668 Shares 6906 views

Smartphone Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082: specyfikacje, opisy i recenzje

Wybierając smartfon dla każdego użytkownika, istnieją ważne aspekty, które muszą być obecne w nim. Czasami jednak wybór jest na korzyść droższych flagowych modeli, chociaż później większość ich funkcjonalność nie jest jeszcze używany.

Ale nie zapominaj, że niektóre gadżety kosztować funkcjonalny może być gorzej, a wydajność jest wystarczająca do bezproblemowego użytkowania, i radzą sobie ze wszystkimi codziennymi zadaniami. Jest to model Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082, którego cechy są daleko od flagowego, ale urządzenie to jest godne uwagi.

Konstrukcja i ergonomia

Smartfon jest wykonany w konstrukcji korporacyjnej Samsung ma fizyczny przycisk Start znajdujący się poniżej ekranu. Ogólny wygląd jest atrakcyjny, ale nie wygodne w użyciu gadżet w jednej ręce. Fakt, że tylna pokrywa jest błyszcząca, a telefon może łatwo wymknąć się spod kontroli. Ponadto dobrze jest łatwo zebrać odciski palców i zarysowania. Dlatego zaraz po zakupie smartphone powinien pomyśleć o zakupie pokrywę, która zakrywa tylną pokrywę, takich jak zderzak.

Razem smartphone Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082 jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i niebieskim. Niebieski wygląda bardziej atrakcyjne, ponieważ ma lekką metalową cień z brokatem, białe niczym nie różni się od innych producentów urządzeń. Budować jakość jest wysoka, nie ma luzów i piski, a pokrywa tylna jest zamknięta.

Poza dużymi przyciskami domu, na smartphone w zwykły zakwaterowania typu Samsung i inne elementy. Przycisk On / RESET znajduje się po prawej stronie, rocker głośności – po lewej stronie. Górny koniec jest zajęty tylko gniazdo słuchawkowe, a także dolną odebrany USB-złącze i otwór na mikrofon. Aparat flash i głośnik są uszeregowane w górnej części gadżetu. Aparat wystaje lekko, a na dynamikę kratowych ma niewielką wypukłość, która zapewnia wysoki poziom głośności, gdy smartfon jest na stole na tylnej okładce.

pokaz

Aby wyświetlić ukośne żadnych skarg – oni są uczciwi i stały się standardem w dzisiejszych sektora publicznego 5 cali. Jednak jakość obrazu jest znacznie zawodzi, i to ma dwa główne powody. Pierwszy – dość niskiej rozdzielczości do przekątnej, który znajduje się zaledwie 800 x 480 pikseli. Ta wartość jest zbyt niska, a pikselizacja wyraźnie widoczne nawet bez szczegółowych obrazów oglądalności. Drugi powód, – stosowanie prostych TFT matrycy. Być tutaj co najmniej IPS i niskiej rozdzielczości, możesz być wybaczone, ale o niskim kącie widzenia, jest ono nierozerwalnie związane z tą technologią, jakość obrazu staje się bardzo smutny. W związku z tym, na wyświetlaczu można jednoznacznie przypisać do wad tego urządzenia.

Czujnik w urządzeniu dla klasycznych modeli low-end. Reakcja szybsze i dokładniejsze wsparcie multitouch do pięciu akcentami. Chronione szkło wyświetlacza, ale nie hartowane, więc opłaca się myśleć o chroniąc go przed porysowaniem folią ochronną lub szkła. Zastosowanie czujnika Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082, którego charakterystyka nadal ładne, bardzo wygodne, a konkretnych zarzutów powoduje.

