667 Shares 8262 views

Pelety – co to jest? Osad linii produkcyjnej. piec na pelety

Doświadczenia krajów europejskich w zakresie stosowania pastylek demonstruje skuteczność tego rodzaju paliwa pod względem funkcji grzewczej, jak również opłacalność jej stosowania. W Rosji ten zasób jest mniej popularna, ale warunki zasilania sprawiają, skontaktuj się z nim wszyscy nowi klienci. To sprzyja rozwojowi technologii i produkcji pelet, który pozwala rozszerzyć zasięg. Niektóre modyfikacje kotłów przeznaczonych do łącznego wykorzystania paliwa. Eliminuje to ryzyko związane z przejściem do nowego materiału palnego i ułatwia obsługę urządzenia. Aby odpowiedzieć na pytanie: „Pellets – co to jest” – konieczne jest, aby wziąć pod uwagę technologie produkcji stosowane materiały i właściwości tego rodzaju paliwa.

Ogólne informacje o peletu

Skład granulek zazwyczaj obejmuje odpady rejestrowania (kora, wióry, trociny), ale istnieją inne odmiany surowców, łącznie z przetwórstwem produktów rolnych. W zależności od receptury w pastylek może obejmować odpady ze słomy, kukurydzy, słonecznika i zbóż przedmiotów, śmieci, itp obecności takiego wykazu składników może wydawać się wątpliwe pod względem efektywności energetycznej, ale to już inna kwestia Pellets. – to znaczy z punktu widzenia stosowanie systemu ogrzewania? Są słusznie nazywany pastylek paliwowych, w których znajdują się żadne toksyczne lub syntetycznych składników. Ponownie, w zależności od składu konsument otrzymuje produkt paliwa wyjściowego przy minimalnych współczynników popiołu i przyjazne dla środowiska.

technologia produkcji

łańcuch produkcji jest dość krótki, co pozwala produkować pelet w domu. Oczywiście, potrzeba i specjalnego sprzętu, ale warto zastanowić się etapy produkcji:

 • Przygotowanie surowców. Z reguły, specjalny kruszarka używany.
 • Suszenie. Półfabrykat umieszcza się w komorze bębna lub pasa, gdzie uzyskuje wystarczającą wartość wilgotności – średnio o 10%.
 • Frezowanie gotowej masy przez młyn młotkowy typu.
 • Woda lub nawilżania parą. mieszalniki śrubowe służą do efektywnego kleju podczas prasowania.
 • Dodatkowo do prasy pelet, w którym może być cylindryczna lub płaska budowa, przy założeniu, a następnie chłodzenie formy wstępnej.
 • Filtrowanie i pakowania granulatu.

Niezaprzeczalne zalety osadu sposobu wykonania dotyczy bezodpadowej. Jest to rzadkość nawet w branży przetwórstwa drewna, która produkuje produkty grzewcze. W tradycyjnej linii wzorniczej do produkcji pelletu wymaga tylko jednego etapu sterowania do małżeństwa – projekcja. A granulki nie są filtrowane zawracany i używany w kolejnych cyklach wytwarzania.

Sprzęt do produkcji brykietów

Istnieją różne konfiguracje organizacji technicznej linii do produkcji peletu. Mogą one być ułożone i kosztem niektórych instalacjach przemysłowych lub użyć gotowego mini-granulacji. Różne przenośniki i rodzaj napędu – .. elektryczny, diesel, benzyna, itd. W każdym razie, najbardziej krytyczny element, który ma linię do produkcji granulek, pastylek. To urządzenie zastępuje pracę często pełen szlifierek i pras.

Również w zależności wielkości produkcji i surowców użytych może wymagać scheporez (miele stałe odpady drewna), urządzenia suszącego i pół chłodnicy. Wszystkie operacje opisane jest w stanie wykonać wielofunkcyjną maszynę do granulek, które mogą pracować na wspólnych surowców. Jednak koszt takiego urządzenia jest wystarczająco wysoka – co najmniej 300-400 tysięcy rubli ..

Kotły na pelety

Dziś tworzą klasę urządzeń grzewczych przeznaczone do konsumpcji biopaliw. Urządzenie większość kotłów w uzupełnieniu do ciała zapewnia następujące elementy:

 • Palenia.
 • Palników.
 • Komora paliwa.
 • Wymiennik ciepła.
 • Komin.

Jak można zauważyć w kategoriach wydajności strukturalnej piec pellet powtarza zwykłe kotły opalane drewnem, ale istnieją zasadnicze różnice. Pod wieloma względami są one zredukowane do parametrów komory spalania, który ma małą przestrzeń. Fakt, że przekazywanie ciepła odbywa się w części konwekcyjnej złożony mechanizm, który pozwala, aby zapewnić znaczną wydajność – 80% od średniej. Racjonalne i promuje projekt palnika do spalania, co sprawia, że kocioł funkcję wydajne i ekonomiczne.

