892 Shares 2951 views

Lyuis Lennoks – znany bokser. Biografia, osiągnięć i najlepszych walk

Lyuis Lennoks słusznie stoi obok takich wielkich sportowców wagi ciężkiej jak Muhammad Ali, Dzhordzh Formen, Larry Holmes i Maykl Tayson. To nie jest nawet, że Lennox zdobył pas mistrza we wszystkich odpowiednich stowarzyszeń i sąsiadów z gwiazdami boksu zawodowego w różnych salach sławy. Z pierwszych dwóch „tytanów” z brytyjsko-kanadyjskiej ciężkiej zjednoczonej udanej kariery amatorskiej, która zakończyła się w najwyższym wynikiem – złoty medal Igrzysk Olimpijskich.

W sporcie przeznaczenie Lewis ma indywidualny różnicę: należy do europejskiej szkoły boksu i wrócił jej laury wyższości nad resztą po ogromnej przerwie czasowej. A co najważniejsze, udało mu się opuścić ring na szczycie świata – właściciel pasa mistrza.

Aż z Anglii do Kanady przez Seul

Lennox urodziła się we wrześniu 1965 roku na przedmieściach Londynu – West Ham United, znany ze swojego klubu. Ale nożnej lub rugby kariera czarny chłopiec wybrał boks. Lennoks Lyuis miał doskonałe właściwości fizyczne przyszłego mistrza. Szybko vymahal poniżej 2 metrów, uzbrojony był długo i nigdy nie miałem dodatkowych kilogramów.

Brytyjski boks w tym czasie, mimo tytułu założyciela i wielowiekowej tradycji, dawno utraconej masy na europejskiej scenie amatorskiej, które zostały uznane za najsilniejsze przedstawicieli krajów socjalistycznych. Lewis natychmiast zaczął działać w kategorii ciężkiej i utrzymywane przez prawie 10 lat, 105 walk, z których 94 wygrał. W tym czasie był triumfalny młodzieżowe Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata srebrny medalista, zwycięzca mistrzostw Ameryki Północnej i Pan American Games. Przy drugiej próbie, otrzymał tytuł laureata Olimpiady w Seulu.

Przed bokser konkurencja zmieniła miejsce zamieszkania i obywatelstwo, przeniósł się do Kanady. Pomimo faktu, że Korea Południowa kubańskich bokserów bojkotowanym są uważane za „trendsetterów” w końcowej Lyuis Lennoks zdobyć przewagę nad młody Amerykanin Riddick Bowe, który pochodził z porażki, bardzo udana kariera zawodowa rozpoczęła. szybko stał się mistrzem świata. Jednak pamięć o „żelazną pięścią” Lenny na dziobie jest tak silna, że w ciągu 4 lat nie chciał wejść na ring przeciwko Lewis.

Prezent Riddick Bowe

Trochę odpoczynku od igrzysk walk, od 1989 roku, Lewis zaczął rozwijać się na wyżyny zawodowego boksu. To był rozkwitu talentów „Żelazny” Mike Tyson, który stał się już pnący się Evander Holyfield. Przez Topu ocena rozerwał grupę utalentowanych młodych ludzi, wśród których byli Tyrell Biggs samą Riddik Bou, aby konkurować z Super Veteran George Foreman, znaleziono w jego „drugi oddech”. Jednocześnie przywłaszczył 3 mistrzostwa konkurencyjne stowarzyszenie boksu. Rok później Lyuis Lennoks znokautowany bardzo obiecujący na przyszłość mistrzostw Ossie Ocato i hit promotorów centrum uwagi.

W 1992 roku Lennox zaklinowany w czterech głównych pretendentów, a na drodze do finału, 12 lat później, pomścił Donovan Ruddock TKO do jego klęski w boksie amatorskim ringu. Potem wystąpił epizod z kategorycznej odmowy Bowe i Lewis został uznany mistrz WBC.

