633 Shares 1069 views

Co to jest atak paniki


Fakt, że atak paniki, w naszych czasach, niestety, wiele osób wie. Pierwszy taki epizod zawsze zdarza się niespodziewanie, pacjenci często mówią „grom z jasnego nieba.” Na tle pozornie pełnego dobrego samopoczucia fizycznego, człowiek nagle zaczyna odczuwać silny lęk, niepokój, panikę dosłownie. Pierwszym objawem jest zwykle – kołatanie serca. W tym momencie człowiek może pozostać w lekkim i zawroty głowy, uczucie zawrotów głowy i braku powietrza. Może w drżenie rąk i stóp, pocenie się, bóle brzucha i uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, uczucie nierealności i kompletnej bezradności. Często występuje poważne osłabienie, wydaje się, że jest dosłownie stóp ustąpić.

Jednak rzeczą, która nie opiera się podczas ataku – to panika, co do zasady, strach przed śmiercią lub dostać szału. Ze względu na emocjonalnych i fizjologicznych cech takich ataków są bardziej skłonne do kobiet, choć mężczyźni nie są pomijane. Eksperci uważają, że w dzisiejszej Rosji około 8 milionów płci pięknej nie wiem z pierwszej ręki, co atak paniki.

Pierwszy odcinek może wystąpić w transporcie lub w tłumie, ale po prostu na ulicy lub w momencie jakiegokolwiek emocjonalnego wstrząsu. To trwa od kilku minut do pół godziny i odbywają się bez śladu. Ale wtedy ludzie zaczęli obawiać się powtórzenia ataku, słuchać siebie i czekać na nią. W pełnym zaufaniem, że ma poważne problemy z sercem i, w ogóle, zdrowia, zaczął uczestniczyć lekarzy. Jednak wąskie specjaliści nie znaleźć niczego. Jeśli ataki powtarzają się w czasie, ludzie starają się unikać takich sytuacji i miejsca, które zwykle wywołują je, ograniczając w ten sposób ich żywotność.

Osoba, która jest na własnym doświadczeniu filcu, co atak paniki, ostatecznie może rozwijać agorafobii – strach zatłoczonych miejscach i przestrzeniach otwartych. W rezultacie, boi się być z dala od domu, wychodzić sama, w ciągłym stresie. Jak wynika z poszczególnych odcinków mogą rozwijać lęku napadowego, gdy ataki występują kilka razy w tygodniu.

Główną przyczyną ekspertów ataki uwierzyć stres. Ponadto, pierwszy atak może wystąpić wtedy, gdy wydaje się, osoba, na własną rękę, aby sobie z tym poradzić, a nawet miesięcy lub lat po szoku emocjonalnym.

Jak radzić sobie z atakami paniki

W celu skutecznego radzenia sobie z takim zaburzeniem trzeba zrozumieć, co atak paniki. Jest to zwykle reakcja ochronna w sytuacji zagrożenia, jeżeli jest. Ten towarzyszy wydzielanie adrenaliny we krwi, to wówczas zwiększa tętno. Eksperci twierdzą, że atak paniki w żaden sposób nie stwarza zagrożenia dla życia ludzkiego. Ponadto nowoczesny lek z powodzeniem leczy tych zaburzeń.

Co najważniejsze, zrozumieć, że bez względu na to, jak straszne, nic się nie stanie – nie umrze, nie zwariować atak nie jest niebezpieczne. ataki paniki nie są już niepokoić, jeśli chodzi o zrozumienie, że nie są zagrożeniem życia, a kiedy jeden uczy się szybko, aby zatrzymać je na własną rękę.

Oczywiście, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest wizyta u terapeuty. Istnieją metody leczenia takiej patologii. Nowoczesne leki przeciwdepresyjne i uspokajające mają minimalne skutki uboczne i są bardzo skuteczne. Lekarz będzie również pomóc w wyborze leków, które zatrzymują atak, jeśli chodzi.

Wielką pomoc może mieć psycholog. Czasami, aby dostać się do rzeczywistej przyczyny kryzysów, jest możliwe, aby się ich pozbyć na zawsze. Nowoczesne centra psychologiczne oferują szereg technik, aby szybko wyeliminować zaburzenia. Ta terapia behawioralna i hipnoza i sesje grupowe, medytacja, nauka technik relaksacyjnych.

Ponadto, ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie z atakami na własną rękę. Uczyć się techniki techniki relaksacyjne, aby odciągnąć od uczuć. Wiele specjalnego oddychania pomaga. Na przykład, w czasie kryzysu wziął powolny oddech i wiele więcej głęboki oddech lub oddychać w papierowej torbie.

ataki paniki: leczenie środków ludowej

Skuteczna pomoc i zapewnia długotrwałe opłat z lekami na receptę. Wlać pół szklanki wrzącej wody 2 łyżki suszone majeranek herbaty. Bulion twierdzą, 10 minut, przesączono i picia 150 ml do czterech posiłków dziennie. Przydatne wanny i ten trawy: 100 g surowca wlewa się wrzącą wodą (2 L), przesuwając co najmniej 2 godziny. Kąpać się co drugi dzień.

Dobra pomoc napar z nagietka i liści jeżyny. Zbiór łyżka zalać wrzącą wodą (3 łyżki stołowe)., twierdzą godzinę, takie same jak w brzeczce i oregano. Wywar z kory Viburnum (10 gramów na kubka wrzącej wody 1,5) ma łyżkę trzy razy dziennie. Skuteczne i nalewki pospolity jako środki uspokajające, a także koniczyny zimno wlewu (2 łyżeczki świeża pasza do połowy litra wody, nie mniej niż 4 godziny). Wiele przepisów, jednak najlepiej jest omówić ich stosowanie z lekarzem.

Spróbuj dać się kawy i nikotyny, kij do reżimu dnia, w czasie spoczynku. I wiesz, aby pozbyć się ataki paniki może być.