290 Shares 5133 views

Historia telefonów: Powstanie i rozwój

telefonia historia jest interesująca w aspekcie wynalazku różnych urządzeń, jak i pod względem etapów rozgrywających sieci komunikacyjnych różnych typów na całym świecie. W niektórych aspektach dynamiki rozprzestrzeniania odpowiedniej technologii wydaje się rewolucyjny, w drugiej charakteryzuje się postępującym rozwojem mundurze. Jakie są najbardziej znaczące fakty dotyczące globalnego przemysłu telekomunikacyjnego?


Kto wynalazł telefon?

Tradycyjnie, historia pochodzenia telefon jest połączony z nazwą Aleksandra Bella, szkocki urodzony amerykańskiego wynalazcę. Rzeczywiście, słynny badacz wziął bezpośredni udział w rozwoju rewolucyjnego urządzenia do transmisji dźwięku na odległość. Jednakże istnieją fakty, które w podejmowaniu telefon kluczową rolę odegrała innych projektantów. Na przykład, Iogann Filipp Reis, znany niemiecki wynalazca, spotkanie naukowców społeczności fizyka, która odbyła się w 1861 roku ogłosił, że stworzył prototyp urządzenia elektrycznego do przesyłania dźwięku na odległość. To także nazwa wynalazku – „telefon”, znanej nam dzisiaj. Współcześni Reis jednak urządzenie zostało podjęte bez należytego entuzjazmu. Ale jest to ważny fakt, który ma historię telefonie.

Po 15 latach, dwóch amerykańskich badaczy, Elisha Gray i Aleksandr Bell, działając niezależnie odkrył działanie telefonii. Obaj uczeni, co ciekawe, w tym samym dniu, czyli 14 lutego 1876 roku, złożyła wniosek, aby opatentować swojego odkrycia. W tym przypadku obecnego systemu, które mogłyby zostać zmobilizowane telefonię, że nie zostały jeszcze opracowane. Można przypuszczać, że Bell na około 2 godziny przed Grey w ubieganiu się i wielu historyków skojarzyć z tej sytuacji fakt, że historia z telefonem dzisiaj jest związany z nazwą amerykańskiego wynalazcy.

Pojawienie się pierwszego telefonu

Aleksandr Bell mieszkał w Bostonie i pracował z ludźmi problemy z słuchu i mowy. W 1873 roku został profesorem fizjologii na Uniwersytecie Bostońskim. Ze względu na charakter jego działalności, prawdopodobnie był ekspertem w dziedzinie akustyki i miał doskonały słuch.

Historia pierwszego telefonu stworzonego przez Aleksandrom Bellom, jest podłączony, a zatem z jego pracy. Wśród niezwykłych faktów związanych z wynalazkiem urządzenie – ten sam efekt telefonii wykryty przez naukowca z bezpośredniej pomocy swojego asystenta. Na przykład, specjaliści pracujący z Bell, raz wyciągnięty z płyty urządzenia nadawczego, który, jak się wydawało Bella robił grzechotanie. Jak się okazało naukowca, to ze względu na fakt, że element wykonujący okresowe zamknięcie styków elektrycznych.

Na podstawie wykrytego efektu Aleksandr Bell stworzył telefon. Został ustanowiony jest bardzo prosta: membrana skóry, wyposażony w elementy sygnalizacji, aby zwiększyć głośność. Urządzenie może przesyłać tylko dźwięk głosu, ale wydaje się, był na tyle opatentować urządzenie – odpowiedni dokument, zachowując autorstwo wynalazku Bell otrzymał 10 marca 1876.

Historia jest również interesujące komórkowe i pod względem ich komercyjnego wykorzystania. Kilka dni później wynalazca telefonu zmodyfikowanej tak, że może transmitować wyraźnie słyszalne osobne słowa. Później, Aleksandr Bell zademonstrował urządzenie do społeczności biznesowej. Zespół zrobił niesamowite wrażenie na działalność ludzi. Amerykański wynalazca wkrótce zarejestrował swoją firmę, która później stała się dostatniej.

Pierwsza linia telefoniczna

Historia występowanie telefon jest nam znana obecnie. Ale wynalazek Bella zakorzeniło się w życiu codziennym? W 1877 roku – w Bostonie – pierwsza linia telefoniczna została uruchomiona, a w 1878 roku w New Haven – centralę telefoniczną. W tym samym roku inny słynny amerykański wynalazca Thomas Edison, stworzył nowy model urządzenia do głosu w oddali. W swojej strukturze cewki indukcyjnej jest obecny, co znacząco zwiększa jakość komunikacji, a także w celu zwiększenia odległości transmisji dźwięku.

