871 Shares 9863 views

Muhammad Ali: Trening Champion

Każdy sportowiec wie, że kluczem do sukcesu i zwycięstwa – jest wytrwałość i praca. Codzienne wyczerpujący trening z ruchów roboczych i technik innych cech.

Pragnienie, aby osiągnąć takie same wyniki jak światowej sławy sportowców, występuje w wielu. Ale tylko niewielu to osiągnąć, ponieważ nie wszyscy będą w stanie utrzymać szkolenia Muhammeda Ali. Ćwiczył codziennie, przez 6 dni w tygodniu. Intensywność treningu jest zawsze kontrolowana w czasie. Podejścia czas trwania i rekreacji, liczba powtórzeń była ściśle wskazane i przeprowadzone bez koncesji i przywilejów. Czas trwania badania wynosił od 1 do 1,5 godziny.

Przygotowanie sportowca jest złożonym cykl szkoleń, które planowane i nadzorowane z Trenera Andzhelo Dandi.

Moje codzienne reżim Muhammeda Ali

Dzień rozpoczął się trochę rozciągania, a następnie uruchomić na 5.30. Pokrył odległość 6 mil w około 40 minut. Zawsze biegł w butach bojowych.

Śniadanie składało się z produktów naturalnych, sok pomarańczowy i wodę. Komunikacja z prasą – do 12.30. Trening w hali. Na obiad i kolację: kurczak, mięso, warzywa, owoce, soki i wodę. Po obiedzie – do czynienia z prasą. czas trwania snu – w zależności od stanu zdrowia.

Muhammad Ali Szkolenie: specjalne ćwiczenia

Każdy trening rozpoczyna się od rozgrzewki 15 minut. Rozgrzanie i przygotowanie ciała do głównego obciążenia mogą być proste ćwiczenia. To przechyla się na bok, odwraca się i skacze na palcach.

Ocieplenie kontynuował prace nad udoskonaleniem ruchu i prędkości stłuczki, składało się z pięciu rund przez 3 minuty. Ta technika nazywa się „cień boksu”. Na końcu każdej rundy pozostawia resztę na 30 sekund.

Program szkolenia Muhammeda Ali obejmuje obowiązkowe ćwiczenia.

Sparing – jest częścią każdego treningu. Czas jej trwania wzrasta wraz ze wzrostem obciążenia. Maksymalny czas w sparingu – pod koniec cyklu treningowego.

trening siłowy

Czy używać sztangi i hantle Muhammad Ali? Szkolenie sportowiec odbyć bez dodatkowych obciążników. Wszystkie ćwiczenia są wykonywane z własnym ciężarem. Na przykład, naciśnij trening mięśni to kompleks kilku ćwiczeń.

Pierwszy – bezpośredni wznak skręcanie. Drugi – bezpośredniego skręcenia na wznak z jednoczesnym kolistych ruchów nóg ( „koła”). Trzeci – wzrost nóg.

Wszystkie 3 ćwiczenia Ali powtarzane 300 razy. czas realizacji – 15 minut. Reszta pomiędzy ćwiczeniami wynosił 1 minutę.

ćwiczenia aerobowe

Po 9 minutach treningu siłowego działa na gruszki ekspresowej. 1 minuty reszta.

Obserwowani przez 20 minut liny z ciągłym ruchu: okrągłe, przód, tył i inne opcje. Nigdy nie stanął. Według trenera Dundee stać szkodliwe.

Szczególnie w programie szkoleniowym

Każdy zawodnik ma swój ulubiony i najmniej ulubione ćwiczenie. Ale co ćwiczenia chętnie zrobił Muhammad Ali? Szkolenie z liny i „cień boksu”.

Oprócz jogging rano, zawodnik zbiera kamienie i poprosił swojego brata rzucać je na niego. Ta niezwykła odbiór praktykowane dystans i udaru mózgu. A jeśli na pierwszy Ali chodził z siniakami, a następnie ostatecznie pracował technikę kamienia unik.

Być może z tego powodu wstęp przyszedł swój własny styl w ringu, „taniec” wokół przeciwnika z twoich ramion w dół na palcach. Z powodu tej techniki przeciwnik popełnił błąd, wykonane zamaszysty cios, który zastanowienia i Muhammad Ali. Szkolenie dla sportowca był ważnym składnikiem. 6 razy w tygodniu ćwiczył technikę parametry koordynacyjne i reakcji zwiększoną siłę, szybkość i wytrzymałość.

Dzięki swojej wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnął fenomenalne wyniki w sporcie.