837 Shares 4720 views

Zapalenie migrenowe palca u nóg: przyczyny, objawy i metody leczenia

Zapalenie rany palców to problem, który często występuje w nowoczesnej pediatrice. Podobna choroba jest związana z nieprawidłowym rozwojem szkieletu i stopniowym odchyleniem stawu kciuka na zewnątrz. W ten sposób powstaje wypukłość na powierzchni bocznej stopy, co powoduje wiele niedogodności i dyskomfortu dla osoby. Więc dlaczego powstaje takie odkształcenie i czy istnieją skuteczne metody eliminowania tego?


Zapalenie rany palców u nóg i ich przyczyn

Większość ekspertów zgadza się, że zapalenie kaletki jest bezpośrednio związane z genetyczną dziedzicznością osoby. Jak już wspomniano, choroba ta nie jest spowodowana deformacją samych kości, lecz błędną lokalizacją stawu. Prowadzi to do powstania dość widocznego stożka na bocznej powierzchni stopy, a palce dużego palca odchylone w przeciwnym kierunku. Zauważono również, że bunion wielkiego palucha często rozwija się na tle płaskich stóp. Czynnikami ryzyka mogą być ciągłe noszenie niewygodnych butów z wąskim palcem – w takich butach, palce są mocno dociskane do siebie, co stwarza doskonałe warunki krzywizny stawu.

W niektórych przypadkach zapalenie kaletki rozwija się z wrodzoną lub nabytą słabością stawów (na przykład z zapaleniem stawów i innymi chorobami).

Zapalenie rany palców na palcach: główne objawy

Zwrócenie uwagi na pojawienie się choroby jest dosyć proste – połączenie stawów palców stóp zaczyna stopniowo wyskakiwać na zewnątrz, tworząc raczej zauważalny guz. A jeśli początkowe etapy deformacji przebiegają bez bólu i dyskomfortu, możliwe są powikłania w przyszłości. Po pierwsze ludzie często skarżą się na silny ból podczas chodzenia lub jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach skóra może być postrzegana, powstała w wyniku tarcia materiału materiału.

Po drugie, zapalenie kaletki często towarzyszy zapaleniu stawu. W takich przypadkach ból staje się silniejszy. Ponadto, skóra nad stawem pęcznieje, czerwień, staje się gorąca w dotyku. W każdym razie niezwykle ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w początkowych fazach choroby, kiedy korekcja ortopedyczna jest nadal możliwa.

Bunion of Thumb: leczenie

Oczywiście, na początku lekarz wyznacza serię testów i egzaminów. W szczególności, zapalenie kaletki palec u nogi wymaga badania radiograficznego. Dopiero wtedy można przepisać właściwe leczenie.

W początkowych etapach metody konserwatywne mogą być skuteczne. W takich przypadkach należy zrezygnować z butów o wąskich nosach i obcasach, ponieważ tylko pogarsza sytuację. Lekarz zdecydowanie zabierze ze sobą specjalistyczne obuwie ortopedyczne, dzięki któremu można redystrybuować obciążenie i złagodzić naprężenie stawów chorego palca. Noszenie specjalnych butów lub co najmniej wkładek ortopedycznych pomoże spowolnić lub całkowicie zatrzymać proces dalszej deformacji.

Oczywiście, w obecności procesu zapalnego i silnego bólu, lekarze przepisują leki przeciwzapalne, czasami wykonane na bazie sterydów.

Niestety podobne metody nie są odpowiednie dla wszystkich pacjentów, u których zdiagnozowano "bunion wielkiego palucha". Czasami jedyna możliwa droga. Podczas zabiegu lekarz usuwa zapalenie kaletki i odbudowuje kości kciuka tak, aby pasowały one pod kątem naturalnym. Oczywiście, nawet po udanej operacji, pacjent jest zobowiązany do wyboru butów odpowiedzialnie i uniknąć nadmiernych obciążeń.