223 Shares 4995 views

Wybór kleju tapety

Przed przystąpieniem do natychmiastowego przygotowania powierzchni do tapetowania potrzebę je kupić i odebrać je odpowiednią kompozycję klejącą. Jeśli wybierzesz kleju tapeta nieprawidłowo, często z czasem prowadzi to do zaległości z obrazami, jak również do pojawienia się ich zapachu.

Dzisiaj na rynku jest szeroki wybór tapet, są nawet gatunki, które są produkowane z już osadza się na nich klej. Aby aktywować tę warstwę, wystarczy zwilżyć podłoża wodą. Mimo to, większość tapet, jak poprzednio, są montowane w prosty sposób – za pomocą kleju.

Istnieje duża różnorodność klejów do różnych tapet, ale nie wszystkie z nich spełniają wszystkie żądane zalety: jeden rodzaj przyjazny, ale niemal nie posiada płótno, inne pałeczki tak, że jest to po prostu niemożliwe, aby oderwać, ale kompozycja wątpliwe.

Klej do tapet dwóch gatunków można wyróżnić – uniwersalna i wyjątkowa. Pierwszy z nich to ściany spajania dowolnego rodzaju tapety, drugi jest wykorzystywany w odniesieniu do produktów, które mają powłokę winylu. W instrukcjach użytkowania, który jest stosowany do pakowania, oznacza to, jakiego rodzaju tapety on zaprojektowany, mogą być łagodne lub ciężkie. Termin „światło” odnosi się do gatunków papieru. "Heavy" – wszyscy inni (akryl, winyl, tekstylia, itd.).

Wysokiej jakości kleje do tapet, jeśli właściwie wyboru i użytkowania, mocno trzyma tkaniny na ścianie pięciu lat. Wskaźnikiem jakości jest fakt, że w separacji klejonych tkanin będą eksplodować na papierze, a nie na szwie.

Przy podejmowaniu decyzji o jaki rodzaj kleju do tapet lepiej, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych danych. Mianowicie, materiał, z którego wykonane tapety i ściany, które mają masę krytycznych wskaźników tapety i kleju. Innym ważnym czynnikiem jest wilgotność i temperatura w pomieszczeniu.

Cienki, nie ciężkie tapety papierowe klejone z konwencjonalnej CMC (karboksymetyloceluloza), klej. Dla tego typu obrazów jest opcja najbardziej odpowiednie i wystarczająco wysokiej jakości. Nabycie drogiego kleju jest tylko pusty przepływ środków. Dla dupleksu, który ma większą gęstość papieru lepiej jest użyć uniwersalnego kleju, który jest nieco droższy, ale ma wyższą wytrzymałość wiązania.

Tapeta winylu lub juta zamontowany na specjalnym klejem, jego skład, oprócz podstawowego składnika obejmuje także grzybobójcze dodatki zapobiegające powstawaniu pleśni pod urządzeniem. Oczywiście, można przykleić tapetę, a także z powszechnego członkostwa, ale wtedy trzeba będzie przygotować roztwór o wyższym stężeniu, co zwiększy zużycie suchej.

Klej do tapet z włókniny podkładu należy także do kategorii specjalnej. Specyfika jego stosowania jest to, że stosuje się bezpośrednio na powierzchni ściany, które mogą znacznie zmniejszyć zużycie.

Klej do tapet, które zawierają środki antyseptyczne, zaleca się na powierzchniach ścianek zewnętrznych (nieogrzewanych), ponieważ dodatki te zapobiegają tworzeniu się produktów ubocznych produktów bakterii, pleśni i grzybów.