250 Shares 946 views

Krótkowzroczność 1 stopień. Co to jest i jak ją leczyć

Wynikiem postępu technicznego i globalnej komputeryzacji był szybki pogorszenie wzroku u ludzi. Według statystyk, w przybliżeniu co trzeci mieszkaniec Ziemi jest krótkowzroczność lub krótkowzroczność, 1 stopień. Co się stało, to był znany w czasach Arystotelesa, którzy zauważyć, że niektórzy ludzie mają patrząc na odległe obiekty migać. Ale wtedy to była rzadkość, ale teraz wiele osób może wyraźnie zobaczyć, co znajduje się w ich pobliżu. Choroba rozwija się zwykle w dzieciństwie i do 15 lat jedna trzecia uczniów zdiagnozowano krótkowzroczności 1 stopnia.


Co to jest

Zdrowe oko widzi, ponieważ promienie światła są odbijane od różnych obiektów, rzutowany na siatkówce i utworzyć obraz. Jeśli mamy rozwijać krótkowzroczność, zdarza się, ponieważ oko jest nieco dłuższy. W rezultacie obraz jest rzutowany na siatkówkę nie jest, a trochę przed nią. Dlatego osoby z odległych obiektów wyraźnie widać krótkowzroczność. Nowoczesne eksperci uważają, że może to być spowodowane niedorozwoju mięśni obiektywu. Dlatego oko jest bardziej owalne i nie może prawidłowo wykonywać swoje funkcje. Choroba może być różnych typów. Zdaniem jak daleko od siatkówki obraz jest rzutowany, krótkowzroczność odróżnić łagodną, umiarkowaną i ciężką stopnia. Jest wciąż postępująca krótkowzroczność lub powikłanie innych chorób oczu. Ale najczęściej krótkowzroczność 1 stopień. Co to jest, to jest znany wielu matek dzieci w wieku szkolnym. Choroba zazwyczaj zaczyna się przed osiągnięciem wieku 18 lat. Wtedy wizja może tylko pogorszyć lub pozostać na tym samym poziomie.

Przyczyny choroby

 1. Dziedziczność.

  Eksperci szacują, że ponad połowa dzieci, których oboje rodzice są chorzy krótkowzroczność, mają słaby wzrok. Jeżeli rodzice są zdrowi, tylko 10% może rozwijać krótkowzroczność.

 2. Nieprzestrzeganie zasad higieny.

  Przedłużone korzystanie z komputera i urządzenia mobilnego lub niewłaściwej postawy i oświetlenia podczas czytania szybko doprowadzić do utraty wzroku. Nadmierne zmęczenie oczu, patrząc na małych obiektach powoduje rozluźnienie mięśni, które posiadają obiektyw w stanie normalnym.

 3. Niewłaściwa dieta.

  Ze względu na brak w diecie pewnych witamin i składników mineralnych, takich jak mangan i cynk prowadzi do nieprawidłowego rozwoju tkanki twardówki.

 4. Choroba.

  Prowadzą one do niedostatecznego dopływu krwi do tkanek oka.
 5. Inne zaburzenia w stanie zdrowia.

  Może to być urazy porodowe przeniesione ciężką chorobę zakaźną, hormonalne awarie zatrucia lekami lub chemikaliów. Wszystko to negatywnie wpływa na stan wzroku.

objawy

Najczęściej krótkowzroczność 1 stopień w obu oczach zaobserwowano u dzieci w wieku 7 lat. Czasami rodzice trudno rozpoznać pierwsze objawy choroby. Mogą objawiać się tylko na tym, że dziecko często mruży lub przechyla głowę do rozważenia coś się z dala. Podczas czytania i umieszczania przedmiotów w pobliżu obiektów nie jest problemem. To jest głównym objawem choroby, dlatego, widząc go, trzeba pokazać dziecko do lekarza. Jeśli czas nie rozpocząć leczenie, krótkowzroczność może się rozwijać. Dzieje się tak najczęściej do 20-22 lat, ale utrata wzroku może być w starszym wieku. Postępujące krótkowzroczność bez leczenia może prowadzić do odwarstwienia siatkówki i ślepoty. Przez wadami wzroku jest czasami dodawany do częstych bólów głowy i szybkiego zmęczenia wizualnej. Dlatego musimy poważnie potraktować fakt, że dziecko zdiagnozowano „krótkowzroczności 1 stopnia.”

Jak leczyć chorobę

Obecnie istnieją trzy sposoby, aby poprawić widzenie:

 1. Korekta z okularów lub soczewek.
 2. Leczenie gimnastyka, fizjoterapii lub witaminy terapii.
 3. Chirurgia – laserowa korekcja lub scleroplasty.

Zazwyczaj, sposób leczenia jest wybrane lekarz w zależności od wieku pacjenta, stanu zdrowia i stopień pogorszenia widzenia. Najprostszym sposobem, aby pomóc swojemu dziecku, jeśli ma 1 stopień krótkowzroczności. Leczenie w tym przypadku jest to, że mały pacjent przepisać okulary, który musi nosić nie jest trwałe. Powołuje jako specjalnych ćwiczeń dla oczu, witamin z luteiny, koloru terapii impuls elektrozvuk, fonoforeza i pneumomassage. Do 22 lat korekcji wzroku przy pracy odbywa się tylko w bardzo rzadkich przypadkach.

1 stopień krótkowzroczność u dzieci

W wieku przedszkolnym jest bardzo rzadkie Acquired krótkowzroczność. Najczęściej choroba jest wrodzona w przyrodzie. Jeśli tak się stanie, to nie są pierwsze objawy w wieku 1 roku. Później, prawdopodobieństwo rozwoju krótkowzroczności
maleje, ponieważ oczy dziecka rośnie i zmienia swoją strukturę. Zwykle zaczyna się pogarszać wzrok u dzieci w wieku szkolnym. Jest to spowodowane wzrostem obciążenia i nieprzestrzegania zasad higieny wizualnej. Do korekcji choroby przed ukończeniem 20 lat, używane okulary, które nie są koniecznie stałe. Aby wybrać odpowiedni kieliszek, trzeba dokładnie określić stan dziecka. Aby to zrobić w badaniu wykopuje „atropina” w oku, powodując rozluźnienie mięśnia rzęskowego.

Zapobieganie krótkowzroczności

Aby nie zepsuć wizję, konieczne jest podjęcie środków zapobiegawczych. Przede wszystkim dotyczy to dzieci w wieku od 7 lat, ponieważ rzadko krótkowzroczność progresji u dorosłych. Co trzeba zrobić:

 • przestrzegać diety dziecka, musi uzyskać od żywności wszystkich niezbędnych witamin i minerałów;
 • zapewnienia prawidłowego siedzenia i oświetlenie do czytania i pisania;
 • Należy unikać długotrwałego oglądania telewizji i znalezienie komputera;
 • nauczyć dziecko do przeprowadzenia oferty dla oka.

Teraz coraz więcej dzieci opuszcza szkołę, mając diagnozę „krótkowzroczności 1 stopnia.” Co to jest, rodzice muszą wiedzieć, aby zapobiec utracie wzroku.