112 Shares 3745 views

„Unexpected”: malowanie Repin w kontekście innych realistycznych płócien

Rosyjska rzeczywistość, jego „poetyckie prawda”, napisał Ilya Repin w liście do Polenov, byłem zafascynowany tego wielkiego malarza tak silnie, że możemy teraz w swoich obrazach do studiowania historii Rosji.


początku drogi

Artysta urodził się w małym miasteczku Czuguew ukraińskiego w 1844 roku. Rodzina żyła w ubóstwie i trudne. Jego niezwykły dar Repin pokazał się w dzieciństwie, kiedy produkowane zabawki konie papieru wosku. Wystawiane na parapecie, te wytwory tłumy fanów uwielbieniem. Malowanie mały Ilya zaangażowany po krewny dał chłopca na Boże Narodzenie polu akwarel.

Miejscowa szkoła inspektorów wojskowych, które Repin studiował w wieku od trzynastu lat entuzjastycznie maluje portrety swoich kolegów i nauczycieli. Dwa lata później szkoła zamknięta, a Ilja Repin jest uczniem Chuguyivske ikonograf. Genialny talent młody człowiek jest uznawany daleko poza miastem. Potem przyszedł decyzję Repin, aby przejść do Petersburga i wstąpił do Akademii Sztuk Pięknych. Aby zaoszczędzić pieniądze, młody człowiek udaje się w podróż.

W Petersburgu

Na jesieni 1863 młodych ludzi stała studentów rysunku Towarzystwa Szkół Zachęty Artystów. W 1864 roku, kiedy Repin 20 lat, początkujący malarz należał wolontariusza w petersburskiej Akademii Sztuk Pięknych. Unikalne umiejętności i ciężka praca pozwoliły mu stać się jednym z najbardziej udanych studentów Akademii, ale jeśli wziąć pod uwagę, że został zmuszony, oprócz nauki, również zarabiać, zobaczymy naprzeciwko osoby niezwykle uporczywe i utalentowany.

błyskotliwy debiut

praca absolwent Repin był obraz z Ewangelii: „Wskrzeszenie córki Jaira za” W centrum obrazu – niepokoju i stresu, zagęścić w mrocznym pokoju. Praca w internecie, Repin przypomniał tragiczne wydarzenia w ich własnej rodziny, kiedy śmierć ukochanej siostry Ustia. Co smutek i rozpacz panował wówczas w domu! Obraz Chrystus udał się do zmarłego, wziął ją za rękę. Jasno oświetlone świec w jej poduszce, staje się rozjaśnić spot semantyczny środek obrazu. Zanurzony w ciemności innymi więźniami w domu, pod koniec nocy pełnej bólu i smutku. Jeszcze chwila – i nie będzie cud zmartwychwstania. Największą duchowy zapał oznaczone obraz młodego artysty (zob. Zdjęcie).

„The Unexpected” – kolejna pełna psychologia i dramatyczne obrazy. Jego Repin pisać znacznie później, po siedemnastu latach. Droga do niej prowadzi przez głębokie zrozumienie rzeczywistości, która jest niezwykle zaniepokojony serca artysty, a on powiedział: „Zapytaj płótno” się.

Zamiłowanie do prawdy

Ilya Yefimovich wrażliwe serce nie mógł pomóc, ale odpowiedzi na kontrastach, które nazywane są społecznego. Podczas podróży do „mistrza prawdy” Wołga głęboko uderzony przez dysharmonii pomiędzy typem bezczynności zadowolony tłum spacerowiczów i gapiów wyczerpaniu wioślarzy, ciągnąc w dół rzeki ogromne barki. Tak narodził rewelacyjny obraz „Barka przegubowe na Wołdze”. Master koncentruje się na mimikę ludzi, którzy nie staną ukrywając gniew i bunt w ich oczach.

Nic więc dziwnego, Repin stał się jednym z czołowych członków Stowarzyszenia podróżowania Wystaw Artystycznych, w łonie którego stworzył obraz „nieoczekiwanym”. malowanie Repin nosi cechy demokracji, którzy bronili Wanderers.

Rewolucyjny nastrój, wędrując w nowoczesnym społeczeństwie Repin, zmartwiony i zainteresowanie artysty. Wiele jego obrazów poświęcony rosyjskiego ruchu rewolucyjnego. Malarstwo „Na polnej drodze”, „aresztowaniu propagandysta”, „Odmowa spowiedzi” Jesteśmy Rebels obrazy, pobożnie wierzyć w ideę, ale nie znalazł szerokiego odpowiedzi od ludzi. Taka jest płótno "The Unexpected". Repin, którego fabuła jest powrót po długim rewolucyjnych linki lub domu więzienia, jest uważana za jedną z najbardziej znanych. Artysta zaczął pisać go w 1884 roku i ukończył cztery lata później. Po pierwsze wygnanie Repin pomyślany jako ofiarny i odważnego człowieka, ale wierny prawdzie, przedstawiano go bez upiększeń.

malowanie Repin "The Unexpected". opis

Na płótnie przed nami istnieje pilna i dramatyczna scena z życia skazańca niepewnie i nerwowo wchodzi do pokoju, gdzie mieszkają jego krewni. Autor skupia się na doświadczeniach, które przeżywa w tej chwili każda postać. Obcy, naprawdę nie spodziewałem. Repin obraz niezwykle ekspresyjny transmituje twarze, gesty, wyraz oka ruchy duszy bohaterów. Akcja odbywa się na drzwi, które otworzyły się przed chwilą i nadal przed nami. W tle widzimy przestraszona twarz nie jest robotnicy, a nie wieszaki, drzwi stoi pokojówka, jej postawę, a jej oczy wyrażały podejrzenia. Ku nieznajomy wstał z krzesła starsza kobieta, prawdopodobnie jego matka. Prawie czuć jakby niecierpliwie wpatrując się w syna, drżenie dłoni. Przy stole, zgarbiony obrus, przestraszony wzrok wpatrując się w gościa dziewczynkę – córkę więźnia, który może nigdy go nie widział. Na prawo od niego – twarz entuzjastyczny synek-uczeń, znał swojego ojca, być może, na opowieści matki, a jego sposób życia w pamięci dzieciństwa chłopca. Fortepian jest włączony do cienkiej jednej osoby w deptane buty i płaszcz postrzępione młodej kobiety, żony. Jej oczy błyszczą z radości i zdumienia. Dla każdego znaku czytamy historię i całą scenę – początek nowej historii, w którym będą mieli swoje własne emocje, smutek, uniesienia. A my rozumiemy, że strach i lęk, smutek, cierpienie i pozbawienie że wyryte w obliczu głowy rodziny wrócił do domu – wszystko uspokoić i wygładzone w delikatnym świetle miłości bliskich przyjaciół. Jak genialnie złapany artystę z tej funkcji, gdy krewni mieszkają na myśl o powrocie bliskiej osoby, ale w tym szczególnym momencie, to nie było spodziewać! malowanie Repin w tym sensie – arcydzieło psychologii.