496 Shares 1175 views

Jezioro Seliger – gdzie to jest? mapa i lokalizacja Seliger. Jak dostać się do Seliger?

Jezioro Seliger – Rosyjski osobliwość – zaskakuje swoim pięknem i nietypowym miejscu. Jezioro nie jest holistyczne kapania, przypomina łańcuch połączonych zbiorników, że fascynuje turystów. Każdy, kto był w tych częściach, chce tu wrócić ponownie. Teren, który można nazwać rodzajem kraju. Seliger – gdzie jest to miejsce? Jak się tu dostać? Zrób to dość łatwe, ponieważ jezioro jest położony w samym sercu Rosji.


Seliger – gdzie to jest? geograficzne

Jezioro Seliger znajduje się w centrum Rosji, w odległości 370 kilometrów od Moskwy, w regionie Twerze. Na innym nazywa Ostashkovskaya jezioro ponieważ na brzegu to jest miasto Ostaszkowie.

528 km rozciągnięte majestatyczny Seliger. Gdzie jest to jezioro, jest jeszcze obszar nabyte cechy epoki lodowcowej. Łączna powierzchnia zbiornika wynosi około 260 km 2, z czego obszary wyspiarskie stanowią około 38 km 2, łączną liczbę około 160 sztuk. Największy w basenie jest wyspa Khachin, tutaj są cztery wsie i trzynaście mniejszych jezior.

Seliger ma wiele dopływów, około stu dziesięciu. Dla największych rzek m.in. płoć, Prunus, Krapivenka. Ciekawy fakt, że gdy istnieje wiele dopływów płynących rzek (Seremuha, płoć, Krapivenka) wypływa z jeziora to jedyna rzeka, która nazywa Selizharovka. Seliger obfituje w malownicze zakątki, istnieje około dwadzieścia sztuk. Najbardziej znanym i dobrze znane – to Ostashkovsky Flatwater Selizharovsky, Nizhnekotitsky, Sosnitsky, Bieriezowski, Trinity, Kravotynsky, Polnovsky.

obszar urody

Niesamowite Seliger – gdzie jest to miejsce? Niż przyciąga wielu turystów? Mighty Jezioro ma odpowiednie fauny. Staw ma ponad trzydzieści gatunków ryb. Wędkowanie jest uważany jaź, szczupak, stynka, okoń, leszcz, sieja i miętus. hodowle ryb przeprowadzone żmudnej pracy, aby wprowadzić do jeziora karp, węgorz, karp i Peled.

Flora tego obszaru jest zróżnicowana i bogata, przez wieki rozciągnąć pluszowy jodła, sosna, brzoza lasy, gaje dębowe. Na brzegach jeziora rośnie czereśnia, dzika róża, osika, jesion górskich i innych roślinność typową dla rosyjskiego lądu. Scenic Seliger, gdzie istnieje wiele łąki, bogate w truskawki, maliny, porzeczki, przyciąga setki spacerowiczów. To tak miło wędrować z koszykiem w ręku, odpocząć od zgiełku miasta do przyrody, oddychać świeżym powietrzem.

Świat zwierząt bogate i zróżnicowane Seliger. Na stawie widać żurawie, czaple, mewy. Tutejsze lasy są zamieszkane przez lisy, wilki, dziki, niedźwiedzie, a nawet łosie.

Historia Seliger

Wielowiekowej Seliger – gdzie znajduje się jezioro, tam raz był ogromny lodowiec. To było dawno temu, 65 tysięcy lat temu. Lodowiec, propahivaya łóżko, przeniósł się na południe, przejmując wszystkiego, co tylko przylgnął do niego; miejsc wyjechał grzbiet kamieni i piasku. Kiedy w końcu topi się w obszarze pozostał płaską powierzchnię. Od północno-zachodniej i południowo-wschodniej rozciągnięte rzędy wzgórz, tworzą tu Hill, który teraz nazywa się Valdai. Najwyższy punkt (346 m) znajduje się za rzeką Cny, pięćdziesiąt kilometrów od jeziora. Aby dostać się na górę, bardzo blisko, trzeba iść kilka kilometrów na piechotę. Zagłębienia utworzone w rejonie lodowca, ostatecznie wypełnione wodą i utworzyły wiele jezior. Uważany za największy Seliger i Ilmen. Jezioro Seliger Rosja na mapie, aby znaleźć po prostu dlatego, że znajduje się w centralnej części kraju.

W historii Seliger jest wymieniony w kronikach 12 wieku. Następnie nazwa jeziora był trochę inny – Sereger, fińskim znaczy „jezioro wzniosłości”. Jednak wielu naukowców nadal debata na temat pochodzenia nazwy jeziora.

