848 Shares 1684 views

Kurczak w piecu z miodem – różowy i pachnący

Jest wiele przepisów z kurczaka. Może być pieczony w całości lub w kawałkach, można go nakarmić, marynować i używać różnych przypraw do tego. Ale aby uzyskać piękny, brudny skorupa, musisz użyć miodu. Doskonale nadaje się do receptur z kurczakiem, a ponadto nadaje nietypowe przyprawy do gotowych naczyń.

Tradycyjny kurczak w piecu z miodem wykonywany jest w następujący sposób. Bierzemy całą tuszę z kurczaka i starannie ją przetwarza. Następnie przetrzyj go solą i pieprzem. Wyczyścimy kilka ząbków czosnku i wyciśnijmy je przez prasę. Dodaj do niego 50-60 gramów majonezu i jedną łyżeczkę miodu. Dobrze wymieszamy wszystko i przykryjemy całą tuszę tuszą tą mieszaniną.

W tym czasie włącz kuchenkę i pozwól jej rozgrzać się do 200 stopni. Następnie należy wziąć szklany słoik o pojemności 0,7 litra i napełnić go wodą. Umieściliśmy przygotowany kurczak na słoiku i włożyliśmy do piekarnika. Pod słoikiem trzeba umieścić pojemnik do odprowadzania tłuszczu. Kura jest gotowana w piecu z miodem przez około godzinę. Zabieramy je z kuchenki, wyjmujemy z puszki i wkładamy ją do naczynia lub pokroimy w porcje. Miód daje kurczaka piękny złoty skorup.

Bardzo smaczny i apetyczny kurczak w piecu uzyskuje się w kawałkach. W tym celu można zabrać jakieś części kurczaka. Spray kurczaka sokiem z cytryny i umieść go w formie do dalszego pieczenia. Przygotuj sos. Weź trzecią część szklankę miodu i podgrzej ją do rondla. Dodać do niej czwartą część szklankę sosu sojowego, trochę imbiru (mielonego lub tartego na tarkę). Całość ogrzewa się przez kolejną minutę. Następnie wlać gotowany sos do naczynia z kurczaka. Wyczyścimy kilka ząbków czosnku i wyciśnijmy go przez prasę na kawałki kurczaka. Weź dwa cytryny, trzy zupy i dodaj do naszego talerza. Sok z cytryny jest również wciśnięta w pieczenie danie. Zamykamy folią i wkładamy do piekarnika. Kurczak gotuje się w piekarniku z miodem przez około 30 minut, ale trzeba sprawdzić jego gotowość.

Wyjmując kurczaka z kuchenki, otwórz folię ostrożnie, ponieważ para może spalić Twoje ręce. Służyć temu potrawowi wszelkie przybrania i warzywa. Przed podaniem posypać sosem z kurczaka.

I oto bardzo szybkie i smaczne przepisy na skrzydełka z kurczaka w oryginalnym sosie. W celu przygotowania tego naczynia potrzebujesz kilku składników, ale w rezultacie otrzymujesz smaczne i zarośnięte skrzydła. Zajmujemy około półtora kilograma skrzydełka z kurczaka i odcinamy każdą krawędź skrzydła. Następnie, pieprz i sól je i odłóż na bok. Wymiesz dwie łyżki ketchupu i jedną łyżeczkę miodu. Mieszanina jest bardzo dobrze wymieszana. Wlać do skrzydeł i równomiernie rozprowadzić przez cały kurczak. Teraz musisz zostawić naczynie, aby marynować przez dwie godziny. Potem położyliśmy je na smarowanej blasze do pieczenia i posłaliśmy, aby przygotować się na pole wiatru. Temperatura wynosi około 200 stopni. Przygotuj na powierzchnię złocistą skórę. Podaj ten talerz warzywami i warzywami. Można przygotować sos do tego ze śmietany, majonezu i czosnku.

Kurczak w piekarniku z miodem uzyskuje się z surowej i chrupkiej skorupy. W celu uzyskania zapachu można dodać pikantne zioła. W tym celu zabieramy tuszę z kurczaka i starannie ją przetwarza. Lepiej, jeśli jest to domowy kurczak w piecu. Następnie pocieraj cytryną skórką. Przygotuj mieszaninę kurczaka. Weź trochę miód, sok z cytryny, sól (najlepiej duże morze), pieprz i dobrze wymieszaj. Następnie kilka gałązek świeżych ziół i pikantnych ziół rozdarte są rękami na kawałki i dodawane do przygotowanej mieszanki. Zioła można przyjmować np. Tymianek, rozmaryn, majeranek lub zioła prowansalskie. Wszystkie zmieszane i pocierać otrzymaną tartę z kurczaka. Rozłożyliśmy je na blachę do pieczenia i położyliśmy cytrynę pokrojoną w plasterki i kilka gałązek ziół. Możesz wlać kurczaka z oliwą z oliwek. Piec w piekarniku aż do całkowitego przygotowania. Bon appetit.