289 Shares 3359 views

Schnitzel z mięsa mielonego w ciastku, smażony na patelni

Schnitzel z mięsa mielonego jest dużo miękki, bardziej smaczny i smaczniejszy niż podobny talerz wykonany z jednego kawałka mięsa. Należy jednak zauważyć, że proces przygotowania takiego niezwykłego lunchu zajmuje dużo więcej czasu wolnego. W końcu, zanim smażesz główny składnik w głębokim tłuszczu, powinien być drobno posiekany warzywami lub przechodzić przez młynek do mięsa.

Schnitzel z mięsa mielonego: niezbędne składniki

  • Lean wołowina – pięćset gramów;
  • Mięso wieprzowe – pięćset gramów;
  • Cebula – trzy duże głowy;
  • Jajko – dwa duże kawałki;
  • Pory – kilka strzałek;
  • Mąka pszenna – trzy lub cztery duże łyżeczki;
  • Okruchy chleba – pół kubka;
  • Olej słonecznikowy – jedna szklanka (do głębokiego smażenia);
  • Sól – półtora deseru łyżki;
  • Pieprz i świeże zioła – smak i pragnienie.

Schnitzel z mięsa mielonego: krok po kroku proces gotowania

Aby mieszać farsz, musisz wziąć pół kilograma wieprzowiny i chudej wołowiny. Powinny być umyte i pokrojone na duże kawałki. Następnie mięso jest zalecane do przetworzenia w szlifierce do mięsa, ale w razie potrzeby można posiekać i używać blendera z ostrymi nożami. Podobnie pożądane jest cięcie i trzy duże głowy cebuli. Potem powstały mince wymieszać dobrze z rąk, dodając do niego mielony pieprz, posiekane zieleniny, sól, posiekane porze i jedno bite jajko.

Proces gotowania ciasto

Jak wiadomo, schnitzel naturalnie siekany przed smażeniem musi być całkowicie zanurzony w ciastku. Dlatego na podobny talerz mielonego mięsa trzeba przygotować ciasto. Aby to zrobić, trzeba pokonać jedno jajko z trzepaczką, dodać sól i kroplę oleju słonecznikowego, a następnie wymieszać za pomocą trzech lub czterech dużych łyżek mąki pszennej. Należy zauważyć, że glina powinna być lepka i dobrze przykryć mięso posiekane warzywami.

Schnitzel z mięsa mielonego: formowanie i smażenie potraw smażonych na głębokim tłuszczu

Przygotowane mięso mielone należy przyjmować w ilości od trzech do czterech dużych łyżek i wyrzucać kulkę z nich, odrzucić na deskę do krojenia. Następnie mięso musi być spłaszczone tak, że wygląda jak prawdziwa schnitzel. Gotowy półprodukt musi być całkowicie zanurzony w żółtku jajka, a następnie szybko rolować w bułce i natychmiast zanurzyć w gorącej patelni z wrzącym olejkiem słonecznikowym.

Z reguły taki talerz jest przygotowany wystarczająco szybko, ponieważ dla całkowitej miękkości mięso mielone powinno być przechowywane w głębokiej smażonej roślinie przez pięć do dziesięciu minut. Smażąc sznycel ze wszystkich stron, należy upewnić się, że nie jest palony, ale tylko brązowy.

Poprawny pasz dla kolacji

Serwowanie takiego naczynia do stołu jest zalecane w płaskim i pięknym naczyniu, ozdobionym zielonymi liśćmi sałaty. Otrzymasz w ten sposób bardzo smaczną, delikatną i delikatną schnitzel. Przepis ze zdjęciem omawianego powyżej naczynia może być przygotowany zarówno do świątecznej uczty jak i zwykłej kolacji rodzinnej. Warto jednak zaproponować gościom smażone sznycel z pysznym daniem bocznym.