Legenda Seliger

Podobnie jak wiele innych niezwykłych zabytków na świecie, jezioro Seliger ma piękną legendę, który brzmi jak następuje. Mieszkał kodu coś dwa rodzeństwo Ilmen i Seliger, a tak się złożyło, że zakochał się w dziewczynie zwanej Wołga. Pierwszeństwo dano Seliger, został wybrany w stajennych Wołgi. Czarny zazdrość zazdrosny Il'men swego brata, a on zdecydował się opuścić dom ojca zawsze. W nocy przed wyjazdem, udał się do Ilmen śpi Seliger. Zazdrość przyćmiony umysł i powiedział Ilmen słowo przekleństwo: niech rosną na plecach swoich stu garbów i biodra staną się krzywo. Ilmen odszedł, ale odwrócił się przekleństwem. Długo dręczył sumienia ilmenitu i pewnego dnia ujrzał we śnie jako cierpienie Seliger cholery kłamstwa, a on nie może wstać. Mocno żałowałem o jego brat spadł słowo, ale było już za późno. „Winy mojego brata leży, to ja nie wstać.” Do dnia dzisiejszego są dwaj bracia – nawet Ilmen i Seliger garby z stu wyspach. Volga krótko opłakiwali swoją miłość i pobiegł do potężnego Kaspijskiego …

Wakacje nad jeziorem Seliger

To miejsce jest bardzo popularne wśród turystów. Seliger Region ma bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe. W tej dziedzinie istnieje wiele archeologicznych i neolitycznych, witryn z dawnych osad, zakonach, klasztorach, kościołach, starych dworów i wsi.

Warto zauważyć, że nie tylko jest bogaty w zabytki Seliger. Gdzie znajduje się jezioro, gdzie ludzie lubią się zrelaksować, nie tylko duchowo, ale również fizycznie. Turyści jeździć na powierzchni jeziora łodzią, na plaży – na rowerze. Na wybrzeżu można znaleźć wiele nowoczesnych rekreacji. Seliger na skraju drogi położył dużo pieszej, rowerowej. Jak dostać się do jeziora Seliger, dowiedzieć się tylko tyle, trzeba tylko otworzyć trasy. Jezioro jest znane wśród wędkarzy: czyste, czysta woda pozwala na oglądanie podwodnego świata, rybołówstwo jest bardzo ekscytujące. W dużej liczbie znaleziono w jeziorze szczupak, jaź, miętus, szczupak, leszcz, sieja i innych gatunków ryb.

Celowniki

Do głównych atrakcji, człowieka, jest klasztor Nilov pustyni. We wsi Hitino Aleksandrom Golod wzniesiono 22-metrową czworoboczną piramidę, która jest wykonana bez jednego gwoździa, wykonany z włókna szklanego. Miasto Ostaszkowie zaskoczony jej kontrastów, splendor architektoniczny łączy się z konwencjonalnych rodzajów wioski rybackiej. Na jednym z przylądków jeziora Seliger jest starożytny Kościół Wniebowzięcia NMP z XVIII wieku.

Jezioro Seliger – gdzie to jest, powiedz kartę

Turystyka Seliger aktywnie rozwijany tutaj kieruje corocznie setki miłośników natury. Jeśli jesteś zainteresowany w tym niesamowitym miejscu, przyjdź do Seliger, mapa obszaru znajdzie kempingu, ciekawych zabytków. Mapa pokazuje wszystkie dopływy, które płyną do jeziora, a także wynikające z niej Selizharovka rzekę, tutaj można znaleźć wszystkie 24 z Ples w różnych częściach jeziora, na południowym brzegu jeziora miasta Ostaszkowie spreadu.

Mapa jest łatwo znaleźć wszystkie przystanki, jeśli zdecydujesz się na wycieczkę łodzią. To również zaznaczone wszystkie drogi i szlaki i trasy rowerowe.

Jak się tam dostać

Jak dostać się do Seliger? Jeśli zdecydujesz się dostać do regionu Seliger pociągiem, można to zrobić z Moskwy do Leningradu Stacja jest bezpośredni pociąg do Ostaszkowa. Autobus odjeżdża z dworca autobusowego Shchelkovo lub PKS Tuszyno. Samochodem łatwym dostępem do jeziora Seliger na Novorizhskoe autostradą, trasa przechodzi przez Rżewa zębów. Na autostradzie Leningrad, Zdasz Twerze, Torzhok.

W każdym razie, jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób dostać się do jeziora Seliger, trzeba wiedzieć, że aby rozpocząć dostać się do miasta Ostaszkowa. Ten regionalny ośrodek ma własne stacje kolejowe i autobusowe. Autobus zabierze cię stąd do jeziora Seliger. Aby zatrzymać „Birch Row” autobusy kursują tylko w dni parzyste numerycznych. Na dni nieparzyste , można dostać się do przystanku „Svapushe”. Ostaszkowie na dworcu autobusowym, można określić koszt biletów i rozkładów jazdy autobusów. Telefon: 8 (48235); 5-41-29 8 (48235) 5.5.41.