366 Shares 1796 views

"Avodart": komentarze instruktażowe. "Avodart" (tabletki): Cena

Co wiesz o leku „Avodart”? Analogi, oznaczenia cenowe i instrukcje narzędzia zostaną przedstawione w tym artykule. Dowiesz się również, jakie właściwości są nieodłącznym elementem wspomnianego leku do grupy farmaceutycznej należy, co jest zawarte w jego składzie, i tak dalej. D.

Kształt, opis pakowania i kompozycja

Lek jest „Avodart” przychodzi w postaci miękkich kapsułek żelatynowych, podłużnych i nieprzezroczystych żółty, oznaczonego „GX CE2” kod. Na sprzedaż lek ten można znaleźć w pudełkach kartonowych, które są umieszczone z blistrów 90 lub 30 tabletek.

Składnik aktywny pod uwagę środki działa dutasteride, jak i ewentualne składniki są stosowane: żelatyna, butylohydroksytoluen, triglicerydów, dwutlenek tytanu, czerwony tusz do druku, mono- kwasu, kwasu kaprylowego, gliceryna, lecytyna i czerń żelazową.

cechy farmakodynamiczne

Która grupa jest lek farmaceutyczny „Avodart”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że jest to środek zapobiegający androgenne. Jego środek aktywny jest podwójnym inhibitorem enzymu 5-alfa-reduktazy. Składnik ten jest zdolny do hamowania procesów konwersji testosteronu do DHT. Dzieje się tak ze względu na hamowanie aktywności 5-alfa-reduktazy, pierwszego i drugiego typu.

Po otrzymaniu „Avodart” normalne oddawanie moczu, zmniejszenie wielkości gruczołu krokowego oraz zwiększa prawdopodobieństwo wyleczenia choroby bez operacji.

Funkcje leki

Zgodnie ze stanem techniki „Avodart” tabletki wykazują działanie terapeutyczne po 8-15 dni po rozpoczęciu leczenia. Wyższa dawka leku, tym bardziej wpływa to na wytwarzanie DHT.

właściwości farmakokinetyczne

Lek „Avodart”, którego cena jest poniżej, znajduje się we krwi w maksymalnym stężeniu po 1,5 godziny po spożyciu. Jego biodostępność wynosi 60%. Jednoczesne przyjmowanie pokarmu nie ma wpływu na parametry kinetycznej leków.

W oznacza to dość duży stopień połączenia białek osocza (około 99%). Należy również zauważyć, że systematyczne i ciągłe podawanie około 12% składnika aktywnego dostaje się do spermy.

Podsumowując funduszy? Co mówią o tej instrukcji i informacji zwrotnych? „Avodart” jest metabolizowany u ludzi. Około 2-15% substancji czynnej jest wydzielany przez jelito niezmienione. Całkowita eliminacja leku odbywa się około miesiąc po zakończeniu terapii.

Eksperci twierdzą, że nawet po sześciu miesiącach niewielka ilość leku można wykryć we krwi.

świadectwo

uważany za lek może być przypisany do jakich celów? Zastrzec, że tej instrukcji i informacji zwrotnych? „Avodart” – lek, który jest stosowany w następujących przypadkach:

  • monoterapii i zapobiegania postępowi przerostu gruczołu krokowego (prostaty) łagodne formy poprzez zmniejszenie jego wielkości, poprawę moczu, łagodzenia objawów, jak również zmniejsza prawdopodobieństwo interwencji chirurgicznej, a ryzyko ostrej zatrzymanie moczu;
  • w terapii skojarzonej wraz z alfa1-adrenergicznego, oraz do zapobiegania postępowi przerostu gruczołu krokowego (w postaci łagodnych) poprzez zmniejszenie jego wielkości, poprawę moczu, łagodzenia objawów, zmniejszania prawdopodobieństwa interwencji chirurgicznych oraz ryzyka ostrego zatrzymania moczu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku „Avodart” w:

  • nadwrażliwość na dutasteryd, jak również innymi środkami leczniczymi;
  • nadwrażliwość na inhibitor 5-alfa-reduktazy.

