118 Shares 3723 views

Płyta miedziana, folia, taśma: Wytwarzanie, charakterystyka, zastosowanie

Praca z metali, przy czym ludzie mają bardzo długi czas. Ludzkość wykorzystuje najróżniejsze rodzaje metali do produkcji przedmiotów funkcjonalnych i dekoracyjnych, tworząc szereg stopów innych niż oryginalne właściwości materiałowych.

Ten artykuł omówi temat jednego z najczęstszych daty metali – miedzi. Dowiesz się, że jest to materiał, a także zapoznać się z faktem, że ponieważ jest to obecnie najczęściej robią. Najprawdopodobniej słyszeliście o czymś takim jak płytki miedzianej i wyjątkowość jest to, że może on być stosowany w medycynie, w produkcji, jak również do tworzenia biżuterii. Oczywiście, nie jest to jedyny czynnik forma – z drugiej strony to też idzie w tym artykule. Więc jeśli zastanawiasz się, jak tworzyć i wykorzystywać płytę miedzianą, a także innych przedmiotów wykonanych z miedzi, materiał ten – dla Ciebie. Tutaj znajdziesz wszystkie podstawowe informacje na temat produkcji i wykorzystania obiektów danego metalu, jak również ich właściwości.

Co jest miedź?

Tak więc, zanim zaczną się, że taka płyta miedziana i taśma i folia, należy pogodzić się z faktem, czy wiesz wszystko, co jest potrzebne dla miedzi. Wiele osób nie myśleć o tak prostej szczegółowo, przy założeniu, że nie trzeba wiele dodatkowych informacji na dany temat. Tak samo jest z miedzi – większość ludzi może powiedzieć, że są rury miedziane, a także, że w dawnych czasach był Miedź Age, ale żadnych szczegółów na temat metalu nie można nazwać. Dlatego trzeba zwrócić większą uwagę na metalu, przed przystąpieniem do badania produktów wytwarzanych z niego.

Od czego zacząć? Należy zrozumieć, że miedź – czystego metalu, a nie stop, więc można je znaleźć w naturze. A to ze względu na fakt, że aby znaleźć to, co do zasady, nie jest tak trudne, nie było Miedź Age, które w dawnych czasach zastąpił kamień. Fakt, że narzędzia miedziane były o wiele bardziej skuteczne niż kamień analogów, w połączeniu z dużą liczbą rud miedzi i jej niskiej temperaturze topnienia okazało się bardzo wydajną produkcję.

Oczywiście, nie było już zauważalne główne kwestie, mianowicie miękkość materiału. Gdyby nie to, że jest możliwe, że ludzkość nigdy nie wszedł do epoki żelaza. Ale żelazo zamiast miedzi, ponieważ było dużo trudniejsze niż miedź.

Jednak w dzisiejszym świecie, miedź jest powszechnie stosowana, jest to jeden z najbardziej popularnych metali w produkcji. Ale to jest bardzo ważne, że materiał okazał się być czysty, bez domieszek innych metali, a nawet setną procenta zawartości innych materiałów do miedzi znacznie zmniejsza jego przewodność cieplną i elektryczną jakości, dla których to wszystko tak bardzo chwalić, i który dlatego, że jest tak popularne.

Cóż, teraz wiesz, podstawowe informacje na temat samego metalu. Nadszedł czas, aby przejść do bardziej szczegółowych kwestii, a mianowicie produktów, które są wykonane z niego. Naturalnie, nie będzie opisany całkowicie wszystkie rodzaje wyrobów z miedzi – wiele z nich. Dlatego raz warto podkreślić, że tematem tego artykułu będzie koncentrować się na płytach, taśm i folii. I pierwszą rzeczą, która zostanie omówiona szczegółowo, – płyta miedziana.

Produkcja blachy miedzianej

Gdy z rudy miedzi uzyskuje się z miedzi, jest niezbędne do uzyskania określonego kształtu, który jest niezbędny do dalszego wykorzystania materiału. I większość tych walcowanych na blachy miedzianej, z której płyta jest już utworzony pożądany kształt. Wielkość i grubość blachy miedzianej zależy od tego, jakie elementy są używane, które są tworzone z niego. Często można spotkać się płyta jeden milimetr grubości, najprawdopodobniej, oni są najbardziej obfite wszystkich. Jak można zauważyć, są wykonane z płyt miedzianych za pomocą specjalnej maszyny, która jest zdolna do użycia metalu do żądanej grubości. Ta maszyna high-tech, więc w użytku prywatnego jest to możliwe, aby znaleźć rzadkie. Większość tego rodzaju urządzenia znajdują się w fabryce, które współpracują z metali nieżelaznych. Tak więc, można dostać płyty mosiężne. Co można z nim zrobić? Jakie są jego cechy?