Wkład wynalazców z Rosji

Historia telefon jest również połączony z nazwiskami rosyjskich projektantów. W 1885 roku Pavel Mihaylovich Golubitsky wynalazcy z Rosji stworzyła całkowicie nowy system centrali telefonicznej, w której moc była dostarczana do urządzenia z zewnątrz – z centralnego źródła. Wcześniej każdy telefon jest zasilany przez jego gniazdka elektrycznego. Koncepcja ta pozwoliła stworzyć stację służąc jednocześnie ogromną liczbę abonentów – dziesiątki tysięcy. W 1895 roku, rosyjski wynalazca Mikhail Filippovich Freudenberg zaproponował światu koncepcję wymiany, co oznacza automatyczne podłączenie jednego abonenta do drugiego. Pierwszy PBX działający został wprowadzony do Stanów Zjednoczonych, w mieście Augusta.

Rozwój linii komunikacyjnych w Rosji

Opowieść o telefon w Rosji jest związana z budową linii do transmisji komunikacji pomiędzy Petersburgu i małaja wiszera. Pierwsza rozmowa pomiędzy rosyjskich abonentów za pośrednictwem wspomnianego kanału miała miejsce w 1879 roku, czyli zaledwie po 3 latach od wynalezienia telefonu. Później jeden z pierwszych cywilnych liniach komunikacyjnych połączony przystani St. George, który znajduje się w Niżnym Nowogrodzie, a mieszkanie należące do kierownictwa Żeglugi Morskiej „brygady”. Długość linii wynosiła około 1547 m.

Centrale telefoniczne Zwykły miejskie – w Petersburgu, Moskwie i Odessie – zaczęła funkcjonować od 1882 roku. W 1898 roku było to linia długodystansowa, łączącej Moskwę i Petersburg. Historia komórkowych w Rosji są zainteresowani w tym, że stacja, która służy kanał komunikacyjny między Moskwą i Sankt Petersburgu, i są nadal działa. Znajduje się na ulicy Butcher w stolicy Rosji.

Tempo rozwoju telefonów w Imperium Rosyjskim były całkiem przyzwoite – tak, na przykład, w 1916 roku 100 mieszkańców Moskwy miał średnio 3,7 telefonie. W 1935 roku, już w ZSRR, były wszystkie telefony Moskwie stacji metra. Od 1953 roku wszystkie domy, zostały oddane do użytku w stolicy Związku Radzieckiego, nie udało się mieć kabel telefoniczny.

Historia jest fascynująca telefon. To jest zawsze interesująca studiować go w szczegółach. Dowiedz się, jak były podłączone telefony, należy rozważyć najbardziej niezwykłych faktów dotyczących rozwoju urządzeń mobilnych, które obecnie nie mniej popytu niż tradycyjne.

Skąd telefonów komórkowych

Pierwsze zarejestrowane rozmowy przez telefon za pośrednictwem kanału radiowego, kilka kluczowych cech właściwych zasad organizacji nowoczesnej komunikacji komórkowej, odbyła się w 1950 roku w Szwecji. Sture Laugen wynalazca, za kierownicą Televerket powodzeniem zadzwonił z dokładnego czasu poprzez obsługę danego typu urządzenia. Przez czas Sture Laura spędziła kilka lat w Televerket, zaangażowanych w rozwój tego urządzenia. Historia telefonu komórkowego jest również połączony z nazwą Ragnar Berglund Laura współpracowników.

Celem – rynek masowy

W chwili popełnienia Laurenne rozmowy, którą wspomniany powyżej, radio, telefon, jako taki, został już użyty, ale to było dostępne tylko dla służb specjalnych i struktur wojskowych. Firma Televerket wyznaczyć sobie cel – stworzenie urządzenia, które jest dostępne dla każdego obywatela.

Szwedzki rynek masowy rozwój został wycofany w 1956 roku. Początkowo pracowała tylko w dwóch miastach – Sztokholmie i Göteborgu. W trakcie 1956 roku, został podłączony do zaledwie 26 abonentów, co nie było zaskoczeniem, ze względu na wysoką expensiveness „telefon komórkowy”, którego wartość była porównywalna z ceną samochodu.

Rozwój telefonii komórkowej

Historia telefonów komórkowych szeregu cech daje dynamikę rozprzestrzeniania telefonii. Jeśli, na przykład, po zaledwie 3 lat maszyny tworzone na zasadach Aleksandra Bella, aktywnie działających w Rosji, już od jakiegoś czasu, telefony komórkowe nie wykorzystał ogromny popyt.

Dopiero w 1969 roku, światowymi liderami rynku telekomunikacyjnego zaczął myśleć o tym, co byłoby miło jakoś ujednolicić odpowiednie systemy komunikacyjne. Na przykład, założono, że każdy abonent – podobny do właścicieli telefonów stacjonarnych – będzie mieć swój własny numer i datę, nie tylko w kraju, w którym zostało wydane, ale również za granicą. Tak więc, można powiedzieć, że historia z telefonem komórkowym jest właściwie od samego początku odzwierciedla zainteresowanie społeczności inżynierskiej w realizacji koncepcji roamingu.

