oraz inne niedoskonałości – ustawienie i gipsu. Proces ten jest czasochłonny, wymaga wysiłku, czasu i pieniędzy. Ale kiedy wykonano prawidłowo, wszystkie zalecenia i wytyczne, że dalsze szczegóły zostaną opisane poniżej, to zadanie może obsłużyć sam. Z tego materiału dowiesz się, jak powiesić tapety na ścianach betonowych, a także zapoznać się z niektórymi niuanse tego typu prac.

Niuanse i subtelności

Tapetowanie jest tak zwany rodzaje letnie napraw. Wynika to z tego, że ściany procesu pastowania wykonania skomplikowanej technologii, temperaturze i wilgotności.

Chociaż na pierwszy rzut oka jest to dość proste zadanie i wszystko, czego potrzeba do niej – jest obecność tapety, ściany i przygotowane wysokiej jakości klej. Jednak opinia ta jest błędna, jest bardziej skomplikowana. Aby tapeta zdobi ściany przez długi czas, trzeba znać pewne niuanse i subtelności w klejeniu. Przede wszystkim dotyczy to temperatury w pomieszczeniu.

warunki temperaturowe

Spełnienie wszystkich wymagań technicznych – jest to gwarancja, że tapeta zawiśnie przez długi czas i nie miał żadnych problemów w nie zostanie utworzony przyszłości. Jako kleju do tapet na ścianach betonowych?

 1. Jest niedopuszczalne, aby wkleić zimny pokój. Jeżeli warunki temperatury będą poniżej + 5 ° (to najgorszy wynik) nie będzie zaskoczony, że po pewnym czasie utrzymać tapety ze ściany.
 2. Optymalna temperatura pokojowa klejenie około 15 stopni Celsjusza. Ponadto, około dwa dni przed klejenia konieczne jest, aby ogrzała się do pokoju, czy to na zimno wcześniej. I po zakończeniu prac muszą być ogrzewane przez kolejny okres 10 dni.
 3. Tapety są bardzo boi projektu, więc upewnij się, że nie ma w pokoju.
 4. Wilgotność w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 60%. Jeżeli wskaźnik jest niższy, potrzeba pokój nawilżać.

Jako kleju do tapet na powierzchnię bez wad

Jako kleju do tapet na ścianach betonowych, gdy ich powierzchnia jest gładka, bez wad? W tym przypadku, należy zagruntować. Zaleca się dwukrotnie, czyli w dwóch warstwach z wynikiem wysiłku być naprawdę wysokiej jakości, wykonane odpowiednio zagruntować.

Pierwszą warstwę wytwarza się zgodnie z instrukcjami i nakłada się na powierzchnię ściany za pomocą pędzla lub wałka. Po całkowitym wyschnięciu naniesionej na drugą, przy czym należy nieco grubszy pierwszy. Jeżeli po wysuszeniu na powierzchni zagruntowanych oglądane klejąca warstwa folii, więc praca odbywa się prawidłowo. Można zacząć proces wklejania ściany tapetą. Jako kleju do tapet na betonowe ściany po zagruntowaniu, czytaj dalej w artykule.

Czy to możliwe, aby klej zimę?

Jako kleju do tapet na ścianach betonowych w zimie, i czy w ogóle to robić? Jak wspomniano powyżej, tapetowanie odnosi się do roku prac remontowych. Ale jeśli to się stało, że trzeba to zrobić w zimie, nie ma nic niemożliwego.

Najważniejsze, aby wiedzieć pewne subtelności, choć opinie ekspertów na ten temat rozbieżne. Każda z pór roku w budowie i naprawie ma swoje zalety i wady. Co daje nam korzyści z zimą?

To przede wszystkim zauważyć, temperaturę i nieobecność roboczej. W zimie, prawie nikt nie otworzy okno lub drzwi, jak to ma miejsce w lecie, więc nie było gorąco. Tutaj masz przewagę tych pierwszych. Drugi to, że w pokoju nie trzeba rozgrzać, ponieważ jest podgrzewany, warunek ten nie jest już wymagań technologicznych sama.

