304 Shares 2195 views

Telefon P8000: przegląd, specyfikacje i recenzje

Pomimo faktu, że wiele chińskich smartfonów, prezentowanych okresowo na rynku, jest tanimi, niskonakładowymi kopiami innych markowych i bardziej znanych urządzeń, jest to jedna z kategorii urządzeń (nawet w tym segmencie), które zasługują na uwagę. W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o jednym z tych telefonów. Pomimo faktu, że został wydany przez producenta z Chin, jakość jego montażu i materiałów jest wystarczająco wysoka, aby mówić o tym telefonie jako godnego konkurenta dla niektórych urządzeń budżetowych.

Poznaj telefon P8000 przed Tobą. Przegląd, który przygotowaliśmy, zawiera techniczne informacje o urządzeniu, jego pozytywne i negatywne cechy, a także opinie klientów. Po przeczytaniu artykułu będziesz w stanie utworzyć własną opinię na temat urządzenia.

Pozycjonowanie

Jak już wspomniano, jakość opisanego przez nas telefonu odpowiada w pełni rynku światowego. To wyjaśnia, jak deweloperzy udało się zapewnić, że model został sprzedany w różnych krajach w tak znacznych ilościach.

Sam Telefon P8000 (opinie potwierdzają to) można nazwać budżetem (kosztuje około 200 dolarów), ale silny gadżet z powodu technicznych wypychania i możliwości, jakie posiada. Jednocześnie stylowy, charakterystyczny design i materiały przyjemne w dotyku nie zdradzają "chińskiego" w tym "medium" (jeśli nie "flagowym").

Wygląd modelu

Bezpośrednia charakterystyka modelu powinna zaczynać się od prezentacji jego projektu – sposobu, w jaki urządzenie ma wyglądać i co kupujący widzi w nim w pierwszej kolejności. Jak mówią, spotykają się na ubraniach …

Zewnętrznie wydaje się, że programista nie żałował metalu na telefonie P8000. Przegląd pokazuje, że tylna pokrywa (z plastikową podstawą) naśladuje tak zwane wytłaczane z tworzywa sztucznego wzmocnione włóknami węglowymi, a na obwodzie przypadku model ma elementy metalowe. Wyglądają naprawdę drogie, a dłoń jest miła dotykać zimnego metalu; Również ostatnia rola nie odnosi się do wagi aparatu. W pewnym stopniu recenzje telefonów P8000 na temat właścicieli stwarzają nawet zbyt kłopotliwy model – i to trudno się z tym spierać.

We wszystkich innych aspektach (w zakresie projektowania) producenci wyraźnie nie zawiodły. Model ma atrakcyjne przyciski z podświetleniem na przedniej stronie, chromowane krawędzie obudowy, czarna przestrzeń wokół wyświetlacza (co powoduje, że ta ostatnia jest rzędu wielkości większa niż w rzeczywistości).

Ekran

Nawiasem mówiąc, o wyświetlaczu – telefon P8000 (przegląd jest potwierdzeniem), też ma coś być dumny. Model ma barwną rozdzielczość ekranu IPS 1920 x 1080 pikseli, przekątną 5,5 cala. Ta cecha wskazuje na dużą gęstość punktów, z których składa się ekran – około 401 pikseli na cal.

W praktyce wszystko to wyraża się w postaci wyraźnego, kolorowego obrazu i doskonałych wskaźników jasności ekranu. Dodaj niektóre ustawienia oprogramowania i czujnik światła otoczenia – i uzyskaj wyświetlacz, który może dostosować się do wygodnej pracy we wszystkich warunkach.

Pokrycie wyświetlacza jest wykonane ze stabilnego szkła, które może zapobiec zadrapaniach i zestaleniu podczas strajków telefonicznych. Jak pokazują recenzje, w pewnym stopniu to naprawdę ratuje urządzenie przed uszkodzeniem. Ponadto wyświetlacz jest również pokryty warstwą oleofobową, która powinna (najlepiej) zapobiegać pojawianiu się odcisków palców. Jednak opinie wskazują, że ta warstwa nie jest tak skuteczna.

We wszystkich innych aspektach wyświetlanie smartfonu Telephone P8000, którego dyskusja odbywa się obecnie, zasługuje na pochwałę.

Procesor

Teraz przejdźmy do charakterystycznego "serca" telefonu – jego procesora. Jak wynika z oficjalnych informacji technicznych producenta, model działa na podstawie MediaTek MT6753. Zadzwoń do niego potężny lub szybki, oczywiście, nie. Jak wykazały testy, jego 8 rdzeni z zegarem do 1,3 GHz okazało się, że nie jest tak wydajne w praktyce, jak się początkowo wydało. Oczywiście można bez problemu korzystać z ogromnej większości gier z "Rynku", ale nie ma potrzeby mówienia o dużych rozmiarach.

Ponadto, ponieważ cechy użytkowników, którzy mają doświadczenie z tym modelem, odnoszą się do Telefonu P8000, telefon może czasami wisieć w życiu codziennym, nawet jeśli nie jest "załadowany". Oczywiście są to wady platformy, na której deweloperzy zdecydowali się oszczędzić.

