157 Shares 8226 views

Alcatel One Touch Idol X: specyfikacje, opinie, zdjęcia. Porównanie z konkurencją

Stylowy smartfon z imponującą specyfikacją – to Alcatel One Touch Idol X. Początkowo (w 2013 roku) został umieszczony jako rozwiązanie mid-range. Ale teraz, 2 lata po rozpoczęciu sprzedaży, to urządzenie może być bezpiecznie przypisana do klasy budżetowej urządzeń. To była jego szansa i specyfikacje i zostaną szczegółowo opisane i omówione w proponowanym materiałem.

Opcje

Typowy sprzęt w tym „smart” telefonu (takie jak urządzenia według producenta). Nie ma nic niezwykłego. Obejmuje ono takie komponenty i akcesoria:

 • Bardzo inteligentny telefon z baterią 2000 mAh.
 • Ładowarka.
 • Przewodowy poziom stereo-entry.
 • Kabel interfejsu.
 • Skrócona Instrukcja Start (to również znajduje się na końcu karty gwarancyjnej, która przy zakupie devaysa sprzedawca przyłożył pieczątkę i całkowicie napełnić go).

We wcześniejszym liście wyraźnie nie jest na tyle okładki. Jednostka obudowa jest prawie w całości wykonana z tworzywa sztucznego, szkoda, że nie jest to trudne, a obejść się bez tego właściciela akcesoriów tego gadżetu jest dość problematyczne. Chociaż przedni panel smartfonu i jest chroniony przez odporne na uderzenia szkła Dragontrail, ale wykluczyć różnego rodzaju uszkodzenia, zaleca się na przednim panelu jest przyklejona specjalną folię ochronną. To również nie jest dostarczany, a to akcesorium będzie musiał kupić dodatkowy koszt. Również odnosimochnoy wersja tej właścicieli telefonów będą musiały kupić zewnętrzny dysk flash. Telefon jest wyposażony w 8 GB pamięci wewnętrznej, a to nie wystarczy do wygodnej pracy dzisiaj.

Gadżet projekt i jego funkcje

Większość z przednim panelu znajduje się gadżet z powłoką z ekranem dotykowym. Jego przekątna jest imponująca, nawet jak na dzisiejsze standardy – 5 cali. Szerokość lewej i prawej ramy wynosi 2,4 mm. Nie każdy średniego szczebla smartfon do tej pory może się pochwalić taką funkcję. Długość jego ciała wynosi 141 mm, szerokość – 68 mm, oraz grubość, „niepowtarzalny”, 6,9 mm. Jej ciężar jest bardzo mały, – 130 gramów. Na urządzenie tej wielkości i charakterystyki tego naprawdę fenomenalną wydajność. Powyżej ekranu znajduje się okno kamera skierowana do przodu, nie są słuchawki i kilka czujników. Poniżej wyświetlacza wyświetlany panel dotykowy sterujący podświetlany. Składa się on z trzech standardowych przycisków. Na domiar złego, smartfon jest dobrze przygotowany: Otwarcie rozmowy mikrofon, gniazdo portu USB. Prawo wycofać przyciski, które zapewniają kontrolę głośności. Jeśli Alcatel One Touch Idol X nie jest włączone po dotknięciu przycisku blokady (umieszczony na górnej powierzchni smartphone), wówczas konieczne jest, aby zacisnąć 5-15 sekund i czekać na włączeniu urządzenia. Na górnej powierzchni urządzenia i przechowywane portu audio (3,5 mm). Wraz z nim, wyjście sygnału dźwiękowego jest wykonywana na przewodowej głośnika. Może to być zarówno głośniki i słuchawki z mikrofonem. Na tylnej okładce, oprócz logo producenta, jest też „oko” w głównej aparat z podświetleniem LED oraz głośnik.

podstawa obliczeniowa

Alcatel One Touch Idol X opiera się na jednym z najbardziej produktywnych 4-rdzeniowych chipów „biblioteki” – MT6589T. Składa się z czterech modułów przetwarzania opartego na architekturze o nazwie kodowej „Cortex-A7”. Maksymalna częstotliwość każdego modułu obliczeniowego może osiągnąć 1,5 GHz, a żaden inny producent nie może pochwalić CPU podane dokładnie te same wartości lub większe. W czasie tego gadżetu umożliwić chip półprzewodnikowy, aby rozwiązać wszelkie problemy. Ale teraz, 2 lata później był już w stanie poradzić sobie z najnowszej generacji najbardziej wymagających zabawek. I wtedy problem nie jest w CPU i że nie był to program przeznaczony do pracy na platformach 64-bitowych, a procesor może pracować tylko 32-bitowym. Wszystkie inne zadania na tej platformie uruchomić komputer bez problemów (oglądanie filmów, skromny gry, czytanie książek, słuchanie dźwięku, i tak dalej).