Niestety, to jest w ogrzewanie i jest jedną z głównych wad. Co to jest? Kto próbował przykleić tapety tkaniny w pobliżu grzejników, wie – znikają, nawet jeśli starają się zrobić to ponownie. Głównym powodem – to szybkoschnący klej. Jako kleju do tapet na ścianach betonowych w tym przypadku? Należy wymieszać klej do tej strony do uczynienia ściany grubsze, podczas gdy czas suszenia ostatniego wzrostu, w wyniku czego, tapety odbędzie się mocno na ścianie.

malowania tapety

Ten rodzaj tapety stała się ostatnio popularna wśród kupujących jak ściany opcyjnych w pokoju. Głównym i Niewątpliwą zaletą w stosowaniu tego typu gobeliny, że na remont wnętrza nie jest konieczne, aby usunąć stare tapety i przykleić nowy. Wystarczy pomalować ściany w wybranym kolorze dla Ciebie, lub połączyć kilka wykończeń kolorystycznych. I pokój ponownie nabyć nowość i szczególnego rodzaju. Jako kleju do tapet na betonowych ścian do malowania prawidłowo, zgodnie ze wszystkimi zasadami?

Co będzie potrzebne:

 • tapety;
 • tynk;
 • klej do klejenia;
 • startera;
 • gąbka lub szpatułka z tworzywa sztucznego.

prace przygotowawcze

Starannej kontroli powierzchni ścianki dla wad. Jeśli w ogóle, usunąć środek wystąpienia szkody, a wszystko, co było przyczyną.

 1. Otshtukaturte wyrównać na całej powierzchni ściany.
 2. Następnie przystąpić do ścian starterów w dwóch warstwach. W celu wytworzenia pierwszego roztworu podkładową (według instrukcji). Traktować je do ściany za pomocą pędzla lub wałka i pozostawić do wyschnięcia.
 3. Nałożyć drugą warstwę, ale grunt, aby zrobić bardziej gęsta.
 4. Przygotować klej kierując się instrukcją obsługi. Ale przede wszystkim upewnić się, że kupił ten, który jest odpowiedni dla Twojego rodzaju tapety.

Stopniowego procesu pracy

 1. Dokonać odpowiednich pomiarów wysokości ścian w pomieszczeniu i pokroić w paski tapety dla tych rozmiarach.
 2. Spread pierwszy klej internetowej.
 3. Wchodzisz w „akordeon” i niech moczyć.
 4. Zacznij klejenie boczne okna.
 5. Dołączyć do powierzchni ściany i spłaszczyć go starannie. Pamiętaj, tapety do malowania, klejone z powrotem do tyłu, więc nie pozwalają na nałożenie obrazów.
 6. Odciąć nadmiar krawędzi.

Jak pokleit tapetę, tak aby nie uszkodzić fakturę płótna

Tapety, które posiadają wytłoczenia, przyklejony w sposób szczególny. Oni nie mogą być czyszczone szmatami, nawet jeśli są one łagodne, może to mieć wpływ na strukturę samego tapetę. Aby tego uniknąć, trzeba kupić specjalną szczoteczkę do klejenia, miękkie, ale dość sprężysty w dotyku lub Paint. Z tych dwóch narzędzi można osiągnąć płaską powierzchnię tapety bez uszkadzania tekstury tłoczenia. Jeśli używasz włókniny tapety, a następnie na płótnie gobelin klej nie jest stosowany, ale tylko na powierzchni ścian, które także zmniejsza uszkodzenie tekstury.

Tapeta, naśladując różne tekstury

Wszystko od dawna przyzwyczajeni do faktu, że tapeta – tkanina o różnych kształtach geometrycznych, kwiatów, wzorzyste lub zwykły. Ale teraz do sprzedaży zaczęły pojawiać się zupełnie nowe i nietypowe tapety na betonowym murem, pod cegły pod tynki dekoracyjne, naturalnego drewna lub płyty, tkaniny, skóry i papieru. Szybko włamał się do wnętrza planowania i projektowania decyzje większości kupujących, zajmując wiodącą pozycję w rankingu sprzedaży. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że materiały naturalne są teraz dyktuje mody trendu w projektowaniu.

Można oczywiście zrobić powierzchni ścian tynkiem lub rzeczywistego oblitsevat drewna. Ale niestety! To nie jest tanie, a nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego Poquelin tapetę! Betonowy mur przekształcone natychmiast, Twój dom będzie piękne, stylowe i wygodne!