109 Shares 3699 views

Duże przedsiębiorstwa Rosji. przedsiębiorstw przemysłowych w Rosji

Branża jest ważnym składnikiem kompleksu gospodarczego kraju. Jej wiodąca rola jest określona przez fakt, że dostarcza się do wszystkich sektorów gospodarki , nowych materiałów, narzędzi. Wśród innych sektorach stoi funkcje rayono- i kompleksujących.

Krótko o przemyśle w Rosji

Do tej pory, liczba przedsiębiorstw w Rosji jest blisko do kreski 460 tys one zapewnić miejsca pracy dla prawie 15 milionów ludzi, tomy swoich produktów przekroczył znak 21 mld rubli. Przemysł naszego kraju charakteryzuje się złożonym i zróżnicowanym zróżnicowanej strukturze, który odzwierciedla zmiany w poprawę sił wytwórczych, rozwoju terytorialnego podziału pracy. Jest to bezpośrednio związane z postępem naukowym i technicznym.

klasyfikacja

Nowoczesne zakłady przemysłowe w Rosji charakteryzuje się stosunkowo wysokim poziomem specjalizacji. Ze względu na pogłębiający się podział pracy pojawiły się różne sektory, podsektory i rodzajów produkcji. Razem tworzą one strukturę oddziałów. Jedenaście złożonych gałęziach przemysłu, takich jak energia elektryczna, paliwo, hutnictwa żelaza i metali nieżelaznych, oraz inżynierii mechanicznej, petrochemicznym, chemicznym, pulpy i papieru, leśnictwa, przetwórstwa drzewnego, przetwórstwa spożywczego, przemysł lekki są podświetlone w nowoczesnej klasyfikacji bieżących. Taki podział zależy od wielu czynników ekonomicznych i społecznych, z których najważniejszym są: postęp techniczny, poziom rozwoju, warunki społeczne i historyczne, naturalne zasoby, produkcja umiejętności miejscowej ludności.

Przemysł można podzielić na:

  • Górnictwo. Dotyczy to nie tylko przemysłu związanych z wydobyciem, ale także dla ich wzbogacenia. Ponadto zawiera on fishing na morskich ssaków, ryb i owoców morza.
  • Przetwarzanie. Należą przedsiębiorstw przemysłowych w Rosji zajmujących się przetwarzaniem produktów przemysłu górniczego. Ponadto zawiera ona i przetwórstwo lasów i płodów rolnych. Przemysł jest podstawą całego przemysłu ciężkiego kraju.

Największe przedsiębiorstwa Rosji. OAO "Gazprom"

Rozważyć siedmiu liderów w rankingu największych firm w naszym kraju. Przy tworzeniu tej listy uwzględnia ich aktywa, przychody i zyski. Głównie w gigant lista obejmuje przedsiębiorstwa chemiczne Rosji, a raczej jednym z oddziałów, które Grown – oleju. Ale wszystko po kolei.

Tak więc niekwestionowanym liderem – jest JSC „Gazprom”. Ta rosyjska spółka gazowa została założona w 1989 roku. Pracuje w dziedzinie produkcji gazu i branży dystrybucji gazu. „Gazprom” wziął piętnastą miejsce na świecie pod względem aktywów i przychodów jest na 24. miejscu w rankingu światowych firm. System transportu gazu przedsiębiorstwa wynosi 160 tys km i jest najdłuższym na świecie. 51 procent firm państwowych. Wartość rynkowa „Gazprom” przekroczyła 156 mld dolarów. USA, obroty 150 $ mld. Dolarów, a szacowany majątek ponad 303 mld. Dolarów. Firma ta zapewnia miejsca pracy dla ponad czterystu tysięcy osób.