Kotły odmiany

Pomimo względnej nowości, systemy grzewcze na pelety już udało się kształtować w postaci kilku typów:

 • Modelu, przeznaczona do pracy wyłącznie z pelet.
 • Połączone jednostki. Urządzenie do pieca w tych kotłów sugeruje możliwość transformacji, która pozwala na korzystanie z typowych materiałów stałych innych niż peletów. Jednak głównym rodzajem paliwa do takich urządzeń są nadal biogranules.
 • Uniwersalny osad Piec ma zwykle kilka komór spalania, z których każdy posiada cechy, zdolnych do przyjmowania określonego rodzaju paliwa.

Niezależnie od rodzaju kotła na pelety, prawie wszystkie nowoczesne modele zapewniają szerokie możliwości programowania i automatyzacji. Automatyzacja jest w systemie i karmić pelety ze zbiornika. Zasilanie komory spalania odbywa się w zasadzie bez nadzoru człowieka – zależnie od wymagań, a jeszcze zapas granulatu.

Gdzie stosowane są pelety?

Ponownie, doświadczenia krajów europejskich, możemy powiedzieć, że granulowane paliwo jest uniwersalna. Jest on używany do konserwacji i instalacji ciepłowniczych, jak i prywatnie. Ale w Rosji, powstaje wiele jeszcze pytanie: Pelety – co to jest? Paliwo dla obiektów przemysłowych i środków do ogrzewania domów prywatnych? W rzeczywistości, to nie tylko biopaliwa mogą być stosowane jako alternatywa dla gazu i drewna, ale również wykonywać lepsze zaopatrzenie w energię.

Nawiasem mówiąc, granulki są aktywnie wykorzystywane w regionach, w których nie ma stabilne zasilanie sieci szkieletowych. Niezależny dom granulki ogrzewania zapewnia znaczące korzyści dla odległych osiedli letniskowych. Poza funkcją podgrzewania granulek można wykonać zadanie wyeliminowanie produktów płynnych. Wynika to z ich stosowania jako wypełniacze do zwierząt ściółki, a także w eliminacji uszkodzonych odcinków w powodzi.

przyjazność dla środowiska i efektywność tajemnicy

Ten rodzaj biopaliwa, z pewnością ma wiele zalet, ale niektóre są przesadzone, że wprowadza w błąd konsumenta. Jeden mity pochodzi z dużych granulek skuteczności, która pozornie jest możliwe tylko pod warunkiem dodania sztucznych modyfikatory uniemożliwiające produkt ekologiczny. Rzeczywiście, produkcja brykietów paliwowych, w niektórych preparatów polega na wykonaniu dodatków chemicznych. Jednak w Rosji standardy produkcyjne całkowicie wykluczyć go i optymalna wydajność spalania uzyskuje się dzięki niskiej wilgotności i wysokiej gęstości.

Warunki przechowywania granulki

Jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych niedociągnięć pelet. Wymagają one ustanowienie specjalnych warunków przechowywania. W każdym przypadku, wymogi w tym zakresie sztywniejsze niż tradycyjnych materiałów stałych. Aby zrozumieć niuanse przechowywania ważne jest, aby pamiętać: Pelety – że jest. Sprężone rozdrobnione cząstki drewna, których powstanie substancji wiążących. W związku z tym, każdy narażenie na działanie wilgoci prowadzi do zniszczenia granulek. Nawet bez bezpośredniego kontaktu z wodą, długotrwałe przechowywanie w ulicy doprowadzi do tego, że granulki nasączoną wilgoć z powietrza. W związku z tym, ten rodzaj biopaliwa tylko pożądane przechowywać w miejscach, gdzie nie ma żadnych zmian wilgotności i temperatury.

wniosek

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalety granulek, to mamy pytanie, dlaczego są one nadal postrzegana tylko jako alternatywa dla gazu i drewna opałowego? Wynika to częściowo z faktu, że duże sektory pelet konsumentów nie wiem jeszcze, chociaż sytuacja się zmienia. Rozszerzenie produkcji, wprowadzenie nowych technologii produkcji biopaliw oraz pojawienie się wydajnych kotłów na pelety zwiększyć zainteresowanie konsumentów w temacie. Tak więc istnieją kwestie dotyczące odmowy opałowego, węgla i gazu: Można wymienić je na pelety? Recenzje tej pory nie dają jednoznacznej oceny.

Jest oczywiste, że istnieją korzyści pod względem ergonomii, stosowanie kotłów na pelety, wysoka wydajność i bezpieczeństwo. Ale są też wady, wśród których konsumenci odróżniają wysoką cenę kotłowni, problemy kompatybilności z importowanych brykietów paliwowych oraz poszukiwanie stabilnych dostawców. W niektórych przypadkach, nie tak bezsporny i oszczędności. Na przykład, jeśli istnieje wybór między drewna i pelet, drugi przykład pod względem zmniejszenia kosztów jest uzasadnione. Jednak w porównaniu z biopaliw gazu nie jest więc korzystne. Jednakże, jeśli nie można podłączyć do centralnej linii zasilających, granulki są tylko opłacalnym rozwiązaniem.