Karta graficzna devaysa

Jako akcelerator graficzny jest stosowane w tym urządzeniu PowerVR SGX544MP. Na początku sprzedaży akceleratora wideo pozwoliło rozwiązać wszystkie problemy bez wyjątku. Ale teraz było bardziej wymagający najnowszej generacji gier, które po prostu działają na nim. Ale gdy to rozwiązanie graficzne nadal pozwala nam rozwiązać większość codziennych zadań. Ten widok stron internetowych i czytanie książek i odtwarzania filmów (w tym filmy), a nawet średni poziom zabawki – wszystko na siłach Alcatel One Touch Idol X z kartą graficzną.

pokaz

Telefon Alcatel One Touch Idol X jest wyposażony w wyświetlacz 5-calowym. Jego rozdzielczość jest imponująca dla dzisiejszych standardów – 1920 x 1080. Jest on oparty na matrycy wykonanej z technologią IPS (stąd doskonałe oddawanie barw). Cóż, przy użyciu technologii OGS obraz na ekranie nie zakłóca nawet pod kątami, które są bardzo zbliżone do 180 stopni. Nawet teraz, dwa lata później, nie każdy gadżet jest średnie, nie wspominając urządzeń entry-level, oferuje wyświetlacz o podobnych cechach. Poza wszystkim innym w tym devayse ekran chronionej szyby Dragontrail (analogowy Gorilla Glass), powierzchnia jest pokryta powłoką olejofobowego (z nim na przedniej części telefonu, nie ma odcisków palców).

kamera

Ustawienia imponujące dostępne w kamerze głównej i Alcatel One Touch Idol X. zdjęcie, uzyskane za pomocą, są naprawdę wysokiej jakości. Ma 13 megapikselowy sensor, który jest także produkowany przez „Sony” – wiodący producent „wrażliwych” części do telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych. Podobnie czujnik jest stosowany w „Samsung Galaxy C4” i „Z” Soni Iksperiya. Nie zapomnij deweloperzy wyposażyć tym gadżecie autofokusem i podświetlenie LED. Ten aparat może nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p (z częstotliwością odświeżania obrazu 30 klatek na sekundę). Mniejsza czujnika w przedniej komorze – tylko 2 MN. Ale to będzie wystarczające dla autoportretów lub połączeń wideo przy użyciu tego samego „Skype”, na przykład.

pamięć

Teraz zdemontować Alcatel One Touch Idol X stanowisk podsystemu pamięci. Ilość pamięci RAM, w różnych wersjach gadżetów są zawsze takie same i każdy oznacza 2 Gb. W tym przypadku procesy systemowe zajmują około 700 MB. Pozostałą 1300 MB właściciel smartphone można użyć, aby uruchomić oprogramowanie. Wydajność wbudowanym przechowywania w odmianie 2-simochnoy takiego urządzenia jest 16 GB. W tym przypadku gniazdo dla zewnętrznego urządzenia pamięci masowej jest niedostępny. Ale odnosimochnaya wersja tego urządzenia jest wyposażona w sumie 8 GB przestrzeni dyskowej, ale w tym przypadku, zamiast gniazd dla drugiej karty SIM znajduje się gniazdo dla kart pamięci flash 32 GB. Jeśli z jakiegoś powodu to zintegrowany pojemność nie jest wystarczająca, można użyć „chmurze” usługi magazynowania, na przykład, Yandex twardego.

autonomia smartphone

Dość skromny bateria jest według dzisiejszych standardów, jest wyposażony w Alcatel One Touch Idol X. Oferuje on nie imponuje: 2000 mAh Li-Ion technologii produkcji opartej. Według producenta, powiedział gotowości statek powinien trwać 320 godzin w drugiej generacji sieci komórkowych i 240 godzin w trybie 3G. W rzeczywistości, z tej baterii i podobnej specyfikacji może być obliczona na podstawie maksymalnych oszczędności na 2 dni pracy baterii. Jeśli używasz najbardziej tego urządzenia, akumulator trzeba będzie pobierana co noc. W tym przypadku, nie ma gwarancji, że będzie on w stanie dokładnie dopracować wieczór. W rezultacie konieczne jest pozyskanie dodatkowego akumulatora zewnętrznego, który może być używany przy niskim poziomie baterii głównej. W tym przypadku telefon nie zawiedzie cię na pewno. Ale bateria zewnętrzna w tym przypadku będzie musiał nosić ze sobą, a także kontrolować poziom jego ładunku.

komunikacja

Zasięg komunikacji z tego typu smartphone obejmować takie interfejsy:

