803 Shares 6110 views

Kwiaty przegrzebki – łóżko dekoracji jasny kwiat

Niezwykły wygląd, jasność, kolor i prostota w uprawie – to właśnie odróżnia kolory grzebieni kogucich wiele innych roślin ozdobnych.

Celosia (potocznie nazywany „grzebieni kogutów”) jest zarówno rocznych i długotrwałe. Ten kwiat ma macierzystych soczysty zielony lub czerwonawy kolor. Kolor liści różne odcienie różnorodnych – od zielonego do ciemno fioletowy. Nazwa „grzebieni kogucich” Kwiaty otrzymał ze względu na jego niezwykły wygląd, ponieważ roślina ta jest bardzo podobna do grzebienia tego ptaka.

Do szybkiego wzrostu celosia wymagają regularnego podlewania. Jest to roślina bardzo ciepłolubne, nie może tolerować nawet niewielki zamrażarkę i kochający promienie słoneczne. przegrzebki kwiaty mogą być łatwo dostosowane do przeszczepu. Celosia rozmnażać przez nasiona. Ten niezwykły widok rośliny powszechnie stosowane w projektowaniu krajobrazu.

przegrzebki kwiaty są popularne nie tylko ze względu na jego piękno, ale także ze względu na łatwość uprawy. Siać nasiona rozpocząć na początku kwietnia. Następnie sadzonki powinny być sadzone w doniczkach, i tylko wtedy, gdy wszystko zostanie zamrożona, rośliny można sadzić w otwartym terenie.

Kwiaty, takie jak małże płodnej kruche i nie kwasowego gleby. Lepiej roślin roślin w ciepłym, słonecznym i chronione przed wiatrem. Kwiaty powinny być umieszczone na lądowanie w odległości 15-25 cm od siebie. Po przeszczepie, przegrzebki zwiększoną nawadniania. Zwykle przyjmuje się sadzić łóżka celosia kwiatowe, balkony i krawężniki.

przegrzebki kwiaty dość skromny, ale w ich wzrost i rozwój może mieć wpływ na niektóre z najczęstszych chorób. Szczególne niebezpieczeństwo dla tej rośliny jest suchą zgniliznę kapustnych. Czynnik przyczynowy choroby może żyć w każdym rodzaju gleby. Aby się go pozbyć, grunt musi być starannie przetworzone.

Wielu ogrodników praży gleby przed sadzeniem w piekarniku, metoda ta pomaga wyeliminować czynnik sprawczy jest wciąż na wczesnym etapie. Klęska choroby mogą być identyfikowane przez czernienie tułowia u jego podstawy. Od chorych roślin zgniliznę kapustnych powinny być usuwane natychmiast. Najczęstszą przyczyną tego typu kwiatem choroby jest uwilgotnienia gleby lub zwiększyć jego kwasowość. Jeżeli kwiaty przegrzebki uprawianych w domu, przyczyną może być brak świeżego powietrza. Nosicielami czynnika sprawczego suchą zgniliznę kapustnych mogą być owady, chorą ziemi lub pozostałości zakażonych roślin. Ponieważ cele zapobiegawczego namaczania nasion w roztworze nadmanganianu potasu i elektronika gotowania ziemi.

kwiat grzebień, którego zdjęcia można zobaczyć w czasopismach ogrodniczych, przy prawidłowej uprawy może osiągać olbrzymie rozmiary – 70-90 cm, ale, oczywiście, aby takie wskaźniki nie rosną wszelkiego rodzaju roślin .. Największy jest odmiany kolorystyczne, takie jak Pass Flitts Thomson Magnifica lub innego celosia Koloskova.

grzebieni kogucich może być miłe dla oka, nie tylko latem, ale również zimą. Po prostu z nich miły suchy tor – celosia idealnie nadaje się do tego. Jest to naprawdę mały sekret, aby pomóc zachować piękno roślin – należy odciąć przed rozpoczęciem dojrzewania nasion, a następnie umieścić w chłodnym i suchym miejscu przez około dwa tygodnie.

W niektórych krajach, grzebieni kogutów są wykorzystywane w kuchni. Mieszkańcy Indonezji, Indiach i wielu krajach w Afryce od dawna wiadomo, że liście tej rośliny nadają się do przygotowania różnych potraw. Celosia jest również stosowany w medycynie ludowej – od niej przygotować przeciwzapalne herbatki ziołowe.