424 Shares 1157 views

Marco Antonio Barrera – legenda wszechczasów

Przez wieki, słynnego meksykańskie legendarnych bokserów, których nazwiska zapisały się w historii na zawsze. W tym przypadku wszystkie cechy tych zawodników były odporność swobodę i zimnokrwistych. Nie trzeba dodawać, że studiując meksykańskiego boksu, nie możemy zignorować taką osobę jako Marco Antonio Barrera – mężczyzna, stał się sensacją w czasie i otworzył nową erę w kwadratowym pierścieniu. To, co wybitny sportowiec i zostaną omówione w tym artykule.


legenda narodziny i pierwsze kroki w boksie

Marco Antonio Barrera urodził się 17 stycznia 1974 roku. Miasto jest dla niego Itstakalko. Mexican karierze amatorskiej był stosunkowo krótki: 56 zwycięstw i 4 straty. Jednocześnie jest 5 razy mistrzem Meksyku wśród amatorów. Profesjonalny debiut jako „zabójcy z twarzą dziecka” (co jest pseudonim Barrera) pod koniec 1989 roku, gdy miał zaledwie 15 lat. Jego pierwszy przeciwnik na tym poziomie został Davis Felix, który ostatecznie został znokautowany trudny młodych talentów w drugiej rundzie.

Pierwszy tytułowy w profesjonalistów

Po siedemnastu walk że Marco Antonio Barrera posiadanych przez pierwsze dwa lata swojej kariery zawodowej, udał się do walki o tytuł w kraju w pierwszym koguciej mistrz. I rywalizowali ze sobą w tej walce Zhozefino Suares. W końcu, Barrera wygrał na punkty, a następnie 5 razy obronił tytuł. Sierpnia 1993 r był również udany dla naszego bohatera: zdobył tytuł NABF.

pierwsza strata

W 1994 roku, Marco Antonio Barrera zajął pierwsze miejsce w rankingu WBC. Ta pozycja pozwoliła mu wejść do meczu numer 2 kandydatów z myśliwca Carlos Salazar. Zwycięzcą tej walki dostaje pełne prawo do walki z mistrzem. Niestety, Marco nie był w stanie zakwestionować tytuł, pomimo ich zwycięstwie nad rywalem, bo nie mogła się zmieścić w granicach swojej kategorii wagowej.

mistrzostwo

31 marca 1995 był przełomowym dla meksykańskiego. Tego dnia, pokonał Daniel Jimenez i stał się mistrzem w tytule piórkowej WBO. Barrera zwalczania wszelkich jego linii wygięte i był w stanie osiągnąć pożądany efekt z wynikiem 116: 111, 115: 112 i 117: 110.

Na początku 1996 roku, Marco Antonio walczył z byłym mistrzem IBF McKinney. Rezultatem była konfrontacja nokaut w 12. rundzie Challengera. Po tym, meksykańska walczyć trzykrotnie obronił swój pas, a potem nastąpił nagły błysk na patelni …

gorycz porażki

Barrera opuścił szczyt w zwalczaniu Junior Johnson. nastąpiła utrata piątej rundy kołek odcinania po podbródku. Pięć miesięcy później, był zorganizowany i odbyło się rewanżu, ale tym razem (ale już na punkty) był lepszy niż Junior. Sytuacja ta ma wzmocnić motywację meksykańskich i zaczął aż ponownie.

powrót

Dwie kolejne porażki zmusiły Barrera dosłownie zniszczyć jego następnym przeciwnikiem, Angel Rosario, w piątym trehminutku. Następnie przez dwa kolejne pucharowej wygranej. Takie wyrównanie nowo asertywna dozwolone Marco Antonio w krótkim czasie, aby wejść do walki tytułowy.

W ostatnim dniu października 1998 Barrera po raz kolejny próbował na mistrzowskim pasem WBO. W tym celu musiał wbić w trzeciej rundzie Ritchie Ventona. W ciągu następnego roku meksykański dwukrotnie pozytywny wynik dla siebie obronił tytuł.

skandaliczna walka

Marco Antonio Barrera – bokser naprawdę znakomity pod każdym względem, ale nawet w jego karierze były skrajnie niesprawiedliwa decyzja nie na jego korzyść. Taka sytuacja miała miejsce 19 lutego 2000, gdy w przeciwnym rogu ringu widział meksykańskiej Erik Morales. Ta walka była unifikacja między dwoma mistrzostw świata: WBC i WBO. Walka okazała się bardzo napięta i interesujący dla widzów. Wynikało to w decyzji podzielonym, ogłosiła zwycięzcę Morales, który, nawiasem mówiąc, w ostatniej rundzie został powalony. Wynik ten spowodował burzę emocji i burza krytyki i wytyczne organizacji WBO generalnie zachował pas Barrera, gdyż z kolei uznał, że to właśnie on wygrał walkę.

historyczny moment

07 kwietnia 2001. Ten długo oczekiwany przez wielu fanów walce bokserskiej: Naseem Hamed – Marco Antonio Barrera. To właśnie w tej konfrontacji było zdecydować super mistrz WBO.

Zbyt arogancki i pewny siebie „Książę” nie był w stanie dostosować się do walki o jak meksykańskich i narzucić swoje taktyki i wolę. Mexican ustawy o ochronie jasne, twarde i szybkie, wielokrotnie karanie Brytyjczyków do nadmiernego przechwałek. W końcu zwycięstwo udał się regularnie Barrera, który został w domu w tym bohatera narodowego.

Top walki Marco Antonio Barrera, w opinii wielu ekspertów, która odbyła się w walce z wystającą i legendarnym filipińskiego Menni Pakyao. I nawet pomimo faktu, że meksykański oba razy okazał się przegrany (raz przez nokaut), jego pragnienie, aby wygrać i absolutnie docenić wszyscy, którzy widzieli te walki i następnie los sportowca.

Ostatnia walka swojej profesjonalnej karierze Barrera odbyło 12 lutego 2011 roku.