Charakterystyka płyty miedzianej

Czy można sobie wyobrazić, jak to wygląda miedzianej grubości od 1 mm? Jest to dość cienki przedmiot, a więc pierwszą rzeczą, jaką można powiedzieć o elastyczności materiału jako wiodącego cechy. W kombinacji z wysoką wytrzymałością elastycznej płyty miedzianej zapewnia jej szerokiego zakresu, lecz będzie to omówione dalej.

Teraz należy zauważyć, że płyta miedziana ma inne bardzo ważne cechy, które również przyciągają ludzi używających tego materiału dla własnych celów. Okazuje się, że miedź jest jednym z najlepszych dyrygentów energii elektrycznej i ciepła wśród metali – dla tych parametrów materiał jest drugi tylko do srebra. Jednak, gdy warto zauważyć, że stopa miedzi jest znacznie niższy niż koszt srebra, która jest zaklasyfikowana jako metalu szlachetnego, więc wybór dla produkcji przemysłowej i oczywiste.

Poza tym, to nie jest jedno badanie potwierdziło, że miedź jest rodzajem leku, tak że cechy metalu jako całości przeboju. Po tym wszystkim, materiał ten może być stosowany nie tylko jako walcowanej miedzi w produkcji, ale również jako lekarstwo w domu. Cóż, nadszedł czas, aby przyjrzeć się bardziej szczegółowo zakres płyt miedzianych.

Zastosowanie płyty miedzianej

Wielkość, płytki masy miedzi (może być łatwo obliczona z użyciem wzoru: długość (cm) x szerokość (cm) x grubość (cm) x 8,93 (proporcja miedzi w g / cm3)), jak również niektóre inne fizyczne i techniczne czynniki mogą wpływać na drogę pola aktywności materiał jest produkowany.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na produkcję, szczególnie w przemyśle metali nieżelaznych, bo to jest, gdy większość z tych materiałów są produkowane i stosowane. Następuje spawanie blach miedzianych, zmienia swój kształt, cięcie żądanych kształtów i rozmiarów i tak dalej. Jak wszyscy dobrze wiemy, od dawna płyty miedziane wykorzystywane do tworzenia różnych rurociągów. Jednak oprócz tego przykładu jest korzystne zastosowania miedzi istnieją inne obszary, na których wiele osób nie myśleć.

Na przykład, płyty miedziane są rozpowszechnione dla wytwarzania różnych ornamentów dekoracyjne. Faktem jest, że elastyczność miedzi stosowanej do niej przedstawiać różne obrazy, nawet najbardziej szczegółowe. Tak więc okazuje się, dekoracje do powieszenia na ścianie w domu, lub do noszenia na ciele.

Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o ciele, nie możemy zapominać, że małe płytki miedziane wykonywane są w celu wykorzystania ich do celów terapeutycznych. Miedź ma właściwości lecznicze, tak że w przypadku korzystania z tych płyt, można nie tylko poczuć się lepiej, a nawet leczyć niektóre choroby.

Stosowane również płyt miedzianych na wióry, które są następnie stosowane w produktach o wysokiej technologii, takich jak na przykład komputery. Jest bardzo przypadkowo posiadają wysoką przewodność elektryczną, metalu, a także możliwość, aby każdy kształt o minimalnej grubości. Często można znaleźć te elementy na płytach głównych, kart graficznych i tak dalej. Nie powinniśmy zapominać, że płyta miedziana jest używana do ziemi znowu dzięki jego zdolności do przewodzenia elektryczności. Ale dosyć rozmowa o płycie – nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na inne elementy.

Produkcja taśmy miedzianej

W zasadzie, taśma miedziana wykonana jest w taki sam sposób jak płyty, ale warto zauważyć, że wymaga bardziej skomplikowanego sprzętu w celu uzyskania większej dokładności. W przeciwieństwie do konwencjonalnej płyty, które mogą być tworzone przy użyciu gorącej technologii do produkcji zimna jest potrzebna taśma technologia – właśnie ze względu na jego zastosowania i może osiągnąć żądaną grubość produktu. I jaki rodzaj taśmy miedzianej powinien być gruby? Ten dowiesz się właśnie teraz. Należy zwrócić uwagę na fakt, że zarówno produkcja i cechy różnych gatunków wyrobów z miedzi mogą być takie same lub bardzo podobne, ale ich stosowanie może już być bardzo różne.