Należy również zauważyć, że ten lek jest przeciwwskazany do przyjmowania dzieci i płci pięknej.

Bądź ostrożny „Avodart” powinien być przepisywany z niewydolnością wątroby.

Kapsułek „Avodart”: instrukcje użytkowania

Lek przyjmuje się doustnie, niezależnie od posiłku.

Kapsułka jest połykać w całości, bez żucia lub otwór (zawartość może powodować podrażnienie gardła).

dorośli BPH i starszych ludzi, a lek jest podawany w ilości 1 kapsułki raz dziennie.

Pomimo faktu, że efekt terapeutyczny tego leku występuje w dwóch tygodni, zaleca się, aby wziąć co najmniej sześć miesięcy.

Do leczenia tej choroby „Avodart” mogą być stosowane w monoterapii lub w połączeniu z alfa-1-blokerów.

Specjalny lek odbiór

W dawce 500 mikrogramów dziennie uwalniana jest przez nerki około 0,1% preparatu. W związku z tym nie ma potrzeby zmniejszenia dawki u osób z zaburzeniami pracy układu moczowego.

Pacjenci z „Avodart” dysfunkcjonalny wątroby lek należy przyjmować z dużą ostrożnością, jako jego aktywny składnik podlega intensywnemu metabolizmowi w organizmie.

skutki uboczne

Jakie są skutki uboczne występują podczas Biorąc pod uwagę pieniądze? Co ludzie mówią o opinii medycznych? „Avodart” może powodować niepożądane reakcje następujące:

  • apatia i depresja;
  • swędząca wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk, reakcje alergiczne (do obrzęk naczynioruchowy);
  • utrata włosów na powierzchni ciała i nadmierne owłosienie;
  • ból i obrzęk jąder;
  • spadek libido i popędu seksualnego, zaburzenia erekcji, ból i obrzęk piersi, problemy z wytryskiem.

Prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji ubocznych jest znacznie zmniejszona wraz ze wzrostem czasu trwania leczenia (na przykład, druga kapsułki odbiornika).

Jeśli połączyć „Avodart” z innymi lekami, częstość występowania i rodzaje działań niepożądanych mogą się nieznacznie różnić.

konkretne zalecenia

Kapsułki „Avodart” nie mogą być ujawnione, a także ich zawartość Unikać kontaktu z błonami śluzowymi i skórą. Jeżeli lek jeszcze dostanie się na skórę, należy natychmiast przemyć pod bieżącą wodą.

Połączenie dutasteride i alfa-blokery zwiększają ryzyko chorób serca.

Przed podaniem leku, a także w terapii jest niezbędne do przeprowadzenia badania gruczołu krokowego (odbytnicę, testy dla PSA i t. D.).

Koszt kapsułek i podobnych preparatów

Ile jest lekiem „Avodart”? Cena tego leku jest bardzo wysoka. Kup 30 kapsułek leku można na 1500-1600 rubli.

Najczęstszymi "Avodart" analogi są narzędzia takie jak "Proscar", "Adenosterid", "Finpros", "Urofin", "prostanu", "Penester", "Finistere".

Nie możemy powiedzieć, że koszt tych leków może być nieco wyższa niż uznane przez nas kapsułek.

opinie

„Avodart” – dość popularny lek stosowany w leczeniu i profilaktyce BPH. Recenzje nim może spełnić najbardziej różne. Niektórzy pacjenci twierdzą, że po 12 miesiącach używania narkotyków znacznie spadły gruczołu krokowego. Jednak na zakończenie leczenia, ponownie wzrosła. Inni pacjenci są bardzo niezadowoleni z wysokich kosztów leku, jak również zaburzenia erekcji i obniżenie popędu płciowego na tle jego przyjęcia.

Eksperci twierdzą, że taka reakcja organizmu zniknie na własną rękę po 3-4 miesiącach leczenia.