"Lukoil"

Biorąc pod uwagę duże przedsiębiorstwa z Rosji, to jest niemożliwe, nie mówiąc już o tej firmie. To drugie miejsce w naszym rankingu. Jest organizowany tę firmę w 1991 roku. Główną działalnością JSC jest poszukiwanie, produkcja, rafinacja i sprzedaż ropy naftowej i gazu ziemnego. Do 2007 roku była to największa firma na produkcji oleju, pod względem przychodów zajmuje drugie miejsce po „Gazprom”. Na początku 2011 roku rezerwy „Lukoil” węglowodorów jest trzecią firmą w globalnym rankingu firm prywatnych, a rezerwy ropy naftowej – pierwszy na świecie. Tak więc, jego wartość rynkowa wynosi ponad $ 55 miliardów; trwałe – 90,6 mld dolarów; Obrót – $ 105 miliardów; Roczne przychody – 111.4 miliardów dolarów; zysk – 10,4 mld dolarów. Firma ta zapewnia miejsca pracy dla ponad stu pięćdziesięciu tysięcy osób.

OAO „Rosnieft”

Firma weszła także listę firm rosyjskich, aktywa, które mogą konkurować ze światowymi gigantami. JSC została utworzona w 1993 roku. Jego główną działalność – to operacje wywiadowcze, olej i gaz, a także produkcję ropy naftowej i produktów petrochemicznych. Ciekawostką jest fakt, że spółka w 2007 roku, przekroczyła swoje „Lukoil” konkurenta pod względem wydobycia ropy naftowej poprzez zakup „aktywów Jukosu. Koszt tego przedsięwzięcia to około 80 mld $ .; Obrót – 63 miliardów dolarów; dochód – około 60 mld $; aktywa – 106 mld dolarów; Zysk osiągnięty $ +11,3 mld USD. „Rosnieft” spółka zapewnia miejsca pracy dla około 170 tysięcy osób.

OAO „Sbierbank Rosji”

Organizacja ta potwierdza, że duże przedsiębiorstwa państwowe Rosja nie działa tylko w przemyśle wydobywczym, na czwartym miejscu w rankingu jest nasza firma finanse. JSC jest uniwersalną strukturę bankowości, gdyż zapewnia dość szeroki zakres usług. Tak więc, według danych z 2009 roku jej udział w rosyjskim rynku depozytów było ponad 50 procent, a kwoty portfela kredytowego ponad trzydzieści procent kredytów, które zostały wydane w całym kraju. Wartość rynkowa „Savings Bank” jest około 75 mld $; Udział aktywów – 282,4 mld dolarów; zysk – 31,8 mld dolarów. Firma zapewnia miejsca pracy dla ponad 240 tysięcy osób.

OAO "TNK-BP Holding"

Firma ta została zorganizowana stosunkowo niedawno – w 2003 roku. Jego specjalnością jest produkcja ropy i jej przetwarzania. Podstawą do jej utworzenia był początek parytetu TNK i brytyjski BP. Wartość rynkowa gospodarstwie jest 51,6 mld dolarów; przychody – 60,200,000,000 dolarów; Zysk przychodzi do $ 9 mld USD. Firma zapewnia miejsca pracy dla ponad 50 tysięcy osób.

OAO „Surgutnieftiegaz”

Duże przedsiębiorstwa Rosja dołącza kolejny „neftesos” skończył na szóstym miejscu w naszym rankingu. OAO została założona w 1990 roku i jest jedną z największych firm naftowych i gazowych w kraju. Spółka jest zarejestrowana w Okręgu Autonomicznego Chanty-Mansi, w mieście Surgut, w tym samym miejscu i znajduje swoją siedzibę. Szacunkowy koszt to około 40 $ mld; trwałe – 46,6 mld dolarów; dochody – 20,3 mld dolarów; zysk – 4,3 mld dolarów. „Surgutnieftiegaz” zapewnia miejsca pracy dla ponad 110 tysięcy osób.

JSC "Bank VTB"

Uzupełnia naszą listę innej instytucji finansowej. Na początku swojej działalności jest 1990, zanim firma o nazwie „Wniesztorgbank”. Ta organizacja handlowa była w stanie obejść wielkości kapitału zakładowego „Sbierbank Rosji”, i wziął silne drugie miejsce pod względem aktywów. Główna siedziba firmy znajduje się w Moskwie, ale obszar recepcji jest kulturalną stolicą Rosji – Petersburgu. Wartość rynkowa spółki, według wstępnych szacuje się na 26,4 mld dolarów; kapitał własny – 19,7 mld dolarów; Aktywa – 139.3 miliardów dolarów; dochody – 12,6 miliarda dolarów. Firma zapewnia miejsca pracy dla prawie 70.000 ludzi.