Charakterystyka taśmy miedzianej

Taśma miedziana, znany również jako paski miedziane, znamienna przez płytę zasadniczo tylko jej grubości. W przypadku płyt o grubości jednego milimetra, jest prawie minimalna (głównie płyt są znacznie grubsze, zwłaszcza gdy produkt końcowy musi być stały, to jest stosowane w praktyce, a nie do dekoracji) taśmy tak gruba – jest prawie maksymalne dozwolone. Fakt, że grubość taśmy zazwyczaj wynosi około jednej dziesiątej milimetra, czasami może osiągnąć nawet do pięciu setnych milimetra. Dlatego taśma miedziana nie jest dostarczany w arkuszach jak talerze i rolkach, jak to pasuje. Jeśli chodzi o inne parametry i przewodności cieplnej i przewodności elektrycznej z istotnych zmian grubości nie należy zmieniać.

Zastosowanie taśmy miedzianej

Jednym z głównych obszarów zastosowania taśmy miedzianej jest wytwarzanie różnych wymienników ciepła, tak ze względu na fakt, że wszystkie niezbędne właściwości metalu są przechowywane niezależnie od jego wielkości i grubości. Ponadto, taśma miedź można znaleźć w różnych kondensatorów, elementów transformatorowych, a nawet materiałów budowlanych. Ale potem znowu to wszystko praktycznych sposobów jego wykorzystania, aw rzeczywistości, w ostatnich latach coraz częściej zaczęły pojawiać się różne dekoracyjne elementy, z których tworzenie wykorzystywanych miedzianych pasków.

Produkcja folii miedzianej

Końcowy materiał czynnikiem jest folia miedziana – jest najcieńsza miedzi, który jest stosowany w przemyśle. Ale nie spiesz się, aby powiedzieć, że go widział, a wiesz, jak również stałego użytkowania. Fakt, że folia żywności, tak popularne w gospodarstwie domowym, zwykle wykonane z aluminium lub stali, z miedzi. Jeśli chodzi o folię miedź, można to zrobić w dwojaki sposób – albo wynik jest walcowane lub folia elektrolitycznie. W drugim przypadku, otrzymany materiał ziarnisty, więc używać go dynamicznie nie działa – to folia jest używana tylko w celach statycznych. Co do katany, to folia jest znacznie więcej nawet, tak dynamicznego jego stosowanie nie zagraża pojawienie się pęknięć.

Charakterystyka folii miedzianej

Folia miedziana, jak wspomniano wcześniej, ma te same właściwości i cechy, jak w poprzednich przykładach wykonania z materiałów, ale charakteryzuje się bardzo małą grubość. Jeśli myślałeś, że taśma miedź jest bardzo cienka, to były błędne – że folia jest rzeczywiście bardzo cienki. można osiągnąć w pewnej grubości uderzaniu w metody obróbki – w sumie 18 mikrometrów, a wynik jest tym większe wrażenie w niektórych przypadkach. Ale jak to jest możliwe, aby użyć takiego cienkiego materiału?

Zastosowanie folii miedzianej

Oczywiście, ze względu na swoją przewodność i bardzo małej grubości folii miedzianej jest często stosowany w elektrotechnice. Można go znaleźć w różnych obwodach elektronicznych, nawet najmniejsze. Ponadto, bardzo często można zobaczyć, jak folia miedziana wykorzystywane do ekranowania kabli – do tego zadania, to pasuje znacznie lepiej niż jakikolwiek inny materiał, który jest dostępny w tej samej kategorii cenowej. Jak wspomniano wcześniej, w przemyśle spożywczym, folia miedziana jest używana, ponieważ ma o wiele bardziej odpowiednią alternatywą dla stali i aluminium. Można również znaleźć folię miedzianą w sektorze budowlanym – większość z nich służy do izolacji cieplnej. I oczywiście, to bardzo często nie tylko miedź, ale także każda inna folia jest stosowana w przemyśle poligraficznym, aby wytłoczyć.

Naturalnie, to nie wszystkie obszary, w których można użyć, aby znaleźć taki wspaniały produkt w postaci folii miedzianej. Wiele tysięcy lat temu, kiedy Ziemia była Miedź Age, ludzie nie wiedzą, jak radzić sobie z innymi metalami, więc użyli najprostszy i najczęściej materiał – miedź. On jest dla wszystkich jego wad była o wiele ładniejsza w produkcji i wykorzystania narzędzi niż kamień, który był używany wcześniej.

Teraz ludzkość ma dostęp do szerokiej gamy materiałów. Jednak ludzie nadal korzystać z miedzi, co świadczy o tym, że jego niesamowite właściwości i cechy cenione, cenione i będą wyceniane przez cały czas.