Pamięć

W dodatku, aby nie najsilniejsze "serce" na modelu zainstalowane 3 GB pamięci RAM. Generalnie wystarczy wspomnieć o dobrze skoordynowanej i dokładnej pracy urządzenia z programowego punktu widzenia.

Nie pozwól programistom w dół iw kwestii pamięci fizycznej, instalując na urządzeniu 16 GB. Spośród nich około 5 GB zajmują pliki systemowe. W ten sposób użytkownik jest dostępny 11 gigabajtów, co wystarcza do podstawowych potrzeb (bez fanaberii). Jednak na telefonie P8000 (potwierdzenie instrukcji) można zainstalować dodatkową kartę microSD, która może zwiększyć przestrzeń o kolejne 32 GB. Z tego powodu nie jest trudne przekształcenie smartfona w prawdziwe przenośne centrum multimedialne.

System operacyjny

W telefonie, jak pokazano na podstawie testów praktycznych, zainstalowano przestarzałe, nawet w momencie pisania artykułu, Android 5.1. Nie można powiedzieć, że mogą istnieć jakiekolwiek roszczenia do tej platformy, a programiści starają się nadążać za trendami i wyposażyć smartfony w najnowsze oprogramowanie.

System jest dostarczany w formie "nagiej" i zasadniczo nie ma tu żadnych zmian w interfejsie dewelopera. Ponadto, co potwierdza opinia ze strony specjalistów, model obsługuje aktualizacje systemu operacyjnego. Oznacza to, że po nawiązaniu połączenia z urządzeniem Wi-Fi automatycznie zaktualizuje się do najnowszej wersji Androida.

Bateria

Biorąc pod uwagę telefon i jego cechy, od razu zauważalne jest fakt, że producenci zwrócili szczególną uwagę na działanie urządzenia. Przynajmniej jest to dowodem na ważenie baterii o pojemności 4165 mAh. Jego wymiary są tak duże, że waga prawdopodobnie pobiera lwią część całkowitej masy modelu. Być może to również wyjaśnia skomplikowaną naturę modelu jako całości.

Z drugiej strony, taka pojemna bateria pozwala nam stwierdzić, że telefon może trwać dłużej za jednym razem. To z kolei wysoka autonomia, tak wysoko ceniona przez użytkowników.

Recenzje

Zalecenia odnoszące się do "bohatera" naszego przeglądu, udało nam się znaleźć wiele. Jednak ta praca nie była wyjątkowa.

Użytkownicy, którzy zdołali współpracować z telefonem, mają inne opinie na temat tego urządzenia. Wielu, oczywiście, pochwalić każdą cnotę – potężną baterię, produktywne "serce", jasny, kolorowy ekran. Wraz z takimi recenzjami istnieją inne cechy, które dotyczą Telefonu P8000. Przegląd nie może być dla nich otwarty, z powodu konieczności ich identyfikacji przez co najmniej kilka tygodni.

Tak więc, z tak istotnych niedociągnięć, należy zauważyć, że urządzenie "utrzymuje" stabilność połączenia. Jest to poważny problem, ponieważ urządzenie może przechodzić w tryb "poza zasięgiem" bez wyraźnego powodu i, oczywiście, pozostawia użytkownika bez możliwości wykonywania i odbierania połączeń.

Wśród niedociągnięć smartfonu można przypisać zbyt jasne podświetlenie przycisków "domowych" znajdujących się pod ekranem (domyślnie domyślnie nie można zmienić intensywności ich blasku), lub na przykład okresowe (nieprzerwane) zamarzanie urządzenia. Być może przyczyną tych "błędów" jest część programu Telephone P8000. Firmware pozwala jednak pozbyć się tylko części z nich. Ale niektóre problemy nie są z tym związane i odnoszą się na przykład do części sprzętu. Na przykład użytkownicy zauważają pogorszenie wyświetlania w czasie, pojawienie się "zmarszczków".

Wszystko to i wiele innych niewielkich (a nie bardzo) niedociągnięć, oczywiście, pogarsza opinia właściciela smartfonu o produkcie. Oceniając opinie, jest to bardzo uciążliwe dla każdego, kto ma do czynienia z tą sytuacją.

Wnioski

Oczywiście konieczne jest wyciągnięcie wniosków niezależnie, na podstawie dostarczonych przez nas informacji. Pragnę zauważyć, że telefon opisany w artykule w przypadku zakończenia i wyeliminowania opisanych powyżej problemów może stanowić godną konkurencję dla "flagowego" Samsunga i HTC. Być może pewnego dnia zobaczymy sukces firmy telefonicznej i jej podobnej, ale jak dotąd musimy być zadowoleni z tego, co jest.

Smartfon P8000 jest funkcjonalny, ale jednocześnie zdolny do awarii w dowolnym momencie. W związku z tym może być zalecane użycie jako pomocniczego środka komunikacji, ale nie jako głównego urządzenia roboczego.