Jak widać, ocena spadła zaledwie przedsiębiorstwa naftowe i gazowe oraz instytucji finansowych. Jednak duże przedsiębiorstwa w Rosji nie są ograniczone do sfery górniczym, aczkolwiek nie mają tyle aktywów i zysków przestrzeni, ale również mają coś do pochwalić. Na przykład, niektóre z nich nawet dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa. Ale o tym później.

Rosyjskich przedsiębiorstw przemysłowych. "Izhora Works"

Przedsięwzięcie, choć nie może konkurować z liderami naszego rankingu, ale jest on znany i ceniony na całym świecie. Roślina ta jest jednym z największych na świecie, zdolną do wytwarzania praktycznie żadnych części. Niektóre z nich nie są dostępne nigdzie indziej. Firma powołuje się na ciężki inżynierii podsektorów. Znajduje się on w Kolpino (St. Petersburg). W nomenklaturze zakładu obejmuje potężne koparki, walcówka i energetycznej urządzeń, mieszkania, tęskni i wiele innych. Kolpino firma jest jedynym w Rosji producentem osłon dla reaktorów jądrowych.

"Uralvagonzavod"

Rosyjskie przedsiębiorstwa obronne obejmują ponad 1200 roślin w różnych dziedzinach. Wielu z nich są dobrze znane, a ich produkty często nie ma odpowiednika w skali światowej. Jednak w tym artykule przyjrzymy się przedsiębiorstwa pod względem ich wielkości, w tym zakresie, należy skupić się na „Uralvagonzavod”. Ze względu na swoją wielkość było w Księdze Rekordów Guinnessa i jest największą firmą na świecie, o powierzchni 827,000 metrów kwadratowych. Znajduje się w regionie Swierdłowsku, w mieście Niżny Tagil. W rzeczywistości, to jest korporacja badań i produkcji, który jest zaangażowany zarówno w rozwoju i produkcji nowego sprzętu wojskowego, maszyn budowlanych drogowych, wagonów kolejowych. Grupa skupia firmy produkcyjne, projektowanie biurami i instytutów badawczych. Państwo jest właścicielem wszystkich udziałów spółki.

Konkludując

Pomimo praktycznie niesłabnącą globalnego kryzysu gospodarczego, Rosja pozostaje mocarstwem przemysłowym. Niedawno (w kontekście historycznym), nasz kraj radykalnie zmienił kierunek rozwoju, a dzisiaj nikt nie mógł winić Rosjan nie ma ochoty do pracy, aby budować ich przyszłość jest już pod kapitalistycznych realiach. Niech sceptycy twierdzą, że udział produkcji przemysłowej w Rosji stale spada i popyt są tylko przemysłu wydobywczego, że prawie wszystkie surowce na eksport. Oczywiście, te słowa mają trochę prawdy, ale zrozumiałe jest, że podobnie jak w środowisku naturalnym, gdzie przetrwanie najsilniejszych. W ostatnich latach, złożona konstrukcja i przedsiębiorstw przemysłowych Rosji gwałtownie rozwija się w kierunku większych zakładów wzbogacania i konwersji do pracy na nowych standardów i technologii. Teraz nacisk kładzie się na ekonomicznie wykonalny produkcji o minimalnej liczby pracowników. Osiąga się to poprzez sprzęt high-tech oraz zwiększenie udziału automatyzacji procesu produkcyjnego.

Tendencja ta doprowadziła do tego, że liczba zakładów znacznie wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W rezultacie, podręcznik został zaprojektowany w celu ułatwienia orientacji w tej masy firm, z którego można zobaczyć, jak wiele firm w Rosji, ich danymi kontaktowymi, co oni produkują i wiele innych informacji, które będą przydatne zarówno dla przedsiębiorców i zwykłych ludzi. Pomysł ten został zrealizowany w ramach projektu „Cały przemysł Rosji”.