Aparat główny

Smartfon Samsung Galaxy Wielki 2 Duos GT-I9082 dwie kamery z bardzo dobrymi wynikami. Głównym uzyskano pozwolenie na 8MP, wysokiej jakości optyki, która umożliwia wykonywanie ostrych zdjęć bez hałasu, w jasnej pogody, i całkiem do przyjęcia w jakości zdjęć pod sztucznymi lub słabym oświetleniu. Ponadto, istnieje możliwość nagrywać wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 z szybkością do 30 klatek na sekundę. Lampa błyskowa LED nie pomaga podczas fotografowania, ale może służyć jako doskonała latarka.

aparat z przodu

Przednia kamera o rozdzielczości 2 megapikseli, co wystarcza, aby mieć dużo zabawy na filmie. Selfie można zrobić, ale jedynie z zastrzeżeniem dostępności dobrego oświetlenia, w przeciwnym razie zdjęcia okazują się głośno i wyraźnie. Ale w ogóle, aparat smartfon dostał bardzo dobrą wydajność dla pracowników sektora publicznego.

autonomia

Bateria jest zainstalowana smartfon z niezwykłego w tej cenie segmentu jest wskaźnik pojemności 2100 mAh. Według producenta, zdolność ta powinna wystarczyć na 10 godzin rozmów w sieci 2G. I to jest tutaj, że istnienie undemanding do matrycy wyświetlacza jedzenie daje o sobie znać i staje się plusem, zwiększając czas pracy na jednym ładowaniu. W rezultacie, smartfon jest dość trudu przetrwa na dzień aktywnego korzystania z trwale czynną lub mobilnego Internetu lub Wi-Fi. Jeśli używamy go głównie do rozmów i krótkich odpowiedników, bateria będzie trwać 2-3 dni roboczych.

Warto zauważyć, że bateria Samsung GT-I9082 Galaxy Wielki Duos jest bardzo wytrzymały, a on zaczyna się znacznie zmniejszyć pojemność po 100 cyklach pierwsze, jak to jest w przypadku innych producentów.

Specyfikacja sprzętowa

Często, Samsung i jego producenci pokroju niemożliwe do spełnienia któregokolwiek z ITC lub podobnym budżecie kryształu. Ponieważ w tym modelu znajduje się procesor Broadcom BCM28155 posiadający dwa rdzenie w zakresie częstotliwości 1,2 GHz każdy. Praca z akceleratorem grafiki wideo zapewnia VideoCore IV. Można zauważyć, że Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082 nie jest charakterystyka flagowe i może powodować problemy w pracy, gdyby nie niska rozdzielczość wyświetlacza. Dzięki niemu interfejs jest gładka i używać smartfon dość wygodne, choć jest mały moment zawieszenia. Jednak o poważnych zastosowań gier o wysokich wymaganiach dotyczących podsystemu graficznego można bezpiecznie zapomnieć – po prostu albo nie działać lub nie będzie działać prawidłowo.

Do jednoczesnego działania wielu aplikacji zawiera 1 GB pamięci RAM. Wystarczy użyć paru trzech posłańców i przeglądarkę bez zamykania trwale każdej aplikacji. Urządzenie otrzymane 8 GB pamięci nieulotnej do pamięci użytkownika i systemów plików. System po wyjęciu z pudełka trwa około 4 GB, reszta jest dostępna dla użytkownika. Natychmiast warto zauważyć, że wnioski nie zostały przeniesione na kartę pamięci, więc najlepiej jest pozostawić kwota ta jest dla nich, aby pobrać muzykę, filmy, filmy i inne materiały potrzebne do zainstalowania karty pamięci MicroSD o pojemności do 64 GB. Aby podłączyć smartfon do plików komputerowych i upuść, aby pobrać za Duos Samsung Galaxy Wielki kierowcy GT-I9082, który można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Przy zakupie karty pamięci o maksymalnej pojemności do urządzenia, należy natychmiast sprawdzić kompatybilność w sklepie, gdyż zaobserwowano, że niektóre karty, pomimo faktu, że zostały one prawidłowo sformatowany, smartphone nie widział.

oprogramowanie

urządzenie wychodzi z pudełka z oprogramowaniem opartym na Androidzie 4.1.2. Następnie, jeśli chcesz, możesz zaktualizować OTA do wersji 4.2.2. Niestety, ta wersja inteligentnego wsparcia producenta telefonu zostało przerwane, pojawienie custom firmware z nowszą wersją systemu jest również mało prawdopodobne, przynajmniej one nie istnieją w specjalnym temacie Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082 4PDA.

