705 Shares 7041 views

Nokia Asha 210: zdjęcia, ceny i recenzje

Na początku 2013 r. Pojawiła się Nokia Asha 210. Pomimo faktu, że model ten jest prezentowany ponad rok temu, wciąż jest sprzedany. Specyfikacje techniczne, zalety i wady towaru – to, co zostanie uwzględnione w ramach niniejszego artykułu.

O linii

Warunkowo produkty firmy "NoKia" są podzielone na trzy segmenty. Pierwszy z nich to urządzenia na poziomie początkowym, które umożliwiają wykonywanie połączeń i odbieranie (lub wysyłanie) wiadomości SMS. Są to trzy lub cztery cyfry. We wspólnym ujęciu nazywane są po prostu "rozmówcami". Drugą grupą urządzeń jest linia "Asha". Należy do niedrogich i niedrogich urządzeń. Mają podstawową funkcjonalność, wystarczającą do codziennego użytku. Jak łatwo zrozumieć z tytułu, Nokia Asha 210 Należy do tej grupy urządzeń. Trzecim segmentem jest smartfon "Lumiya". Zasadniczo producent produkuje urządzenia uruchamiające system operacyjny "Windows" (choć istnieją wyjątki). Jednocześnie takie urządzenia pozwalają rozwiązać niemal wszystkie zadania. Ale koszt, jaki mają w czasach wyższych.

Napełnianie

Najważniejsze specyfikacje techniczne Nokia Asha 210 Nie mogę się pochwalić. To nie jest zaskakujące. Urządzenie należy do klasy pośredniej. Istnieją wszystkie niezbędne funkcje, ale nie ma nic zbędnego. Główną "cechą" tego gadżetu jest pełna klawiatura w formacie "YTSUKEN" (w wersji angielskiej jest oznaczona jako QWERTY). Oznacza to, że każdy klucz ma własny klucz. Niektórzy subskrybenci są w stanie komunikować się z takimi urządzeniami (na przykład w sieciach społecznościowych), a te gadżety skierowane są przede wszystkim do nich. Dodatkowa premia – obsługa dwóch kart SIM w trybie gotowości. Możliwe jest również odtwarzanie utworów MP3 i słuchanie stacji radiowych. Ten ostatni może być wykonany tylko przy podłączonych słuchawkach, które w tym przypadku są anteny. Kamera w tym urządzeniu jest nieco skromna – tylko 2 megapiksele. Nie trzeba oczekiwać fenomenalnych zdjęć, ale jeśli to konieczne, z jego pomocą można uzyskać wystarczająco wysokiej jakości obraz. Przekątna ekranu jest dość mała – tylko 2,4 cala. W tym samym czasie rozdzielczość wynosi 240 pikseli i szerokość 320 pikseli. Nie ma wsparcia dla wejść dotykowych. Typem matrycy jest TFT. Oczywiście nie jest to najlepsza opcja dzisiaj, ale ta wada jest kompensowana kosztami demokratycznymi w porównaniu z analogami. Cena za dzisiejsze wynosi 85 dolarów. Dla porównania: podobne urządzenie z "BlackBerry" jest czasami droższe – 350 USD. Oczywiście jest on umieszczony jako smartphone. Jednak brak oprogramowania dla systemu operacyjnego QNX nie pozwoli na pełne ujawnienie jego potencjału. Okazuje się, że urządzenie z "Nokia" nie straci wiele na tym smartfonie, a cena różni się znacznie, co jest ważne.

Komunikacja

Kontynuuj przegląd telefonu Nokia Asha 210 Dual i rozwiąż wszystkie dostępne sposoby podłączania się do tego urządzenia. A sytuacja w tym urządzeniu jest doskonała. Dostępna jest obsługa Wi-Fi (do łączenia się z globalną siecią internetową) i Bluetooth (umożliwia przesyłanie danych do innych podobnych urządzeń). Brak sieci obsługujących sieci trzeciej generacji, ale jest tylko GSM, czyli 2J. Biorąc pod uwagę specjalną technikę kompresji stron internetowych z wbudowaną przeglądarką, szybkość kilku stu kilobajtów na sekundę wystarcza do wygodnego przeglądania zawartości. Ponadto urządzenie jest wyposażone w standardowe gniazdo 3,5 mm do podłączenia zewnętrznego głośnika. Do ładowania i łączenia się z komputerem używane jest złącze microUSB, które dziś stało się standardem dla większości urządzeń przenośnych.