 • Wi-Fi – jest głównym sposobem komunikowania się ze światowym internecie.
 • Sieci telefonii komórkowej GSM i 3G standardy. Pozwalają one na wykonywanie połączeń i wymiany wiadomości SMS. Ponadto można je stosować do zorganizowania połączenia internetowego. W tym ostatnim przypadku jest nawet możliwość wykonywania połączeń wideo.
 • Czujnik GPS umożliwia wysoki stopień precyzji zlokalizowania urządzenia. Również dla tych celów, można czasem użyć technologii A-GPS.
 • Bluetooth jest idealny dla tych sytuacjach, gdy trzeba użyć bezprzewodowego zestawu słuchawkowego lub wymiana danych z innymi urządzeniami przenośnymi.
 • Przewodowy system głośników może być podłączony do smartphone poprzez porty danych audio (3,5 mm).
 • Micro-USB umożliwia ładowanie akumulatora lub do synchronizacji urządzenia z komputerem.

miękki

Alcatel One Touch Idol X smartfon, zgodnie z oczekiwaniami, działających pod kontrolą systemu operacyjnego najpopularniejszego dla urządzeń mobilnych – „Android”. Jej wersja – 4.2. Oczywiście, nie jest to najnowsze oprogramowanie systemowe do tej pory, ale jego obecność wystarczy, aby uruchomić większość aplikacji. Jedyną rzeczą w tej wersji 32-bitowej nie zostanie uruchomiony system operacyjny, więc jest to ostatni 64-bitowe aplikacje ostatniej generacji. system operacyjny został zainstalowany w górnej części zastrzeżonej powłoce producenta gadżetów mobilnych. Jego interfejs jest bardzo przypomina podobny MIUI powłoki z „Ksiomi”. Oprócz standardowych aplikacji (kalendarz, kalkulator, organizer, „i tak dalej), w zainstalowanym oprogramowaniu, w tym klientów międzynarodowych sieci społecznych (takich jak” Facebook „) oraz zestaw mini-media z” Google „(Gmail +” Chrome „i tak dalej) , Pozostali użytkownicy będą musieli instalować ze sklepu zawartości ( „Play-market”).

Cena w tej chwili

Choć minęły 2 lata od rozpoczęcia sprzedaży, a cena nie zmieniła się znacznie na X. Recenzje Alcatel One Touch Idol przydzielić jej stosunkowo wysoki koszt. Ten sam smartfon od dawna z produkcji i jest obecnie dostępny tylko z jego zasobów. Ale regionalne dealerzy kupić urządzenie na wystarczająco wysoką cenę, poniżej której nie można pominąć teraz jego wartość rynkową. W tej chwili, to jest w cenie $ 375. Cena wywoławcza jej $ 500 mm. Z jednej strony, urządzenie spadło w cenie $ 125, z drugiej strony, jest teraz za te same pieniądze można kupić Sony Xperia M4 lub MI4 od Xiaomi. Każda z tych urządzeń są technicznie znacznie lepiej niż Idol X. W wyniku tego, że nie jest tak dobra okazja to smartfon wygląda na tle analogów, że za te same pieniądze mogą zaoferować swojemu właścicielowi wiele więcej.

opinie

Praktycznie nie ma wad w Alcatel One Recenzje dotykowy Idol X. emitują tylko brak zdolności grupy w książce adresowej (ten jest rozwiązywany przez instalację dodatkowych aplikacji) oraz minimalną liczbę ustawień w aparacie (niestety, problem ten nie jest już możliwe w jakiś sposób rozwiązać). Wszystko inne (procesor, wyświetlacz, aparat fotograficzny, podsystem pamięci, i tak dalej) jest rzeczywiście dobrze dopasowane i wzajemnie się uzupełniają.

konserwacji smartphone

Wysoka niezawodność szczyci Alcatel One Touch Idol X. Naprawa można spróbować zrobić w razie awarii na własną rękę. Ale będzie musiał zakupić zestaw specjalnych narzędzi i części zamiennych. I to nie jest całkiem właściwe. Bardziej poprawna wersja nadal zastosowanie do specjalistycznego ośrodka napraw gadżetów mobilnych. Na przykład, operacja taka jak wymiana Alcatel One Touch Idol ekran X wymaga specyficznej wiedzy i umiejętności, które są specjalistami. I tutaj bez tego taki stosunkowo proste naprawy smartphone jest dość trudne do wykonania. Więc jeśli masz taki telefon jest w porządku, to może w większości przypadków nadal być odzyskane. I lepiej jest, aby z pomocą specjalistów. W przeciwnym razie, może być problem.

podsumować

W chwili jego wydania jest naprawdę kuszące zakupu Alcatel One Touch Idol X. To łączy doskonałe parametry techniczne i rozsądną politykę cenową. Ale teraz za te same pieniądze można kupić gadżety z lepszymi parametrami. W efekcie, kupując go w tej chwili nie jest całkiem właściwe. Ale dla tych, którzy wcześniej kupili, możemy użyć tylko takiego idealnego urządzenia i cieszyć się nim.