571 Shares 5455 views

Zasady walki MMA bez zasad, albo mieszane sztuki walki walki

MMA – mieszane sztuki walki jest łączenie kilku różnych szkół, technik i dziedzin sportu. Reguły MMA (Ultimate Fighting) pozwala na zastosowanie różnorodnych technik uderzające, jak również walkę w szafie „nito” i „orkiestrę” – walka na podłodze.


Historia rozwoju

MMA skrót ukuty Rik Blyum w 1995 roku.

Rosyjski walki bez reguł mają swoje źródło w starożytnej Grecji. Nawet u sportowców Olimpiad udział w Pankration. Ale mimo to aż do 1990 roku, szczególnie popularne w tym rodzaju sztuki walki nie są używane. Dopiero w trakcie rozwoju takich organizacji jak „Fight Championship” Pride „i” Absolute Fighting Championship”, popularność tego sportu zaczęła szybko rosnąć. Reguły MMA (Ultimate Fighting) pozwalają walczy dość spektakularne i imponujące.

26 września 2012 Rosja uznała MMA jako oddzielny sportu. Ponadto, w wielu krajach jest to sztuka walki dozwolone. Oto, na przykład, walka bez reguł jest surowo zabronione we Francji.

Zasady walki MMA

Walki uchwycone w ringu lub ośmiokąta – ośmiokątny strona ogrodzony klatkę żelaza. Obszar roboczy jest czterdzieści osiem metrów kwadratowych.

Każdy mecz składa się z trzech do pięciu rundach trwających około pięciu minut. Jeśli uważasz, że walki MMA wiązać się z wykluczeniem przepisów, to jesteś w błędzie. Istnieją zasady, aby poprawić bezpieczeństwo bojowników są w ringu.

Ten Martial Arts ma wiele ograniczeń i przedawnione. Jest to szczególnie prawdziwe szok sztuka.

Nie należy używać:

– wszystkie rodzaje nagłówków, jak również gryzienie i uderzeń w tył głowy;

– wszelkie ciosy w gardło, tchawicę i pachwiny;

– aktywnie zapobiegać próbom umyślnego szkodliwego nozdrza, uszy i usta;

– pięta kopnięcie do nerek i kręgosłupa;

– wyrzucanie bokser z pierścienia;

– nie można pokonać kłamstwa, i deptać je pod stopami.

Istnieją również zasady MMA (Ultimate Fighting) orientacji estetycznej. To nie powinien być traktowany lekceważąco jako sędzia, a jego rywalem. Nie jest konieczne, aby zaatakować partnera w momencie, gdy komunikuje się z sędzią.

Udział kobiet w walkach bez reguł

W ostatnich latach, wobec słabego Bola aktywnie uczestniczyć w mieszanych sztukach walki. Kobiety walczą bez zasad MMA cenione i chętnie konkurować z odwiecznym rywalem.

Takie walki są bardzo popularne w Japonii. To właśnie w tym kraju, aby utrzymać takie turnieje od 2000 roku, jako „Perła” i „Walkirii”. Jednak w Ameryce, kobiece mieszane sztuki walki , choć popyt, ale nie ceniony sponsorom jak mężczyźni. Od tamtej pory, jak tam legendarny Dzhina Karano i Christiane Santos, walki kobiet stały się bardzo popularne w wielu kategoriach widzów. I pierwsza kobieta, z powodu swojej urody i doskonałych umiejętnościach bojowych stał się głównym oblicze kobiet MMA walk. Rules of Engagement nie jest zmiękczona do płci pięknej, dlatego pojedynki wyglądają bardzo spektakularne i piękne.

Najpopularniejsze kobiety rosyjskie myśliwce są uważane Milana Dudieva i Julia Berezikova.

Bezpieczeństwo – najważniejszą częścią bitwy

Pomimo faktu, że walki MMA są uważane za „krwawą walkę” przez piętnaście lat był oficjalnie udokumentowane cztery obrażenia w walce, która spowodowała śmierć sportowców. W tym samym czasie, w dwóch przypadkach konkursy niedozwolone przez specjalne organizacje.

W 1998 roku amerykański Dej zmarł kilka dni po walce, która nie została udokumentowana. W 2005 roku w Korei Południowej Lee zmarł (znany tylko nazwisko) na atak serca. Trzeci proihoshel wypadek w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Fighter Sam Vasquez znokautowany, a potem wykonane dwie operacje na mózgu. Ale, niestety, nigdy nie odzyskał przytomności i zmarł w szpitalu. Czwarty śmierć była w Karolinie Południowej. Maykl Kirkhem został znokautowany i zmarł w szpitalu kilka dni po zdarzeniu.

Badania zostały przeprowadzone, które ujawniły, że w czasie walk w boksie w tym samym okresie zmarło ponad siedemdziesięciu zawodników. Reguły MMA (Ultimate Fighting) zezwolić, aby sport całkiem bezpieczne. Ale nie ignorować sprzęt i używać zabronionych metod. Po tym wszystkim, można nie tylko zranić osobę, ale również go zabić.