871 Shares 9222 views

Travel. Czy muszę nauczyć się języka, jedzie na wycieczkę

Najważniejszą rzeczą, aby zabrać ze sobą w podróż – to nie jest walizka pełna ubrań i wiedzy. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do niezależnych podróży do Europy (powiedzmy). Bo zawsze gotowy kupić przewodnikiem przez kilka wspaniałych dni urlopu w biurze podróży – to uwalnia od wszystkich problemów i preparatów.


Wszystko, czego potrzebujesz do podróży – zapłacić ładny grosz i można myśleć o innych: jak kupić bilety, zorganizować transfery, zakwaterowanie w hotelu, wycieczki, śniadania, lunche, kolacje, niektóre komunikacji z mieszkańcami. Ale nie tak ciekawe, prawda?

Oczywiście, ktoś może nie zgodzić się ze mną i powiedzieć, na wakacje nie chcę myśleć o niczym. I masz takiego prawa. Jednak, moim zdaniem, wchodząc w innym kraju, konieczne jest, aby znać przynajmniej podstawy języka. Przynajmniej jako towarzysza do przywitać i pożegnać. Nie trzeba uczyć się języka całkowicie. Jednak nie martw się, jeśli się próbuje komunikować się z mieszkańcami w ich własnym języku – próby z pewnością docenią i pomaga łatwiej.

Wszyscy uczymy się (lub 80%) języka angielskiego w szkole. Jednak, aby myśleć, że wszyscy w Europie wiedzą i mówią po angielsku – zupełnie niesłusznie. Tak, będzie w stanie zrozumieć, w większych miastach turystycznych – takich jak Paryż czy Rzym – (ito nie wszystkie i nie wszystkie bloki), ale na przykład, jeśli będziesz dzwonić w jakimś włoskim puszczy sycylijskiej – Twój angielski jest bezużyteczny: mieszkańcy mają nie rozumieją, nawet jeśli im powiedzieć po angielsku, nawet po rosyjsku, nawet chiński. Ale jeśli próbowali wyjaśnić w języku włoskim, a nawet dodać na język migowy, to jak wytłumaczyć coś na pewno.

Dlatego przed każdą podróż, radzę kupić, rozmówek pobieranie telefonu i słownika. Tak więc, aby móc w każdej chwili przetłumaczyć frazę w żądanym języku. Istnieje wiele możliwości, aby podjąć z frazą – na przykład, kupić książkę (wersja drukowana) w księgarni, ale może to zająć dużo miejsca w bagażu. A nie fakt, że wszystkie słowa trzeba. Po tym wszystkim, nie zamierzamy nauczyć się języka – Naszym celem jest, aby zrozumieć nas, i oczywiście sami zrozumieć, co staramy się przekazać. Istnieje wiele aplikacji dla smartfonów, tabletów – można pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu. Tak będzie o wiele łatwiejsze. Można również odwiedzić strony turysty zwrotem, który wymienia podstawowe zwroty, które są potrzebne w danej sytuacji. można wydrukować i zabrać je ze sobą. Jest to bardzo wygodne: książka jest zbyt duża, tablet lub telefon może zostać zwolniony, a kilka wydrukowanych stron razem nawet mała torebka damska.

Albo po prostu zrobić listę fraz, które mogą się przydać (w sklepie, stacji kolejowych, restauracji, pytania na temat jak znaleźć kierunek do lokalizacji). Wydrukować i umieścić go w walizce. W tym przypadku, na pewno nie należy bać się nieporozumienia, będzie ubezpieczona przez fakt, że w języku angielskim nazywa się nieporozumienia.