Pamięć

Z wbudowaną pamięcią, rzeczy są dość złe dla Nokia Asha 210 Dual. Opinie wielu właścicieli takich gadżetów w Internecie – kolejne potwierdzenie tego. W telefonie jest tylko 32 kilobajty, co jest bardzo małe. Jedynym sposobem na rozwiązanie istniejącego problemu jest zainstalowanie zewnętrznej karty pamięci microSD. Telefon jest wyposażony w odpowiednie złącze i obsługuje dyski do 32 GB. Dlatego kupując nowe urządzenie trzeba zdecydowanie kupić. W przeciwnym razie nie będzie można w pełni ujawnić możliwości tego urządzenia. Inne sposoby zwiększania ilości pamięci w tym urządzeniu nie są dostarczane.

Oprogramowanie

W tej linii telefonów komórkowych używany jest wstępnie zainstalowany system operacyjny. Jest również nazywany własnością. W naszym przypadku jest to "seria 40". Ogranicza to funkcjonalność Nokia Asha 210. Aplikacje, które można zainstalować w telefonie komórkowym, są kompatybilne tylko z tą platformą. W podstawowej konfiguracji znajdują się standardowe programy, które umożliwiają pełną pracę w popularnych sieciach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook. Pozostałe aplikacje będą musiały być instalowane zarówno ze specjalistycznego sklepu firmy "Nokia", jak i ze źródeł innych firm. Ta ostatnia opcja nie jest zalecana, ponieważ wraz z takim oprogramowaniem w telefonie może się złapać i złośliwe oprogramowanie. Niektóre skargi są spowodowane synchronizacją z komputerem PC przy użyciu narzędzia PC Suite. Biorąc pod uwagę, że firma "Nokia" jest pochłonięta przez firmę Microsoft i cały rozwój linii Asha jest ograniczony, nie ma potrzeby oczekiwać żadnych zmian na lepsze. Ale problem transmisji danych można rozwiązać za pomocą technologii Wi-Fi. To działa bez zarzutu w tym telefonie.

Obudowa

Rozważmy teraz przypadek Nokia Asha 210. Przegląd bez tego będzie niekompletny. Wszystkie nowoczesne modele tego producenta są wyposażone w wielobarwne plastikowe etui. To urządzenie w tym względzie nie jest wyjątkiem. Teraz w sprzedaży są żółte, niebieskie, czarne i białe modyfikacje. Natychmiast warto zauważyć, że zadrapania i brudu do nich łatwo "trzymać". Więc od razu musisz kupić okładkę i film ochronny. Typ obudowy – słodycze.

Bateria

W komplecie z telefonem znajduje się akumulator o pojemności 1200 miliamperów / h. Jego pojemność wystarczy na cały dzień aktywnej komunikacji z pomocą Nokia Asha 210. Opinie właścicieli tego telefonu komórkowego po prostu to potwierdzaj. Przy mniejszym obciążeniu jego zasoby będą trwać 3-4 dni. Podczas odtwarzania utworu MP3 lub słuchania radia urządzenie będzie działało w ciągu 24 godzin. Cokolwiek to było, a bateria jest mocnym punktem tego urządzenia.

Wyniki

Jeśli chodzi o perspektywy Nokia Asha 210, wszystko jest jasne. Ten model, podobnie jak sama marka, w najbliższej przyszłości pójdzie w zapomnienie. Smartfony i bardziej zaawansowane modele telefonów komórkowych stają się coraz tańsze. W rezultacie niedochodowe jest sprzedawanie takich urządzeń na poziomie początkowym. W związku z tym pozostają tylko zapasy. Jeśli chcesz zostać szczęśliwym właścicielem tego gadżetu, musisz spieszyć się. I tak – dobre urządzenie za rozsądną cenę, a nawet za pomocą dwóch kart SIM. Wady są następujące: brak wbudowanej pamięci, słabą kamerę, mały ekran i problemy z łączeniem się z komputerem za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania. W większości przypadków te obserwacje są albo nieistotne (na przykład dotyczące kamery lub małego ekranu) lub mogą być rozwiązane bez problemów. W tym samym czasie cena 85 USD jest dość demokratyczna dla Nokia Asha 210. Przegląd tego Możesz bezpiecznie ukończyć.