W jednym z pierwszych wynalazców zaproponować praktyczne wdrożenie technologii, które stanowiły odpowiednie wnioski – absolwent Stockholm School techniczne Estaing Myakitolo. Historia stworzenia telefonu komórkowego, jak wiemy jest bezpośrednio związane z jego nazwą. Jednak dla praktycznej realizacji koncepcji Myakitolo wymaga bardzo zaawansowanej technologii. Pojawiły się one dopiero na początku lat 80-tych.

Pierwsza sieć komórkowa

Historia telefonów komórkowych to niezwykły fakt: po pierwsze, Arabia Saudyjska stała się krajem, w którym sieć komórkowa została opracowana. To właśnie tam, że firma Ericsson, aby aktywnie uczestniczyć w praktycznej realizacji koncepcji proponowanych Myakitolo, w 1981 roku podpisał kontrakt na dostawę odpowiednich usług. Sieć, która rozpoczęła się w Arabii Saudyjskiej, cechował głównego kryterium – masa. Standardy komórkowe stopniowo poprawie, sieć zaczęła działać w innych krajach.

Opracowanie wspólnych standardów

Jak wzrost rynku telefonii komórkowej został warzenia potrzebę opracowania wspólnych standardów świadczenia usług pokrewnych. W Arabii Saudyjskiej, Skandynawii, krajach Beneluksu stała się popularna koncepcja NMT w Niemczech zaangażowany układ C-Netz w Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch były realizowane swoje koncepcje.

Pojawienie GSM

Do integracji europejskiej przestrzeni mobilnej, standard GSM został stworzony. On może powiedzieć, wchłonął najlepszy innych „narodowych” pojęć, a zatem, choć nie bez trudności, ale została przyjęta przez europejską społeczność technologii w 1986 roku. Ale pierwsza sieć GSM został wprowadzony dopiero w 1990 roku w Finlandii. Następnie, standard ten stał się głównym dostawcą dla rosyjskich komunikacji komórkowej.

Historia telefonów – zarówno konwencjonalnych i komórkowej – jest niezwykle ekscytujące. Ale ciekawe jest to, w jaki sposób rozwijać technologie. Pozwól nam uczyć się, jak poprawić linię komórkową.

Rozwój rynku komórkowym

W pierwszych latach po wprowadzeniu standardów GSM dla konsumentów praktyk odpowiednich służb to było bardzo drogie. Stopniowo jednak urządzenia niezbędne do pracy z sieciami telefonii komórkowej, spadły i stało naprawdę ogromny. Telefoniczne zostało ulepszone, zmniejszone. W 1996 roku Nokia wprowadziła w rzeczywistości jedną z pierwszych telefonów inteligentnych – urządzenie, przez które można wysłać e-mail, faksy, korzystać z Internetu. W tym samym roku była to książka, która stała się legendą StarTac firmy Motorola.

Smartfony i mobilny Internet

W 1997 roku Philips rozpoczął Spark telefon z bardzo dużym marginesem życia baterii – około 350 godzin. W 1998 roku okazało się urządzenie mobilne Ostry PMC-1 Smartfon posiada ekran dotykowy. Spodziewano się, że będzie bezpośrednim konkurentem do powyższego gadżetu firmy Nokia. W 1999 roku operatorzy komórkowi zaczęli wprowadzać technologię WAP umożliwi abonentom dostęp do mobilnego Internetu. W 2000 roku, nie był w standardzie GPRS i UMTS – jeden klucz, który jest używany w architekturze dla sieci 3G.

W 2009 roku, firma szwedzka TeliaSonera uruchomiła pierwszą na świecie standardu sieci 4G. Obecnie jest uważany za najbardziej nowoczesny i jest promowana przez operatorów na całym świecie.

telefony perspektywy

Jaki jest następny krok w rozwoju branży telefonii komórkowej? Historia telefonu komórkowego pokazuje, że skuteczne rozwiązania przełom może nastąpić w każdej chwili. Może się wydawać, że standard 4G – jest to limit nowoczesnych funkcji technologicznych. Wydawałoby się, że transfer danych z szybkością kilkudziesięciu megabitów, doskonałej jakości połączenia – który może być na wyższym poziomie?

Jednak wiodące laboratoria badawcze na świecie nadal aktywnie działa w zakresie doskonalenia technologii mobilnych. Być może w niedalekiej przyszłości w rękach każdego, kto chce abonenta będzie tak rewelacyjny dla współczesnego mieszkańca maszynie, jaki był telefon Bella w 70 lat od 19 wieku, lub urządzenie, na którym rozmowa z samochodu na numer lokalny Sture Lauren. I po jakiś czas i ludzie nie będą zaskoczeni. Więc to niezwykle dynamicznej branży technologicznej.