Ciężkie brzemię mistrzostwo: najlepsza walka Lennoksa Lyuisa

W maju 1993 roku, odbyło się pierwsze udaną obronę tytułu mistrza w walce z doświadczonego Toni Takkera. Walka okazała się być bardzo uparty. Tucker otworzył wynik dwukrotnie, ale 3 razy sam Lewis „płynął” i był zbliżony do knockdown. Kolejna walka z rodakiem Franki Bruno-brytyjski był jeszcze bardziej uparty. Hall jednogłośnie poparli Challenger. Zaczerwieniona Franco ułożone w „kwadrat” prawdziwej szlifierki i miał wyraźną przewagę, ale w 7. rundzie tęsknił najmocniejszy „dwa” Lennox.

Długo uzbrojony Lyuis Lennoks zawsze starał się to wykorzystać i zdobył punkty z odległością szturcha, kiedy przybliżenie potężnie nabijania lewą i prawą krzyż. Ale w walce z Polakiem Andzheem Golotoy, był po prostu nie do poznania i Tyson wyglądał jak młody wiek z jego bezgranicznej agresywności. Od pierwszych sekund ciśnienie będzie odłożyć przeciwnika. Od samego „Iron” Maykom Lenni spotkali się w 1996 roku i 10 runda wysłał mu nokaut.

Dwa stałe niewypał

W trakcie swojej kariery zawodowej Lennoks Lyuis pokonany tylko dwie walki – przeciwko Olivera Makkola i Hasim Rahman. Po pierwsze, zaskakująco szybko znokautował brytyjską-kanadyjskiej, drugi musiał wydać na zwycięstwo nad mistrzem 2 razy dłużej. W obu przypadkach, Lewis natychmiast zażądał rewanżu i wygrał. McCall w drugim spotkaniu większość czasu ucieka od przeciwnika, i niech w dół rękę, według naocznych świadków, nawet płacze, ale w 5. rundzie zaliczanie w przebraniu TKO dogonił go. Rahman długo unikać spotkania i ponownie wszedł na ring, jest to wymagane na mocy decyzji sądu. W 4. rundzie, obudził się leżąc na płótnie pierścienia, ale piłka Lewis został nazwany „Knockout of the Year”.

Lewis – absolutne Champion

Lennox musiał wziąć na szczyt drugiej próbie. Pierwszy rzadko boksie był remis. Weteran Evander Holyfield, Tyson skutecznie opór i utraty części ucha, bardzo rozważnie spędził dwa bitwę, ale w drugiej względnej młodości przeważały nad doświadczenia bezwarunkowej, z decyzją sędziego meczu był pewien. Holyfield wyglądało tak wielki, walka była równa. W listopadzie 1999 roku, świat poznał imię nowego absolutnym mistrzem.

Ostatni akord: walka „Vitali Klitschko – Lennoks Lyuis'

W 2003 roku Kirk Johnson licytant z powodu kontuzji na kilka tygodni przed planowanym terminem walce został zastąpiony przez ukraińskiego Vitaliya Kliczko. Lewis wszedł do ringu w stanie relaksu – brak motywacji, mało znanym przeciwnikiem, a wiek zaczęła wpływać na jego stan fizyczny. Pierwsze 2 rundy, był tylko w stanie odeprzeć ataki Witalija. Zmobilizować, Lennox był w stanie wyrównać przebieg walki, ale wynik bitwy był jeszcze nieprzewidywalne. Silna pozycja praca rozwarstwienie zapobiec Witalij o mistrzostwo walczyć 12 rund. Stojąc na płótnie grząskiej we własnej krwi, od razu zażądał rewanżu, ale Lennox wykazał mądrość i nie kusić losu już zmieniana. Po walce zawsze odłożył rękawiczki na gwoździu.

Lennoks Lyuis nigdy nie było skandaliczne i ekstrawaganckie zachowanie. Jego sławę na całym świecie opiera się na wybitnego talentu, ogromnej skuteczności i wytrwałości – składników sukcesu dla każdego sportowca.