601 Shares 6497 views

Krewetka smażona w skorupkach

Prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych produktów morza jest krewetki. Dziś są łatwe do zakupu, są we wszystkich supermarketach. Czy wiesz, że krewetki są związane z produktami dietetycznymi, ponieważ praktycznie brakuje im tłuszczów i kalorii, ale jest to magazyn białek i kwasów tłuszczowych. Cholesterol jest obecny w ich składzie, ale nie jest wchłaniany we krwi z powodu braku niezbędnych nasyconych tłuszczów. Z tego powodu krewetki są kochane przez wszystkich, którzy śledzą ich postać, a ich specjaliści są uwzględniani w wielu dietach. W końcu krewetki smażone w skorupie lub bez niej, można jeść, utrzymując dobry kształt fizyczny.

Cenne krewetki są cenione za bardzo dużą zawartość takich ważnych składników odżywczych jak potas, siarka, cynk, wapń, jod. Korzystne efekty tych mikroelementów i minerałów pozwalają dzieciom rozwijać się i rozwijać normalnie, a dorosłych w celu utrzymania ich zdrowia na odpowiednim poziomie. Niepowtarzalny smak krewetek podbije każdego. Więc nie jestem dla nich obojętny i spieszyłem się z tobą jednym z moich ulubionych recept na gotowanie krewetek.

Krewetka smażona w sosie czosnkowym

Kiedy podejmę się gotowania, zaczynam ich cięcie. Najpierw odcięłam głowę, zostawiłam musztardę na miejscu, wykonałem małą naciągnięciem wzdłuż pleców, wyciągnęłam żyłę jelitową, a następnie spłukiwałem pod bieżącą wodą, dałem im odpływ. Gotuję marynatę, bo mieszam suszony tymianek (może być po prostu ugniatany), pieprzem i solą, a także trochę soku z cytryny (około połowy). Zostaw do infuzji przez 10 minut.

W tym czasie biorąc kilka czerwonych papryczek chili, wynij je mniej. Następnie pokroić w cienkie plasterki pięć do sześciu ząbków czosnku na smak. Wreszcie wsunąć patelnię do ognia, wlać oliwę z oliwek, a następnie wrzucić do pieprzu i czosnku. Smażę je, aż skorupa, a potem to, co smażone, zdejmując patelnię, wyrzucam, pozostawiając tylko pachnący olej, w którym wycisnąć sok z pozostałej połowy cytryny i dodać sok z limonki. Natychmiast w tym pachnącym oleju smażę krewetki, nieustannie przekręcając je tak, aby minęła co najmniej minutę z obu stron. Trochę cierpliwości i wszystko jest gotowe.

Rozłożyłem krewetki na dużej talerzu, gdzie wyprzedzają duże liści sałaty, okazuje się bardzo ładnie i zachwycająco.

Użyłem następujących składników:

  • Krewetka – 400 g;
  • Chili pepper;
  • Czosnek – 5-6 ząb;
  • Sok z cytryny – 1 część;
  • Sok z limonki – 1/2 sztuki;
  • Sól;
  • Pieprz;
  • Tymianek (suszony);
  • Oliwa z oliwek.

A teraz jeszcze jedna recepta, którą warto zauważyć.

Krewetka smażona w skorupie z sosem sojowym

Odszerzony pół kilo krewetek jest cięty, jak powiedziano powyżej, a następnie spuścić wodę. Następnie smażyć na patelni z dwiema łyżkami krewetek oleju roślinnego bezpośrednio w muszli, soli, pieprzu. Jedna gama zielonych cebuli zostanie cięta duża. Fry przez ćwierć godziny. Wlać parę łyżek bulionu z kurczaka. Kiedy wszystko jest gotowe, rozsmaruj krewetki, smażone w skorupkach, na talerzu, posyp je pozostałymi zielonymi cebulkami i posypać łyżką sosu sojowego.

Przygotuj krewetki w skorupkach i bez niej (obrane) w saszetkach, sałatkach, kanapkach. Każda gospodynia przygotowuje je według swojego smaku. Osobiście bardzo lubię krewetki smażone w muszli. I nadal nie wyobrażałem sobie, co lubię robić więcej – czyścić je lub jedz, najprawdopodobniej, oba te procesy w tym samym czasie.

Krewetka smażona (nieoczyszczona) – wspaniałe naczynie z pożywnym napojem o jasnym smaku i aromacie. Stosując je jako pokarm, można dostosować całe ciało, poprawić stan paznokci, skóry, włosów, normalizować pracę hormonów. Ci, którzy często jedzą krewetki, są mniej skłonni konsultować się z lekarzami dotyczącymi chorób układu naczyniowego, przeziębieniami, alergiami, mają doskonałą odporność.

Przy okazji, wiele produktów spożywczych jest przeciwwskazane do niektórych kategorii ludzi, ale co ciekawe, na tej liście nie ma krewetek.