Oprogramowanie jest zoptymalizowane dobrze, dzięki czemu zmniejszone zużycie baterii i poprawiła płynność interfejsu, jest często podkreślane przez użytkowników gdy piszą o Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082 opinii. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń firmy Samsung, smartphone otrzymał brandingu TouchWiz Nature UX. Jednakże, ze ten interfejs na smartphone posiada dużą liczbę markowych aplikacji, które są jednak niektóre mogą być bezużyteczne. Niestety, są one systemowy i bez rutirovaniya nie można usunąć z systemu.

Pozytywne aspekty smartphone na podstawie opinii

Opinie użytkowników są mieszane w większości kwestii, tak, że niektóre z kontrowersyjnych aspektów mogą być ujawnione jako pozytywną i negatywną stronę. Wśród rzeczy, które najbardziej podobały były:

  • Duży wyświetlacz. Tak, że wielkość wyświetlacza, a nie jakość obrazu. W związku z tym rozmiarze jest wygodny w użyciu dużej liczby aplikacji, w tym nawigatorów i elektronicznego czytnika książek.
  • Ładny design. Samsung zawsze nagradzani jej urządzenie atrakcyjny wygląd, czasami kosztem ergonomii. Stało się to w tym czasie, i wygląda bardzo eleganckie akcenty, zwłaszcza w ciemnych kolorach.
  • Dość wysoka jakość główny aparat fotograficzny, który pozwala na robienie zdjęć nawet do przyjęcia, jeśli nie całkiem dobre światło, które jednoznacznie odwołać się do fanów, aby sfotografować każdą niezwykłą zmianie w dowolnym momencie. Jest to jeden z najmocniejszych atutów Samsung Galaxy Wielkiego Duos GT-I9082, opis modelu w wielu miejscach jest potwierdzone.
  • Dobry stosunek jakość / cena / wydajność. Jednym z niewielu smartfonów w swoim segmencie cenowym, w których istnieje dobra równowaga niezawodności i kosztów.
  • Dostępność własnego interfejsu, dzięki czemu system operacyjny atrakcyjny i gładka.

Jak widać, z podstawową funkcjonalnością uchwytu smartfon gadżet bez problemów. Ma jednak pewne wady, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla niektórych użytkowników.

Ujemne momenty Według

Wśród negatywnych aspektów podkreślonych w opinii przez użytkowników, którzy mają smartfona jest już od pewnego czasu, były następujące:

  • Konieczność okresowego zresetować. Jeśli nie wykonać tę operację, system gromadzi się gruz, co prowadzi do stopniowego spadku produktywności i wzrostu wydajności zużycia baterii.
  • Słaba jakość obrazu na wyświetlaczu. Niska rozdzielczość do takiej przekątnej i wykorzystania TFT matrycy zmniejsza obciążenie baterii i procesora graficznego, ale zamiast dał nieprzyjemne chwile w silnym pikselizacja, niski kąt widzenia i jasność jest niewystarczająca akcji, co sprawia, że korzystanie z smartphone w jasnym świetle słonecznym niewygodne, jeśli nie praktycznie niemożliwe ,
  • Mała ilość pamięci wewnętrznej, tak że nie zawsze jest to możliwe, aby zainstalować wszystkie niezbędne aplikacje.
  • Duża ilość niepotrzebnych aplikacji, które zaśmiecać wnętrza i pamięci RAM.

Przed dokonaniem wyboru na rzecz tego typu smartphone, to warto rozważyć, czy jesteś gotów znosić te niedogodności.

wniosek

Smartfon jest dobrym modelem budżetu z dobrą autonomii, który wykonuje wszystkie funkcje urządzenia do komunikacji i umożliwia akceptowalną jakość obrazu. Najsłabsza strona była wyświetlacz, ale nie może być zbyt poważny problem, jeśli używasz smartfona przede wszystkim jako narzędzie komunikacji. Reszta ma Samsung Galaxy Wielki Duos GT-I9082 cechy są bardzo ładne, i mogą korzystać z komfortu, nie zwracając uwagi na zalety.